Jak urządzić ogród krok po kroku?

Obcowanie z naturą jest jednym z najlepszych sposobów na dobre samopoczucie, harmonię, dlatego warto zaaranżować choćby niewielki kącik w ogrodzie na miejsce do zaczerpnięcia powietrza. Teren okalający dom można zaaranżować samodzielnie, bez większego nakładu finansowego i pracy, dlatego warto na samym początku zadać sobie pytanie, jak urządzić ogród i jak chcemy spędzać w nim czas. Aby miło spędzić czas w ogrodzie należy zadbać o jego całokształt: zadbany trawnik, drzewa, wygląd ogrodzenia, kostki. Warto zapewnić również wygodne miejsce do spędzania w nim czasu, by nie tylko relaksować się podczas pielęgnacji roślin, ale również zażyć kąpieli słonecznej czy urządzić rodzinną imprezę w plenerze. Czas spędzony w przytulnym ogrodzie będzie podwójnie przyjemny, jeśli będziesz czerpać z niego wiele korzyści. Zadbaj o odpowiednie wydzielenie stref, a w miejscu, w którym postawisz meble ogrodowe daszek oraz ścianki, szyby z pleksi lub przepiękne pergole, które zabezpieczą kącik przed wiatrem i mocnym słońcem. Z kolei podłoże najlepiej wyłożyć kostką, betonowymi płytami lub płytkami przeznaczonymi do użytku zewnętrznego i oddzielić jest stylowym obrzeżem, kamyczkami, na których tle zieleń zaprezentuje się obłędnie. W obrębie chodniczka warto znaleźć miejsce na subtelne oświetlenie, donice z kwiatami i ciekawe dodatki, figurki.

Pięknie urządzony ogród z roślinami
Jak urządzić ogród? Praktyczne porady i inspiracje na aranżacje.

Ogród pełen roślin – jak urządzić?

Jeśli zastanawiasz się, jak urządzić ogród, skup się na doborze roślin zgodnie ze stopniem nasłonecznienia działki, rodzajem gleby oraz stron świata, a także zadbaj o estetykę całej przestrzeni. Nie rezygnuj z dużej ilości roślin, nawet jeśli są to duże drzewa np. klony, sosny, świerki, wierzby czy laurowiśnie. Sezon kwitnienia sprawi, że ich zieleń Cię zauroczy, a szelest liści zadziała niezwykle kojąco. Aranżując ogród z pewnością chcesz uzyskać piękny efekt, niekoniecznie z dużym nakładem pracy, dlatego warto wybrać rośliny łatwe w uprawie. Falujące trawy o różnorodnych kolorach, azalie i rododendrony, goździki, bergenie, rabaty z wielosezonowymi gatunkami rojników lub rozchodników, usypane skarpy z pięknymi tawułami, szałwią, kosodrzewiną, lilowcami oraz wszelkimi roślinami z rozłożystym system korzeniowym to sprawdzone sposoby, jak urządzić ogród.

Wyznacz strefę wypoczynkową

Ogród przy domu to często także miejsce wyłożone kostką, przygotowane konkretnie pod zestaw mebli ogrodowych. Kolejnym etapem podczas urządzania ogrodu jest właśnie wyznaczenie takiej strefy wypoczynkowej. Stawiając na czystym i odpowiednim podłożu wygodne meble ogrodowe zyskamy wówczas możliwość obserwacji rozwoju roślin, a także całego ogrodu, który będzie zmieniał się wraz z biegiem dni. Warto pamiętać o odpowiednim zacienieniu kącika, oświetleniu tej strefy i stworzenia prowadzącej do ogrodu estetycznej dróżki. Takie miejsce warto ozdobić również dodatkowym, subtelnym oświetleniem. Kolorowe lampiony nadadzą magiczną lekkość i stworzą wyjątkowy klimat. Przepiękne, klimatyczne lampeczki, girlandy, świece i latarenki w ciepłych barwach to piękne dodatki do ogrodu, dzięki którym taki kącik z pewnością zachęci do spędzania w nim czasu.

Zielony ogród z aranżacjami
Jak urządzić ogród? Praktyczne porady i inspiracje na aranżacje.

Jakie meble wybrać do ogrodu?

Pomysłów, jak urządzić ogród jest wiele, ale żaden z nich nie może się obyć bez zakupu fantastycznych mebli. Kiedy już zdecydujesz z jakiego materiału chcesz, aby były wykonane meble ogrodowe, warto pomyśleć nad tym, jak urządzić ogród, w jakich kolorach i jakie meble będą tam pasować. Aranżacja ogrodu wcale nie musi składać się ze sztywnego zestawu mebli. Do tego, jak urządzić ogród masz otwartą drogę, a wybór wyposażenia – przeogromny. Rodzinne zestawy, praktyczne rogówki, fotele, dużym powodzeniem cieszą się także okrągłe łóżka z baldachimem. Są bardzo praktyczne i spełniają wiele funkcji. Łóżko jest modułowe, dlatego możesz stworzyć miejsce dla kilku osób ze stoliczkiem lub jego elementy złożyć w jedną całość i urządzić sobie małą drzemkę na łóżku.

Kokony ogrodowe idealne, by zrelaksować się w ogrodzie

W przypadku naprawdę niewielkiej przestrzeni możesz postawić na mega wygodny i piękny kokon ogrodowy wiszący lub bujany, ustawiony na stelażu. To świetnie miejsce, by pogrążać się w marzeniach czy spędzić romantyczny czas z drugą połówką pod gwieździstym niebem. Fotele ogrodowe są ostatnimi czasy niezwykle modne - nie zajmują wiele miejsca, są lekkie i stabilne. Łatwo wpisać je także w element ogrodu, ponieważ przyjmują ciekawe kolory, które świetnie korespondują z roślinnością. Dodatkowym atutem jest to, że kokony ogrodowe z technorattanu mogą stać w ogrodzie przez cały sezon.
Ciekawym rozwiązaniem, jak urządzić ogród jest również miejsce z basenem, przy którym będziesz mogła/mógł ustawić leżaki. To wspaniała propozycja dla miłośników opalania, a także osób, które uwielbiają spędzać czas w wodzie. Leżaki, które znajdziesz w sklepie EMWOmeble.pl posiadają mechanizm regulowania oparcia, więc możesz dopasować go do aktualnych potrzeb. Możesz opalać się, czytać książkę lub popijać kawę w ogrodzie, a zagłówek unieść na taki poziom, by wygodnie wykonywać daną czynność.

Zadbany ogród pełen inspiracji
Jak urządzić ogród? Praktyczne porady i inspiracje na aranżacje.

Stworzenie własnej przestrzeni do wypoczynku na zewnątrz to prawdziwy raj. Warto zainspirować się naszymi pomysłami, jak urządzić ogród i sprawdzić wygodne meble ogrodowe od Net-meble.pl. Otaczając się pięknem zieleni i zatapiając się w miękkich poduchach swojego zestawu wypoczynkowego czas spędzony w ogrodzie będzie należał do wyjątkowych i niezwykle odprężających chwil.

Artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej