W sezonie wakacyjnym wiele osób decyduje się na dłuższe wyjazdy, co niestety może zwiększać ryzyko włamań i innych niepożądanych zdarzeń na naszym terenie. Ochrona domu i podwórza staje się kluczowym elementem, pozwalającym cieszyć się urlopem bez zbędnych obaw. Jak możemy zadbać o to, aby po powrocie zastać je w nienaruszonym stanie? Warto rozważyć instalację rozwiązań inteligentnego domu, takich jak napędy do bram, systemy alarmowe czy wideodomofon. W ten sposób zyskamy możliwość zdalnego zarządzania i monitorowania posesji. Somfy radzi, jak w kilku krokach wykorzystać rozwiązania smart home.

Automatyczny system bramowy Somfy.
Somfy Elixo

Zadbaj o ochronę dostępu na teren Twojej posesji

Od czego zacząć wprowadzanie zabezpieczeń tak, aby uchronić się przed włamaniami i nieprzewidzianymi zdarzeniami? Przede wszystkim od bramy wjazdowej. Wybierając taką z napędem elektrycznym, możemy kontrolować jej ustawienie w dowolnym momencie. Napędy od Somfy wykorzystują technologię radiową io-homecontrol®, która zapewni nam informację zwrotną. Nawet będąc daleko od domu, dowiemy się czy nasza brama na pewno została zamknięta. Szczególnie wart uwagi jest model Elixo 3S M io. To mocny i efektywny napęd, który sprawdzi się w przypadku bram przesuwanych. Wyróżnia się cichą pracą i szybkością przesunięcia bramy na szerokość 3 metrów w czasie 15 sekund. Innym świetnym rozwiązaniem będzie napęd Axovia 3S io, do bram dwuskrzydłowych o długości skrzydła do 2 m i wadze do 200 kg. Posiada amperometryczną detekcję przeszkód oraz obsługuje fotokomórki, które są zawarte w zestawie. Natomiast centrala napędu pozwala sterować zewnętrznym oświetleniem. Umożliwia też ustawienie automatycznego zamknięcia bramy po wybranym czasie oraz jest kompatybilna z TaHomą® switch, co pozwoli na zarządzanie różnymi scenariuszami z poziomu aplikacji. W ten sposób otworzymy bramę bez względu na to, jak daleko jesteśmy od domu, a opuszczając go, nie będzie potrzeby, aby wysiadać z samochodu w celu jej zamknięcia – można zrobić to zdalnie przy pomocy pilota, aplikacji na smartfonie lub sterowania głosowego. Dodatkowo, będziemy mogli wpuścić sąsiada do podlania trawnika podczas naszej nieobecności.

Inteligentny system bezpieczeństwa domu
V500 Connect

Wprowadź inteligentne systemy alarmowe

Pełną ochronę zapewni instalacja alarmów. Inteligentne systemy umożliwiają monitorowanie obiektu, niezależnie od naszej lokalizacji. Somfy posiada w swoim portfolio m.in. Home Alarm Essential i Home Alarm Advanced. Systemy alarmowe marki zintegrowane są z opatentowanym czujnikiem IntelliTAG®, który jest w stanie wykrywać wibracje na drzwiach i oknach, precyzyjnie odróżniając codzienne drgania wywołane wiatrem czy uderzeniem piłki, od realnych prób włamania łomem lub wiertarką. W momencie wykrycia podejrzanej aktywności, system niezwłocznie uruchamia proces odstraszania, jednocześnie wysyłając powiadomienie na nasz smartfon, abyśmy mogli podjąć odpowiednie kroki. W połączeniu z dobrze dobranymi czujnikami oraz kamerami mamy możliwość doglądania naszej posesji w dowolnej chwili i z dowolnego miejsca. W ten sposób możemy monitorować dom oraz różne obszary naszej posesji: bramę wjazdową, garaż czy też ogród.

Zaawansowany wideodomofon do domu
V500 Pro io connect

Skorzystaj z wideodomofonu

Udogodnieniem może być także wideodomofon – V500 PRO io Connect, dzięki któremu możliwe będzie sprawdzenie, kto stoi przed naszą furtką za pomocą obrazu oraz otwarcie i zamknięcie jej zdalnie. Monitor wewnętrzny nie tylko poinformuje nas dzwonkiem o wizycie gościa, ale dodatkowo, na wszystkie smartfony podłączone do aplikacji Somfy Protect zostanie przesłane powiadomienie ze zdjęciem przybysza. Jeśli ktoś zadzwoni do drzwi pod naszą nieobecność, V-Connect od Somfy pokaże nam, kto stoi przed wejściem i umożliwi zdalną rozmowę z odwiedzającym, tym samym symulując naszą obecność w domu. Dodatkowym aspektem podnoszącym komfort i zwiększającym dostępność jest otwieranie i zamykanie bramy wjazdowej bezpośrednio z panelu samochodu kompatybilnego z systemem Apple Car lub Android Auto.

Bezpieczny dom podczas wakacji
Jak zadbać o bezpieczeństwo naszej posesji w sezonie wakacyjnym?

Steruj wszystkim z jednego miejsca

Somfy umożliwia skuteczną ochronę naszej posesji. Napędy do bram, alarmy, wideodomofon i inne rozwiązania można zintegrować w jeden ekosystem za pomocą TaHoma switch od Somfy. Centrala łączy w sobie nowoczesną technologię z elastycznością, dopasowując się do stylu życia i indywidualnych potrzeb domowników. Connected house to nie tylko bezpieczeństwo, ale również komfort i łatwy dostęp.

Bezpieczeństwo domu w wakacje
Jak zadbać o bezpieczeństwo naszej posesji w sezonie wakacyjnym?
Zabezpieczona posesja latem.
Jak zadbać o bezpieczeństwo naszej posesji w sezonie wakacyjnym?
ikona podziel się Przekaż dalej