Jak się pozbyć ślimaków z ogrodu?

Środki zaradcze

Zanim przejdziemy do metod radykalnych, spójrzmy, co można zrobić, aby ograniczyć ilość szkodników w ogrodzie, bez działań chemicznych. Jednym z sugerowanych rozwiązań jest osuszanie zbyt wilgotnych stanowisk, regularne wykaszanie traw oraz usuwanie kamieni, które stanowią idealną kryjówkę w niekorzystnych dla ślimaków okresach. Zadziałać mogą również przynęty w postaci np. przepołowionych bulw ziemniaków. Jednym z najdelikatniejszych sposobów walki ze ślimakami jest po prostu ich zbieranie rano i wieczorem, kiedy poziom wilgoci wyraźnie wzrasta, a szkodniki uaktywniają się. Można również liczyć na naturalnych wrogów ślimaków, tj. ropuchy, chrząszcze, krety, jeże czy jaszczurki, jednak gdy populacja mięczaków w waszym ogrodzie będzie nadal zagrażać roślinom, należy sięgnąć po bardziej radykalne sposoby walki ze szkodnikami.

Środki ślimakobójcze - muloskocydy

Możliwe, że pomimo działań zaradczych nie udało wam się zredukować populacji ślimaków w ogrodzie. Czas sięgnąć po środki ochrony roślin, które definitywnie rozwiążą problem. Jak stosować muloskocydy?

W przypadku upraw warzywnych, preparat w postaci granulatu należy rozsypać pasmowo w międzyrzędziach oraz na brzegach ogrodu, od strony migracji ślimaków. Uwaga! Środek nie może dostać się na liście roślin. Ze względu na wysoką toksyczność preparatów, trzeba w pierwszej kolejności zapoznać się z instrukcją stosowania i ściśle jej przestrzegać. Jednym z najskuteczniejszych i najchętniej kupowanych preparatów jest Ślimax, który zwalcza szkodnika między innymi na uprawach truskawki, kapusty oraz w przypadku ogrodowych roślin ozdobnych. Wydajnym środkiem ochrony roślin (sprawdź) jest też preparat Mondic w formie przynęty granulowanej, który skutecznie wabi ślimaki i jest chętnie przez nie zjadany. Oba środki gwarantują szybkie i całkowite rozwiązanie problemu inwazji ślimaków w waszym ogrodzie.

Ślimaki najczęściej atakują marchew, selery, buraki i kapustę. Są zmorą kwiaciarzy i ogrodników uprawiających lilie, tulipany i cynie, a nawet mogą całkowicie zniszczyć sadzonki niektórych roślin. Dlatego warto podjąć działania w celu wytępienia ślimaka z waszego ogrodu, zanim wyrządzi w nim nieodwracalne szkody.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 96.7% czytelników artykuł okazał się być pomocny