Dlaczego warto zdecydować się na oczko wodne w ogrodzie?

Oczko wodne w ogrodzie to nie tylko piękna dekoracja, ale również bardzo praktyczny dodatek. Zapewnia ono odpowiednie nawilżenie powietrza w swoim otoczeniu, dzięki czemu wypoczynek w ogrodzie z oczkiem będzie jeszcze przyjemniejszy. Zbiornik z wodą wpływa również pozytywnie na kondycję roślin w całym ogrodzie. Stworzenie oczka wodnego może być także początkiem wspaniałej pasji i da Ci możliwość ciągłego udoskonalania wymarzonego zbiornika.

Jak zrobić oczko wodne? Instrukcja krok po kroku

Aby cieszyć się pięknym ogrodem z atrakcyjnym zbiornikiem, warto odpowiednio się przygotować. Pomoże Ci w tym poniższa instrukcja, która wyjaśni, jak zrobić oczko wodne krok po kroku.

Wybierz formę

Na samym początku zdecyduj o tym, jaki kształt i rozmiar będzie miało Twoje oczko wodne. Pomogą Ci w tym gotowe formy, które możesz znaleźć na przykład w sklepie internetowym Aquario: https://www.aquario.pl/2951-oczko-wodne. Dostępne są tam formy o popularnych kształtach i praktycznych objętościach. W ten sposób od razu będziesz wiedzieć, jakie efekty wizualne otrzymasz oraz ile miejsca powinieneś przeznaczyć na swoje oczko.

Znajdź właściwe miejsce

Ważne jest także to, by forma została umieszczona w odpowiednim miejscu. Znajdź więc na nią przestrzeń w widocznej części ogrodu, aby móc później cieszyć się tą dekoracją i spędzać czas w ładnym otoczeniu. Zmierz dokładnie swoją formę oraz przeznaczony na nią teren i oznacz granice.

Przygotuj wykop

Po dokładnym wyznaczeniu granic przygotuj miejsce na swoją formę. Wykop odpowiednią nieckę, w której umieścisz później formę.

Zadbaj o podłoże

Aby oczko wodne nie powodowało problemów, przygotuj dla niego właściwe podłoże. Możesz wybrać na przykład folię o konkretnych właściwościach. Może to być między innymi ekologiczna, odporna na mróz i uszkodzenia folia PCV. Przed zakupem sprawdź, czy dana folia nie będzie szkodliwa dla ryb i roślin, które zamieszkają w oczku. Wybraną folię rozłóż na podłożu. Je również dobierz z odpowiednią starannością, aby spełniło Twoje wymagania. Bardzo dobrym wyborem będą na przykład geowłóknina, agrowłóknina lub wełna mineralna. Folię rozkładaj od najniższego punktu zbiornika i nie naciągaj jej, a krawędzie przytnij lub ukryj pod dekoracjami.

Umieść formę na miejscu

Na tak przygotowanym podłożu możesz już umieścić formę i nalać do niej wody. Oczko wodne na tym etapie nie będzie jeszcze jednak dobrze się prezentować, dlatego przemyśl to, jakie chcesz osiągnąć efekty i skompletuj niezbędne do tego akcesoria.

Zasadź rośliny

Bardzo ważnym elementem każdego oczka wodnego są rośliny. Dobierz gatunki przystosowane do rozwoju w oczku wodnym i zasadź je w swoim nowym zbiorniku. Już niedługo zaczną pięknie rosnąć i urozmaicą Twój ogród. Właściciele oczek wodnych chętnie decydują się na przykład na lilie wodne, moczarkę kanadyjską i grążel żółty. Z czasem w oczku mogą zamieszkać również ryby.

Kup odpowiedni sprzęt

Aby zapewnić rybom i roślinom właściwe warunki do życia, potrzebować będziesz znacznie więcej niż tylko zbiornika z wodą. Zaopatrz się w wysokiej jakości sprzęt, aby móc cieszyć się pięknym oczkiem i zadbać odpowiednio o komfort mieszkańców. Niezbędne będą Ci przede wszystkim filtry, pompy wody, napowietrzacze oraz lampy, które pomogą w stworzeniu klimatu przyjaznego hodowanym przez Ciebie gatunkom.

Zadbaj o swoje oczko

Gdy wszystko będzie już gotowe, a oczko będzie pięknie wyglądać, pamiętaj o jego regularnej pielęgnacji. Zaopatrz się w zestawy do sprzątania i czyszczenia wody, które pomogą Ci zachować jej estetyczny wygląd. Dobierz także specjalne preparaty, które usuną z niej szkodliwe dla ryb związki chemiczne i brzydkie zapachy. Pamiętaj również o odpowiedniej diecie mieszkańców oczka i karm ich wyłącznie specjalistyczną karmą. Do swojego zbiornika możesz dodawać również różnorodne dekoracje, kaskady, fontanny i sztuczne rośliny, które pozwolą Ci spełnić marzenia o pięknym ogrodzie.

Oczko wodne może upiększyć także Twój ogród!

Oczko wodne w ogrodzie będzie pięknie się prezentowało, da Ci dużo satysfakcji oraz poprawi klimat w Twoim otoczeniu. Jeśli wykorzystasz w praktyce nasze wskazówki, bez problemu stworzysz swój wymarzony zbiornik i prawidłowo się o niego zatroszczysz. Jeśli dodatkowo podczas przygotowań wykorzystasz najwyższej jakości, renomowane produkty, rezultaty będą jeszcze bardziej zadowalające. Zapoznaj się więc z ofertą pochodzącą od renomowanych marek, których propozycje możesz znaleźć na przykład w sklepie internetowym Aquario.pl.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej