Dobry pomysł to podstawa

Jeśli chcesz zaaranżować swój taras najpierw zastanów się jak ma wyglądać i do czego ma służyć. Choć pytania wydają się nieco absurdalne, to wcale takie nie są. Jeśli chcesz na tarasie urządzić kącik wypoczynkowy to kupisz zupełnie inne akcesoria niż w przypadku, gdy planujesz tutaj plac zabaw dla swoich pociech lub mini ogródek warzywny. Dlatego najpierw dokładnie przemyśl jakie przeznaczenie planujesz dla swojej przestrzeni tarasowej, a następnie zacznij snuć plany, co tam powinno się znaleźć.

Jak zaaranżować taras w bloku - poznaj szczegóły nadające klimat
Jak zaaranżować taras w bloku - poznaj szczegóły nadające klimat

Podłoga

Jeśli już wiesz jak powinien wyglądać Twój taras i w co powinien być wyposażony, wybierz się na zakupy. Na początek zajmij się podłogą. Niezależnie od tego, do czego będzie służył taras warto pomyśleć o ułożeniu płytek lub mozaiki, które sprawią, że woda, która może pojawić się podczas deszczów będzie mogła swobodnie spłynąć. Położenie płytek nie oznacza, że podłoga musi być zimna i nieprzyjemna. Na posadzce ceramicznej lub terakotowej można ułożyć dodatkowe elementy takie jak np. sztuczna trawa, która wspaniale izoluje podłogę, nie nagrzewa się ani nie zamarza. Także dywany na balkon i taras na www.myhoneyhome.pl doskonale sprawdzają się jako przyjemne podłoże do chodzenia lub zabawy.

Meble – pomysł na przyjemne chwile

Kolejnym elementem niezbędnym na tarasie są dobrze dobrane meble. Możesz wybierać z dziesiątek modeli, a jednymi z ciekawszych są bauhaus meble w myhoneyhome.pl. Kupując meble pamiętaj, aby wybrać takie, którym nie straszna wilgoć, są łatwe do utrzymania w czystości i oczywiście są wygodne. Niezależnie od wielkości Twojego tarasu z pewnością przyda się stolik oraz krzesła, fotele lub kanapa. Warto postawić również na meble, w których można przechowywać przydatne drobiazgi. Do tego celu nadają się m.in. siedziska z ukrytymi schowkami na tarasowe przydasie.

Bez roślin ani rusz

Tarasy to dla większości mieszkańców miast namiastka ogrodu, dlatego bardzo ważne jest umieszczenie na nich roślin. Jeśli należysz do osób, które potrafią zasuszyć nawet kaktusa, możesz skorzystać z uroków sztucznej roślinności. To bardzo wygodne rozwiązanie także dla osób często wyjeżdżających. Taras jest piękny i zielony a równocześnie nie wymaga prawie żadnej pielęgnacji. Jeśli jednak kochasz zieleń naturalną to taras jest doskonałym miejscem zarówno na rośliny zielone, kwiaty jak i mały ogródek warzywno-zielarski.

Tarasy w blokach nie należą do największych, ale umiejętnie zaaranżowane mogą stanowić idealne miejsce wypoczynku i zabawy. Jeśli posiadasz taras nie zostawiaj jego urządzenia na „kiedyś” tylko jak najszybciej wyposaż w najpotrzebniejsze sprzęty, dzięki czemu będziesz miał przestrzeń do wypicia popołudniowej kawy z przyjaciółmi lub kieliszka wina wieczorem.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny