1. Do czego służy sekator?
  2. Jaki sekator ręczny wybrać?

Do czego służy sekator? Gdzie kupić wysokiej jakości narzędzie ogrodnicze? Jaki sekator ręczny warto wybrać? Lepszą opcją będzie sekator nożycowy czy kowadełkowy? Szczegóły na temat sekatorów znajdziesz w dzisiejszym wpisie. Już teraz zapraszamy do szybkiego zapoznania się jego treścią!

Do czego służy sekator?

Do czego służą sekatory? Narzędzia tego rodzaju wykorzystuje się do przycinania gałęzi. A zatem sekator przyda się każdej osobie, która ma wokół domu ogród. Standardowy sekator do żywopłotu będzie doskonałym rozwiązanie w momencie, gdy chcemy doprowadzić do porządku ogrodzenie, bujną roślinność czy drzewa w sadzie. Na rynku dostępne są również specjalne nożyce do trawy, które wykorzystuje się do przycinania trawnika w momencie, gdy nie możemy tego zrobić z użyciem klasycznej kosiarki lub podkaszarki.

Szukasz odpowiedniego sekatora do prac porządkowych, które chcesz prowadzić na terenie zielonym? Już teraz sprawdź ofertę na Allemen, gdzie znajdziesz narzędzia różnego rodzaju w atrakcyjnych cenach. Dostępne są sekatory, które sprawdzą się w małych ogródkach czy na równie małych działkach, a także rozwiązania przeznaczone do pracy przy większej uprawie. Polecamy zwrócić szczególną uwagę na produkty, w których wykorzystano ostrza wyprodukowane z wysokogatunkowej stali i dodatkowo zabezpieczono powłokami lub innymi nieprzywierającymi powierzchniami. Dzięki temu taki sekator wyróżnia się wysoką odpornością na uszkodzenia i ewentualne przenoszenie organicznych substancji w mikrouszkodzeniach, jeśli te tylko się pojawią. Ten ostatni parametr jest bardzo ważny, gdyż niekiedy w łatwy sposób można przenieść zakażenie między poszczególnymi roślinami.

Jaki sekator ręczny wybrać?

Jaki sekator ręczny wybrać? W pierwszej kolejności warto zastanowić się, czy lepszym rozwiązaniem są ostrza ze stali nierdzewnej, czy węglowej, gdyż to właśnie te elementy wpływają na jakość cięcia oraz trwałość całego narzędzia. W sytuacji, gdy wykonujemy lub będziemy wykonywać niewiele cięć, sekator ręczny z ostrzem ze stali nierdzewnej będzie optymalnym rozwiązaniem. Stal nierdzewna jest stosunkowo wytrzymałym materiałem, a zatem takie narzędzie będzie służyć Ci latami. Sekator z ostrzami wykonanymi ze stali węglowej natomiast sprawdzi się u osób, które często wykorzystują narzędzia tego rodzaju. Do zalet produktów z ostrzem ze stali węglowej zalicza się precyzyjniejsze cięcie i możliwość łatwego ostrzenia stępionego ostrza. Należy jednak pamiętać o tym, że o sekatory z ostrzem ze stali węglowej trzeba odpowiednio dbać w przeciwieństwie do rozwiązań z ostrzem ze stali nierdzewnej. Takie narzędzia powinno się regularnie czyścić, konserwować i przechowywać w odpowiednio suchym miejscu. Inaczej sekator zardzewieje.

Warto zwrócić uwagę także na sekatory, które mają dodatkową ochronę w postaci powłoki antyadhezyjnej. Dzięki temu ostrza są odpowiednio zabezpieczone przed zabrudzeniem przez soki oraz żywicę, która może wypłynąć z gałęzi ciętych.

Na rynku można aktualnie znaleźć sekatory nożycowe oraz kowadełkowe. Między sobą różnią się głównie tnącym mechanizmem. W kowadełku montuje się tylko jedno ostrze, w nożycowych dwa. Cięcie gałęzi sekatorem kowadełkowym kończy się, kiedy tylko ostrze dojdzie do kowadełka. Jeśli natomiast chodzi o sekator nożycowy, tam oba ostrza tną od razu gałąź. Który model zatem wybrać? Wszystko zależy od rodzaju gałęzi, które będziesz przycinać. Kowadełkowe narzędzie doskonale sprawdzi się przy suchych, zdrewniałych, włóknistych i stosunkowo twardych gałęziach. Sekator nożycowy natomiast będzie dobrą opcją do cięcia letnią porą młodych i miękkich krzewów oraz drzew i równie młodych roślin o niezdrewniałych pędach. Wybór należy do Ciebie, chociaż wielu zainteresowanych często decyduje się na oba rozwiązania. Dzięki temu nie ma się problemu z przycinaniem gałęzi zarówno latem, jak i zimą.

Warto kupić porządny sekator wyposażony w wytrzymałe ostrza, który pozwoli uzyskać siłę cięcia niezbędną do tego, aby przeciąć nawet twarde gałęzie. Sekatory jednoręczne to w końcu obowiązkowe wyposażenie każdego, kto ma ogród lub działkę.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny