Nowoczesna altana metalowa palermo

Niestety, pogoda w naszym kraju bywa kapryśna. Palące słońce, wiatr, deszcz - to wszystko sprawia, że siedzenie “pod chmurką” nie zawsze się udaje. Dlatego też warto pomyśleć o budowie altany ogrodowej, która zapewni nam spokojne miejsce do wypoczynku i biesiadowania.

Możliwości zbudowania altany ogrodowej, która będzie odpowiadała naszym potrzebom jest naprawdę sporo. Wśród materiałów, z których wykonuje się altany znajdziemy drewno, metal czy szkło. Pojawiają się nawet konstrukcje murowane. Na jaką altanę warto postawić? Z jakiego materiału ją wykonać? Przekonajmy się.

Drewniana altana ogrodowa Jola
Fot. Drewniana altana ogrodowa Jola Ogrodosfera.pl

Altany z drewna

Najpopularniejszym materiałem wykorzystywanym do budowy altanek ogrodowych jest drewno. Nie ma w tym nic dziwnego. Za jego pomocą możemy zbudować zarówno prostą, niewielką altankę, jak i fantazyjną konstrukcję o kształcie ośmiokąta. Wykorzystanie drewna pozwala nie tylko na proste podpórki pod zadaszenie ale również na stworzenie elementów dekoracyjnych takich jak pergole chroniące nas od wiatru. Minusem altan drewnianych jest konieczność impregnacji drewna, które niestety nie jest obojętne na działanie czynników atmosferycznych.

Nowoczesna altana aluminiowa palermo
Fot. Nowoczesna aluminiowa altana Palermo marki Palram Ogrodosfera.pl

Altany z aluminium, metalu, poliwęglanu

Z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na wykorzystanie trwalszych materiałów takich jak aluminium, metalowe blachy wykorzystywane na dachach oraz lekki ale niezwykle wytrzymały poliwęglan. Altany wykonane z tego rodzaju materiałów to zazwyczaj proste konstrukcje, które idealnie pasują do ogrodów urządzonych w nowoczesnym stylu. Są solidne, trwałe i praktyczne. Jeśli jednak zdecydujemy się na wykonanie zadaszenia z poliwęglanu musimy liczyć się z większymi wydatkami.

Drewniana altana Santander
Fot. Drewniana altana na podmurówce Santander Ogrodosfera.pl

Altana z murowanym fundamentem

To rozwiązanie dla wymagających, którym zależy na tym, by ich altana prezentowała się okazale a przy tym była miejscem wypoczynku na długie lata. Murowane fundamenty w połączeniu z belkami z drewna lub metalową konstrukcją pozwalają stworzyć naprawdę imponujące altany. Co więcej, część osób dodatkowo decyduje się także na wykonanie szklanych ścianek i drzwi, dzięki czemu altana staje się całorocznym miejscem odpoczynku.Takie rozwiązanie sprawdzi się jednak jedynie w przypadku dużych ogrodów.

Dopasuj altanę do swojego ogrodu

Jak widzisz, każdy rodzaj altan ma swoje zalety i wady. Decydując się na postawienie jednej z nich w swoim ogrodzie warto jednak brać pod uwagę nie tylko właściwości danego materiału, ale również to, jak wygląda nasz ogród. Jeśli dysponujemy ograniczoną ilością miejsca lepiej nie decydować się na altany z murowanymi fundamentami, które znacznie lepiej sprawdzają się na dużych powierzchniach. Pod uwagę weźmy również styl naszego ogrodu. Jeśli preferujemy klasyczny wygląd, dbamy o dodatki w stylu vintage, pielęgnujemy klomby i skalniaki nowoczesna i minimalistyczna altana metalowa będzie wyglądać kuriozalnie. W takim przypadku lepiej sprawdzi się ponadczasowe drewno.

Poniżej film przedstawiający więcej modeli altan z oferty sklepu Ogrodosfera.pl:

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny