Pszczoła na plastrze miodu

Utrzymanie różnorodności biologicznej nie jest możliwe, bez udziału zapylaczy – natomiast przetrwanie zapylaczy nie jest możliwe bez roślin. By ta samonapędzająca się maszyneria działała sprawnie w kolejnych etapach rozwoju cywilizacji, musimy sami podjąć działania jej konserwacji i naprawy.

Dlatego wydawnictwo Pasieka przygotowało kalendarz, który pomoże ogrodnikom dbać o środowisko naturalne, przy jednoczesnym zapewnieniu dużych plonów owoców, warzyw i ziół.

„Kalendarz pszczelarza z pasją” nie jest dedykowany tylko dla wymienionej w tytule grupy lecz również (a może przede wszystkim) dla pasjonatów ogrodnictwa. W środku znajdują się:

  • Lista prac ogrodniczych do wykonania w danym miesiącu. O niczym nie zapomnisz!
  • Lista niezbędnych sprzętów i materiałów wykorzystywanych w ogrodzie w danym miesiącu.
  • Lista roślin miododajnych pogrupowanych w zależności od wymagań glebowych i pory kwitnienia.
  • Szczegółowa instrukcja uprawy współrzędnej (by ogród był bardziej Eko).
  • Porady ogrodnicze m.in. cięcie drzew i krzewów, produkcji roślin miododajnych, warzyw i drzew, terminy sadzenia roślin, ochrony i nawożenia, kompostowania i wiele, wiele innych.
  • Ciekawostki ogrodnicze i biologiczne.
  • Imprezy pszczelarskie – czyli gdzie zaopatrzyć się w dobry miód i produkty pszczele.
  • Mnóstwo miejsca na notatki.

Lista do-do

Kalendarz powstał myślą o edukacji pszczelarzy w zakresie ogrodnictwa, które nierozerwalnie łączy się z tym zawodem. Jednak porady w nim zawarte dotyczą głównie pielęgnacji roślin, tak by dostarczały pożytku owadom i człowiekowi. Porad dotyczących samego pszczelarstwa właściwie w książce nie ma, oprócz tych obejmujących tworzenie przestrzeni przyjaznej owadom zapylającym.

W przeciwieństwie do wielu wydań książkowych o tematyce ogrodniczej „Rok w ogrodzie pszczelarza” nie koncentruje się na zdjęciach aranżacji ogrodów, lecz na praktycznych poradach dotyczących ich prowadzenia.

„Kalendarz pszczelarza z pasją – Rok w ogrodzie roślin miododajnych” to pozycja dla każdego, komu na sercu leży los środowiska naturalnego!

Praktyczne porady

Książkę znajdziesz pod linkiem: https://sklep.pasieka24.pl/wydane-przez-pasieka/3953-kalendarz-pszczelarski-2019r-rok-w-ogrodzie-pszcz.html?search_query=kalendarz&results=8

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny