Place zabaw dla dzieci

I to pod czujnym okiem dorosłych. Bez obaw o bezpieczeństwo. Za to ze spokojem wynikającym chociażby z pewnego pochodzenia elementów, wchodzących w skład przydomowego placu zabaw. Zanim jednak przyjdzie pora na czerpanie korzyści z takiego rozwiązania, trzeba zaprojektować i zaaranżować przestrzeń dla dzieci.

Indywidualne podejście do aranżacji placu zabaw

Dzieci są różne i ogrodowe place zabaw powinny to odzwierciedlać. Nawet tak uniwersalne elementy wyposażenia, jak piaskownica czy huśtawka, mogą zostać wykonane w oryginalny sposób. Z uwzględnieniem zainteresowań malucha. Do wyboru są gotowe produkty, które wystarczy wypełnić piaskiem czy powiesić na drzewie. Wśród nich nie brakuje klasycznych i tych bardziej oryginalnych form. Piaskownica w kształcie ulubionego zwierzęcia czy hamak zamiast huśtawki? Dlaczego nie, o ile oczywiście wiek i poziom rozwoju dziecka na to pozwalają. W przeciwieństwie do ogólnodostępnych placów zabaw, te ogrodowe można wyposażyć w zabawki przystosowane do aktualnych zainteresowań malucha. W ten sposób rodzice wspierają pasje swojej pociechy, pozwalając jej organizować własne przyjęcia czy wyścigi przez tor przeszkód. Współczesne place zabaw dla dzieci są kolorowe, zróżnicowane i sprzyjają wszechstronnemu rozwojowi młodych użytkowników.

Duży czy mały plac zabaw?

Wiele zależy od wielkości samego ogrodu. Ograniczonej powierzchni nie ma sensu zastawiać nadmiarem dziecięcego wyposażenia. Zaburzyłoby to funkcjonalność przydomowej przestrzeni. I uniemożliwiło korzystanie z niej starszym członkom rodziny. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem mogą się okazać drewniane place zabaw. Dobrze komponują się z otaczającą je zielenią. Niewielki domek, uzupełniony drabinką czy zjeżdżalnią, nie zajmie wiele miejsca, wpisze się natomiast w wiele ciekawych form spędzania czasu. W dużym ogrodzie wyposażenie może być bardziej zróżnicowane. Nie warto natomiast kupować go w nadmiarze i nabywać tylko dlatego, że coś ładnie wygląda. Małym dzieciom wystarczy piaskownica i huśtawka. Gdy podrosną, powinny uczestniczyć w rozmowie o ewentualnej rozbudowie ogrodowego placu zabaw. Uczą się w ten sposób podejmowania decyzji oraz ponoszenia ich konsekwencji.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny