Mocowanie kołków

Warto mieć świadomość, że w zależności od konstrukcji budowlanej zarówno żaluzje, jak i rolety mogą być montowane nie tylko i wyłącznie przed, ale również pomiędzy ościeżnicą okna. Można również bez żadnego problemu zdecydować się na założenie rolet i żaluzji na sufitach czy ścianach. Ponadto z roku na rok rolety coraz częściej są zakładane czy przykręcane na karniszach.

Rekomendowane jest zaopatrzenie się w specjalne klamry przeznaczone do montażu omawianych rolet na ramie okna. Dzięki temu osoba zainteresowana może bez większego problemu zamontować kołki bezpośrednio na ramie wybranego przez siebie okna. Ponadto warto mieć świadomość, że żaluzje składają się z listwy dolnej, górnej, a także lamelki czy innych akcesoriów. Do właściwego montażu konieczne będą uchwyty.

Egzamin zdadzą również haki montażowe. Zalecane jest wyśrodkowanie punktów montażowych, a następnie trzeba wybrać taką wysokość, by możliwe było otworzenie okna. Następnie można bez żadnego problemu podjąć decyzję o zamocowaniu pierwszego kołka.

Mocowanie śrubami

Wystarczy prawidłowo przykręcić prowadnice albo hak montażowy. Koniecznie trzeba także dokładnie sprawdzić poziomicą pozycję drugiego haku montażowego do prowadnicy. Nie wszyscy mają jednak świadomość, że w przypadku dłuższych żaluzji świetnym rozwiązaniem będzie wykonanie próby z opuszczoną żaluzją.

Zawieszenie żaluzji

W tym momencie można podjąć decyzję o zawieszeniu żaluzji. Należy w tym celu najpierw sprawdzić boczne krawędzie, a następnie wkręcić śruby. Osobom, dla których estetyka będzie odgrywała w domu bardzo istotną rolę, rekomendowane jest efektowne odbudowanie listew górnych.

Jakie wyróżniamy typy rolet wewnętrznych?

- rolety rozwijane - zaliczane są do zdecydowanie najczęściej wybieranych obecnie rozwiązań. Do największych atutów należy zaliczyć częściowe przepuszczanie światła. Ponadto rolety rozwijane gwarantują użytkownikom cień we wnętrzu. Strzegą także bardzo istotnej prywatności domowników.

  • rolety rzymskie - warto wiedzieć, że jest to bardzo ozdobny typ rolet. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że tkanina, z której zrobione są rolety rzymskie, układa się w bardzo charakterystyczne fałdy. Dodatkowo mogą być one uszyte praktycznie z każdego materiału.
  • rolety plisowane - podstawą tych rolet są plisy. Warto zaznaczyć, że mogą one zostać zamontowane nawet na najbardziej wymyślnych kształtach okien. Wyróżniają się opcja zasłaniania nie tylko od góry, ale również od dołu.
  • rolety dzień - noc - składają się nie tylko z materiału zaciemniającego, ale również transparentnego, który jest ułożony w bardzo charakterystyczne pasy. Można w ten sposób nie tylko zaciemniać pomieszczenia, ale również wpuszczać światło z zewnątrz.

Artykuł powstał we współpracy  z https://grako.pl/

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny