Co to jest klucz udarowy akumulatorowy?

Mianem akumulatorowego klucza udarowego (sprawdź na: https://elkar-sklep.pl/kategoria/marki/elektronarzedzia-dewalt/klucze-dewalt/) określa się bezprzewodowe, zasilane za pomocą akumulatora narzędzie wykorzystywane do przykręcania i odkręcania, a także luzowania śrub oraz innych elementów mocujących. Klucze udarowe na akumulator wykorzystuje się powszechnie w warsztatach samochodowych. Służą one tam do przykręcania i odkręcania kół w autach różnych marek. Wiele modeli z powodzeniem można stosować także przy pracach budowlanych i remontowych. Klucz udarowy w swoim działaniu wykorzystuje mechanizm udaru.

Klucze akumulatorowe udarowe wyposażone są w specjalny zasobnik, magazynujący energię niezbędną do uruchomienia urządzeń. Sprzęt ten wyróżnia też bardzo wysoki moment obrotowy, wynoszący niekiedy nawet 3000 Nm. To sprawia, że doskonale nadaje się do przykręcania i odkręcania mocno zapieczonej lub zardzewiałej śruby kół.

Dlaczego warto zainwestować w klucz udarowy na akumulator?

Zastanawiasz się, czy najmocniejszy klucz udarowy akumulatorowy to rzeczywiście idealna opcja dla Ciebie? Musisz wiedzieć, że produkt ten zasługuje na Twoją uwagę z różnych względów. Za jego najważniejszy walor uznaje się brak uzależnienia od źródła zasilania. To przekłada się też na mobilność tego typu urządzeń. Można się nimi wygodnie posługiwać w rozmaitych, także trudno dostępnych miejscach. Akumulatorowe klucze udarowe z silnikiem bezszczotkowym odznaczają się długą żywotnością. Ponadto mocny klucz udarowy dysponuje także dodatkowymi opcjami, np. oświetleniem LED oraz kilkustopniową skalą dokręcania śrub wraz z możliwością wyboru pracy z udarem lub bez.

Rodzaje kluczy udarowych akumulatorowych

W renomowanych sklepach dostępne są rozmaite modele kluczy udarowych. Większość z nich dzieli się z uwagi na ich najważniejszy parametr, czyli maksymalny moment dokręcania i odkręcania śrub. W ten sposób wyodrębnia się:

  • małe kompaktowe produkty – o momencie dokręcania i odkręcania śrub na poziomie ok. 190 Nm;

  • średniej wielkości narzędzia – w przypadku których wspomniany parametr oscyluje na poziomie od 400 do 450 Nm;

  • duże urządzenia – w ich przypadku omawiany parametr wynosi nawet 1500 Nm.

Z pewnością zależy Ci na nabyciu najwyższej jakości kluczy udarowych na akumulator. W takim przypadku warto zwrócić uwagę na dostępne m.in. na elkar-sklep.pl urządzenia takich marek, jak Bosch, MILWAUKEE oraz DeWAULT. Większość oferowanych przez te firmy modeli odznacza się funkcjonalnością oraz wygodą użytkowania na najwyższym poziomie.

Czego szukać przy wyborze klucza udarowego akumulatorowego?

Jaki klucz udarowy akumulatorowy wybrać? Trzeba zwrócić uwagę na różne kwestie, takie jak:

  • moc – mierzona w nanometrach (Nm), wskazuje, z jaką siłą urządzenie może przykręcać lub odkręcać śruby;

  • waga i ergonomia – warto wybierać lekkie i poręczne modele, które odznaczają się komfortem użytkowania;

  • akumulator – powinien on mieć na tyle dużą pojemność, aby mógł zapewnić odpowiednią długość pracy bez potrzeby ładowania;

  • dodatkowe opcje – np. możliwość dostosowania prędkości obrotowej do rodzaju wykonywanego zadania.

Porównanie modeli

Na jaki produkt z oferty sklepu Elkar warto się zdecydować? Kupując klucz udarowy, można kierować się niniejszym rankingiem.

Klucz udarowy Bosch 400 Nm

Wydajne urządzenie z innowacyjnym oprogramowaniem ABR, gwarantującym wysoką wydajność pracy. Klucz do kół akumulatorowy wyróżnia się także poręczną konstrukcją. Ma odpowiednio wyprofilowaną, gumową rękojeść.

Klucz udarowy GDS BITURBO BOSCH

Elektronarzędzie świetnie nadające się do wykorzystywania przy najcięższych pracach. Idealnie nadaje się do wykorzystywania przy montażu rur oraz kół od samochodów ciężarowych.

Akumulatorowy klucz udarowy 1/2″, 812Nm, 18V XR, DeWalt

Klucz ze specjalnym zaczepem pozwalającym umocować narzędzie na pasku. Bezszczotkowy silnik długo pracuje na jednym naładowaniu.

Podsumowanie i rekomendacje

W takich sklepach jak Elkar możesz nabyć różne rodzaje kluczy udarowych akumulatorowych. Z pewnością bez trudu wybierzesz właściwy produkt dla siebie. W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości warto skontaktować się z zatrudnionymi w danym punkcie handlowym specjalistami.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 79,1% czytelników artykuł okazał się być pomocny