Hortensja DIAMANT ROUGE’ – opis odmiany

Odmiana Hydrangea paniculata ‘DIAMANT ROUGE’ zwraca uwagę dużymi wiechowatymi kwiatostanami, osiągającymi nawet 35 cm długości. Kwiaty pojawiają się w lipcu i kwitną do października. Białe płatki kwiatów płonnych w miarę rozwoju różowieją, by jesienią wybarwić się na czerwono. Swój oryginalny wygląd hortensja zawdzięcza białym kwiatkom, które pojawiają się gdzieniegdzie wśród kwiatów różowoczerwonych. Ciemnozielone liście są ciekawym tłem, podkreślającym intensywną barwę kwiatów.

Hortensja czerwona pięknie dekoruje ogród w nasadzeniu samodzielnym. Wyjątkowych doznań wizualnych dostarczy szeroki krzew na środku trawnika, na tle wyższych roślin. Poleca się także sadzić krzewy w układzie szpalerowym, z innymi hortensjami. Podobną wysokość i wymagania uprawowe ma, np. hortensja bukietowa ‘CANGLELIHGT’, tworząca duże złocistożółte kwiatostany. Dobrym towarzystwem dla czerwonych i żółtych odmian hortensji są barwne bylinylilie, lawenda lub jeżówki.

HortensjaDIAMANT ROUGE’ jest niekłopotliwą rośliną, którą możemy uprawiać w dużej donicy. Najlepszym momentem nabycia hortensji jest przełom kwietnia i maja, gdy temperatura staje się coraz cieplejsza. Przed kwitnieniem przesadzamy kwiat do dekoracyjnej donicy. Hortensja w donicy znajdzie najlepsze miejsce na tarasie lub balkonie, gdzie będzie osłonięta od wiatru. Duże pojemniki z hortensjami wspaniale prezentują się przy wejściu do domu. Pamiętajmy, że uprawa hortensji w donicach wymaga obfitego podlewania.

Hortensja czerwona – uprawa i pielęgnacja hortensji


Roślina dobrze rozwija się w stale wilgotnej glebie, przepuszczalnej i żyznej, o kwaśnym odczynie pH. Ściółkowanie stanowiska korą sosnową zapobiegnie wysychaniu gleby i ograniczy pojawianie się chwastów. Hortensja DIAMANT ROUGE’ dobrze rozwija się w miejscach nasłonecznionych i lekko zacienionych. Ukorzenionym sadzonkom, które pragniemy uprawiać w szpalerze, zapewniamy rozstaw 100 cm, co zapewni swobodny rozwój szerokim krzewom.

Krzewy szybko się rozrastają. Na nowych pędach pojawiają się dekoracyjne wiechowate kwiatostany, zdobiące rośliny przez całe lato, dlatego konieczne jest zasilanie roślin, wyczerpanych długim kwitnieniem. Najlepszymi preparatami są wieloskładnikowe nawozy dla hortensji. Stosujemy dawki, wskazane na etykietach produktu. Rośliny w dużych pojemnikach wymagają zasilania mniejszymi dawkami. Każdej jesieni, pod krzewami, rozkładamy granulowany obornik lub kompost.

Hortensje - najlepsze produkty!

Odmiana DIAMANT ROUGE’ jest mrozoodporna, więc nie musimy osłaniać rośliny na zimę. Warto jednak ochronić przed spadkiem temperatury świeżo nasadzone krzewy. W marcu przycinamy wszystkie pędy. Cięcie pozwoli utrzymać ładny pokrój krzewu i zapewni bujne kwitnięcie. Niskie przycinanie przeprowadzamy nad 3-5 oczkiem. A może zainteresuje cię także ten artykuł o uprawie hortensji piłkowanej?

Hortensjowy zakątek – atrakcyjne odmiany hortensji w naszym ogrodzie

Miłośnicy hortensji poszukują efektownych gatunków Hydrangea i ich odmian, które dostarczą przebywającym w ogrodzie osobom wyjątkowych doznań. Na krzewach, zróżnicowanych pod względem wysokości i szerokości, każdego lata pojawiają się wspaniałe duże kwiatostany, urzekające barwami i oryginalnym wyglądem kwiatów.

Wśród niskich krzewów hortensji, tworzących roślinną kompozycję z odmianami Hydrangea paniculata ‘DIAMANT ROUGE’ oraz ‘CANGLELIHGT’, wyróżnia się hortensja bukietowa ‘LITTLE LIME’. Krzew dorasta do 1 m wysokości, a jego ozdobą są wiechowate kwiatostany, zmieniające wybarwienie w miarę przekwitania. Początkowo zielonkawe kwiaty, stopniowo zmieniają kolor na kremowy i zielonkaworóżowy. Hortensja jest mrozoodporna, nie choruje i nie atakują jej szkodniki.

Szczególnie urokliwa jest hortensja kosmata (Hhydrangea aspera), gatunek osiągający do 3 m wysokości, dlatego wybierana jest często na roślinę drugiego planu. W zakątku hortensjowym efektownie zaprezentuje się hortensja kosmata ‘HOT CHOCOLATE’, osiągająca około 2,5 m wysokości. Odmiana tworzy dwukolorowe duże kwiaty płodne, które wybarwiają się na fioletowo oraz różowe kwiaty płonne. Roślina dobrze rośnie w zacienionych miejscach. Jest odporna na przemarzanie.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 98.7% czytelników artykuł okazał się być pomocny