Transport choinki

Jeśli jednak zobaczysz przepiękne drzewko, któremu nie będziesz mógł się oprzeć, to warto abyś znał sposoby na jego bezpieczne zapakowanie i przewóz, o których opowiedzą specjaliści z Rolmarket.

Od czego zacząć przygotowania do żywej choinki?

Zanim opuścisz dom dokładnie zmierz wysokość pomieszczenia, w którym planujesz umieścić choinkę. Sufit powinien być przynajmniej 20 cm wyżej niż szczyt drzewka. Dzięki temu łatwiej będzie Ci zawieszać ozdoby, a jednocześnie nie narazisz się na potrzebę przemalowywania ścian po świętach. Oszacuj również długość dachu samochodu i weź ze sobą siatkę na choinki lub inne materiały, w które będziesz mógł zawinąć drzewko. Chwyć jeszcze liny i jesteś już gotowy na zakupy.

Siatki do owijania choinek

Większość drzew sprzedaje się w siatkach, które należy pozostawić, aby gałęzie były ciasno złożone. A co jeśli tej siatki brakuje? Otóż jesteś już na taką sposobność przygotowany. Potrząśnij drzewem, aby pozbyć się luźnych igieł, a następnie powoli zacznij naciągać siatkę od dołu drzewka. Uważaj, by nie złamać przy tym żadnych gałęzi. Jeśli nie posiadasz specjalnej siatki na choinki, to możesz posiłkować się plastikową plandeką lub kocem, jednak te sposoby nie sprawdzą się przy drzewkach z bardzo rozpiętymi gałęziami. Lepiej zainwestować paręnaście złotych w siatkę, niż płacić za dowóz – o ile w ogóle Twój sprzedawca będzie mógł zaoferować taką opcję.

Specjalne siatki do owijania choinek znajdziesz np. w Rolmarket.

Wybór choinki

Transport żywej choinki

Kiedy Twoja choinka jest odpowiednio zawinięta, to możesz już ją przetransportować do domu. Jeśli jest to małe drzewko, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby przewieź je na tylnym siedzeniu lub w bagażniku, tylko wtedy pamiętaj o dodatkowym zabezpieczeniu tapicerki.

Jeśli jednak zdecydowałeś się na pokaźne drzewko, które nie zmieści się w standardowym samochodzie, to musisz wykorzystać dach swojego auta. Aby uniknąć uszkodzeń spowodowanych wiatrem podczas transportu choinki, ułóż drzewo tak, aby jego szczyt znajdował się z przodu pojazdu. Jest to też ważne z powodów bezpieczeństwa, ponieważ jeśli jakaś linka nie będzie odpowiednio przywiązana lub zerwie się w trakcie jazdy, to istnieje mniejsze ryzyko, że drzewko dokona szkód w innych samochodach.

Jeśli masz bagażnik dachowy, zabezpiecz drzewo od miejsca, skąd zaczynają się gałęzie od wierzchołka, za pomocą sznurków bungee lub liny. Osoby bez bagażnika dachowego powinny najpierw otworzyć wszystkie drzwi samochodu - nie okna - a następnie przymocować drzewo do dachu za pomocą liny. W przypadku drzew, które rozciągają się o więcej niż kilkadziesiąt centymetrów od zderzaków w samochodzie, wymagane jest, aby zawiązać na ich końcu materiał odblaskowy, który będzie ostrzegał innych kierowców.

artykuł zewnętrzny

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny