Betonowy grill w kształcie domku

Tego rodzaju grille są jedną z najlepszych propozycji, jeżeli weźmie się pod uwagę wszystkie, które obecne są na rynku. Dlaczego? Ze względu na jego trwałość. Beton jest materiałem solidnym, który jest w stanie wytrzymać przez wiele lat, a do tego nie ma problemu z jego czyszczeniem. Ustawiony raz a porządnie na ogrodzie, może znajdować się w jednym miejscu, bez konieczności chowania go na okres zimowy pod dach. Nic się z nim nie będzie działo - nawet jeżeli chodzi o mocne opady śniegu.

Który grill kupić?

Jaki grill betonowy wybrać? Decydując się na jego zakup, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Na tej liście znaleźć można m.in.:

  • wielkość paleniska i rozmiar rusztów - po to, aby mieć pewność, że będzie można przyrządzić odpowiednią ilość potraw. W szczególności, jeżeli w biesiadzie brać udział będzie zdecydowanie większa ilość osób za jednym razem.
  • kilka poziomów - dzięki temu będzie można regulować temperaturę, która będzie docierała do potraw. Lepiej, jeżeli tych poziomów jest kilka.
  • dodatkowe funkcje - w tym chociażby blat roboczy, który znajduje się przy grillu, czy też dodatkowe półki, gdzie można schować opał. Dzięki takim półkom nie trzeba będzie nigdzie daleko biegać po opał.

Patrząc na ceny takich betonowych urządzeń, można się nie lada zaskoczyć. Niektóre kosztują kilkaset złotych, a innych cena równa jest kilku tysiącom. Dlaczego są takie różnice w cenie? Wszystko bowiem zależne jest od tego, jaki dokładnie grill zostanie wybrany.

Na cenę wpływ ma również sama cena. Niektóre grille betonowe z wędzarnią w swoim wyglądzie przypominają kolorowe kamienie, które zdecydowanie lepiej prezentują się na tle zieleni ogrodowej. Aczkolwiek, nie można zaprzeczać, że nawet szary, betonowy grill to ciekawa, a do tego solidnie wykonana propozycja.

Czy można powiedzieć, jaki grill betonowy z wędzarnią na terdeals.com/pl będzie najlepszą propozycją? Oczywiście, że nie. Jest bowiem tyle ciekawych propozycji od współczesnych producentów. Zawsze pod uwagę należy wziąć indywidualne propozycje, dzięki czemu będzie można wybrać taki model, który będzie spełniał oczekiwania wszystkich użytkowników. Oprócz modeli betonowych, dużym zainteresowaniem cieszą się grille elektryczne, a szczególnie grill elektryczny Raven na burnpc.pl.

Miejsce na grilla

Gdzie ustawić grill betonowy? Ze względu na swoją wagę, ten grill nie będzie przestawiany tak często, jak jego tradycyjne zamienniki. Warto więc postawić na takie miejsce, gdzie nie będzie on m.in. utrudniał swobodnej komunikacji, zachowując przy tym odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Gdzie znajdzie się takie miejsce?

Kilka uwag odnośnie wyboru miejsca. Po pierwsze - musi on zostać ustawiony w pewnej odległości od drzew. Po to, aby ktoś samoczynnie nie dokonał podpalenia gałęzi drzew. Wystarczy tylko jedna iskra, aby suche drzewo zajęło się w kilka sekund, wywołując tym samym ogromny pożar.

Po drugie - grill musi zostać osłonięty od wiatru. Tak, można postawić go w pobliżu domu lub przy murowanej altanie ogrodowej. Jeżeli nie ma takiej możliwości, przed ustawieniem grilla, należy ocenić, z jakiej strony najczęściej wieje wiatr. Grill betonowy powinien zostać ustawiony plecami w tę stronę. Z dwóch powodów. Sam właściciel grilla będzie miał problem, jeżeli chodzi o palenie w takim urządzeniu, jeżeli grill zostanie ustawiony na odwrót. Poza tym - dym wydobywający się z paleniska mógłby unosić się prosto na osoby znajdujące się przy stole.

Po trzecie - powinno być to miejsce ustronne, gdzie biesiadowanie nikomu nie będzie sprawiać problemów. W szczególności, jeżeli jest tu mowa o sąsiadach. Nawet jeżeli nie ma się z nimi najlepszych stosunków, nie warto wdawać się z nimi w niepotrzebną awanturę swoim biesiadowaniem przy grillu.

I najważniejsze! Grill to przede wszystkim doskonały sposób na spędzenie czasu z przyjaciółmi i rodziną. Jeśli na przyjęciu znajdują się także dzieci, warto zakupić grill drewniany dla dzieci na maludas.pl, który sprawi, że poczują się prawdziwymi szefami kuchni.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej