Wyposażenie balkonu w stylu boho, czyli meble ogrodowe rattanowe lub bambusowe

Warto zacząć od doboru mebli, w końcu na balkonie ma powstać swoista oaza relaksu. Jeśli masz taką możliwość, po prostu rozwieś hamak sznurkowy, wiążąc go na balkonowych barierkach, tak by znajdował się w pewnej odległości od krawędzi balkonu i nie zakłócał swobodnego przemieszczania się. Takie rozwiązanie sprawdzi się jednak tylko w przypadku, gdy dysponujesz odpowiednią przestrzenią balkonu. Jeżeli powierzchnia użytkowa balkonu jest mniejsza, ale nie zbyt mała, to alternatywą może być fotel wiszący albo huśtawka. Mogą być wykonane z lnianego sznura i drewna. Sznurkowe meble dodają aranżacji lekkości. Zamiast nich można wybrać po prostu ogrodowe meble rattanowe. Tu można pokusić się o imitację, czyli technorattan, ale taki wysokiej jakości, w przypadku którego różnica nie będzie widoczna na pierwszy rzut oka. Mogą sprawdzić się także stolik i fotele czy narożnik z włókna bambusowego. To ostatnie rozwiązanie jest jednak bardzo kosztowne, gdyż ciągle należy do rzadko spotykanych.

Roślinność niezbędna do uzyskania efektu domowej dżungli

Aby balkon zapewniał relaks na łonie natury, to trzeba zadbać o obecność odpowiednich roślin. Do uzyskania domowej dżungli sprawdzą się przede wszystkim palmy. Wiele z nich wbrew pozorom jest mrozoodpornych i posadzone w doniczkach na balkonie sprawdzą w naszym klimacie. Duża rozłożysta palma, pod którą można usiąść, zagwarantuje potrzebny cień w upalny dzień. Na ścianie od strony domu można powiesić obraz, ale nie zwykły, a wykonany z mchu chrobotka. Oczywiście nie wszędzie palma się zmieści, na szczęście są inne gatunki, które mogą pomóc stworzyć przydomową urban jungle. Wśród nich można wymienić: bluszcz, fikus pnący czy filodendron. Rośliny można umieścić zarówno w stojących, jak i wiszących doniczkach, np. umieszczonych w osłonach z wikliny.

Postaw na makramy i dywany balkonowe, które dopełnią przestrzeń

Balkon w stylu boho powoli nabiera już kształtów, ale potrzeba jeszcze kilku dodatków, by było przytulniej i bardziej funkcjonalnie. Przyda się dywan w stylu orientalnym. Warto znaleźć taki dywan na balkon w sklepeureka.pl. Na pewno sprawdzi się mały dywanik okrągły wykonany z trawy morskiej eko. Można nawet pokusić się o dywan sznurkowy w kolorach ziemi, a więc np. w kolorze piasku. Można go rozłożyć chociażby częściowo pod meblami ogrodowymi, zapewniając miękką strukturę pod stopami. Oczywiście świetnym wyborem może być dywan z azteckim wzorem, który idealnie wpisuje się w stylistykę boho. Oprócz dywanu można postawić na inne dodatki, a wśród nich chociażby makramy. Takie dekoracje do zawieszenia mogą zdobić nawet balkon z zewnętrznej strony. Można je również powiesić przy wejściu na balkon. Niewątpliwie dodają aranżacji lekkości i orientalnego charakteru. Bez wątpienia warto postawić również małe latarenki drewniane czy też w bambusowych oprawach. Spędzanie czasu w takim otoczeniu jest prawdziwą przyjemnością. Nawet nie wyjeżdżając na urlop, można zapewnić sobie jego namiastkę na swoim balkonie.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny