Piecyk na pellet w mieszkaniu – czym różni się od tradycyjnego kotła?

Piecyk na pellet to doskonałe rozwiązanie zarówno do domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Jest łatwe i wygodne w obsłudze. Cechuje się znacznie mniejszymi wymiarami niż tradycyjny kocioł. Piec nie musi być też umieszczony w kotłowni. Dzięki temu sprawdza się doskonale nie tylko w domu, ale i tam, gdzie specjalne pomieszczenie na piec nie zostało uwzględnione.

Piecyk na pellet ma też mniejszą moc niż tradycyjny kocioł. Pozwoli on na ogrzewanie jednopoziomowego mieszkania pelletem, zapewniając w domu przyjemne ciepło. Jego mniejsza moc idzie w parze z niewielkimi wymiarami, co dla wielu osób jest ogromnym atutem. Współczesne piece na pellet są dostępne także w wersjach inteligentnych, pozwalających na sterowanie ustawieniami z poziomu smartfona.

Pellet do ogrzewania mieszkania – poznaj jego zalety

Pellet stanowi alternatywę dla wielu innych paliw wykorzystywanych do ogrzewania mieszkań. W trakcie jego spalania wydziela się bowiem znacznie mniej substancji smolistych i dwutlenku węgla niż w przypadku paliw kopalnych, jak np. węgiel. Aby jednak pellet pozwalał na ograniczenie ilości szkodliwych składników przedostających się do atmosfery, musi on cechować się odpowiednio wysoką jakością. Warto zainteresować się pelletem ze sprawdzonych źródeł oraz postawić na piecyk z certyfikatami. Takie piecyki ma w ofercie np. firma Eko2020.

Piec na pellet do małego mieszkania – czy warto?

Ogrzewanie za pomocą pelletu doskonale sprawdzi się w mieszkaniach o dość ograniczonym metrażu. Piecyk (np. https://eko2020.pl/produkty/piecyki-na-pellet/piecyk-mcz-musa-comfort-air/) zasilany tym paliwem jest bowiem niewielki, a na rynku znaleźć można urządzenia tego typu w ozdobnym wydaniu. Stanowią one alternatywę dla kominka, pozwalając na cieszenie się estetyczną aranżacją nawet w przypadku bardzo małego mieszkania. To urządzenia łatwe w obsłudze, umożliwiające obserwowanie trzaskającego ognia.

Piece na pellet są bardzo wygodne w użytkowaniu, a także ekologiczne w porównaniu do innych form ogrzewania. We współczesnych urządzeniach tego typu, jak model Cadel Tile3 Air Plus z oferty Eko2020, zastosowano również dodatkowe rozwiązania, np. wentylatory nadmuchowe rozprowadzające ciepło po kilku pokojach naraz. Pozwala to uzyskać wszędzie odpowiednią temperaturę. Konstrukcja sprzętu obejmuje też moduły internetowe. Dzięki nim można sterować piecykiem w domu czy mieszkaniu w sposób w pełni zdalny i automatyczny.

Piecyk na pellet z płaszczem wodnym

Piecyk na pellet z płaszczem wodnym różni się od pozostałych modeli dostępnych na rynku przede wszystkim tym, jak rozprowadzane jest ciepło. Korzysta się z niego jednak tak samo jak w przypadku wielu innych piecyków. Wymiennik wodny pozwala na przekazanie ciepła do instalacji wodnej, zasilając grzejniki i ogrzewanie podłogowe. To doskonałe rozwiązanie dla tych osób, które chcą uzyskać odpowiednią temperaturę wody użytkowej, a jednocześnie ogrzać większe mieszkanie. Takie piecyki znajdują swoje zastosowanie również w domach jednorodzinnych, gdzie powierzchnia do ogrzania jest zwykle nieco większa.

Piec na pellet do małego mieszkania – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Na rynku jest dostępnych wiele modeli piecyków na pellet, dlatego wybór odpowiedniego bywa trudny. Kupując takie urządzenie, warto skupić się na następujących czynnikach:

  • rozmiar – piec musi być na tyle niewielki, by pozwalał na umieszczenie go w mieszkaniu, a nie w kotłowni,

  • moc – odpowiednią moc pieca oblicza się m.in. na postawie kubatury i metrażu pomieszczenia, jakie ma ogrzać dane urządzenie,

  • wygląd – piece na pellet są widoczne w pomieszczeniu, dlatego muszą być dostosowane do jego aranżacji.

Jeśli nie wiesz, jaki piecyk na pellet sprawdzi się najlepiej w Twoim mieszkaniu, skorzystaj z pomocy specjalistów z firmy Eko2020.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej