Te zalety sprawiają, że właściciele budynków mieszkalnych bez wyodrębnionego oddzielnego pomieszczenia gospodarczego często decydują się na stawianie tzw. blaszaków w swoich ogrodach. Czym jeszcze charakteryzują się garaże blaszane i jak wypadają cenowo na tle pozostałych rozwiązań?

Zalety garaży blaszanych

Jednym z najlepszych rodzajów garaży są właśnie garaże blaszane (sprawdź na: https://didexstal.pl/garaze). Ceny oraz czas montażu są w ich przypadku dużo korzystniejsze niż dla garaży murowanych czy drewnianych. Mają także wiele zalet, jeśli chodzi o aspekt ekologiczny. Stal jest materiałem, który w dużym stopniu nadaje się do recyklingu, zatem do budowy garażu możesz wykorzystać nawet blachę pochodzącą z rozbiórki innego budynku. Blaszaki są odporne na uszkodzenia mechaniczne, promieniowanie UV i wilgoć, więc zachowują swój wygląd przez wiele lat. Metal sam w sobie jest dobrym przewodnikiem, jednak stosując odpowiednią izolację, możesz zwiększyć efektywność energetyczną blaszanego garażu.

Prefabrykowane garaże wykonane ze stali są tańsze i szybsze w budowie niż garaże drewniane czy murowane. Większość garaży blaszanych to prefabrykowane konstrukcje, których główne elementy są produkowane w fabrykach. Skraca to czas montażu i ułatwia efektywne wykonanie pracy. W przeciwieństwie do konstrukcji drewnianych i murowanych garaż-blaszak (4 x 6 m lub w podobnym rozmiarze) może zostać dostarczony jako gotowa konstrukcja i zamontowany we wskazanym miejscu nawet w ciągu kilku godzin po złożeniu zamówienia.

Garaże blaszane – ceny

Cena garażu blaszanego zależy przede wszystkim od jego powierzchni. Klasyczny, najzwyklejszy garaż blaszany 4 x 5 m to koszt około 3–5 tys. złotych. Dwustanowiskowy garaż-blaszak 6 x 5 m kosztuje z kolei od 6 do 10 tys. zł. Dostępne są także garaże blaszane o wymiarach 4 x 6 m z wiatą. Takie rozwiązanie to koszt od 9 do 13 tys. Ostateczna cena budynku gospodarczego wykonanego z blachy stalowej zależy od takich czynników, jak:

  • liczba stanowisk,
  • rodzaj blachy (ocynkowana, akrylowa),
  • typ bramy (uchylna, skrzydłowa),
  • liczba i rozmiar otworów okiennych.

Jeśli w Twojej okolicy znajduje się lokalny producent konstrukcji metalowych, możesz zamówić garaż blaszany bezpośrednio u niego. Jest to najtańsza opcja. Większość producentów oferuje garaże blaszane wraz z transportem i montażem, co wiąże się nie tylko z większymi oszczędnościami, ale również skróceniem czasu realizacji całej inwestycji.

Didexstal – producent garaży blaszanych

Jednym z najbardziej cenionych na polskim rynku producentów konstrukcji metalowych jest firma Didexstal, która świadczy profesjonalne usługi z zakresu cięcia, gięcia blach, a także sprzedaży i montażu garaży blaszanych. W ofercie producenta znajdują się gotowe jednostanowiskowe garaże blaszane 4 x 5 m, garaże dwustanowiskowe, a także blaszaki o wymiarach 4 x 6 m z wiatą. Co więcej, firma umożliwia wykonanie projektu według indywidualnych wymagań każdego klienta.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej