1. Czym są kołki nylonowe?

2. Jak działają kołki nylonowe?

Kołki nylonowe są szeroko stosowane w różnych dziedzinach, takich jak budownictwo, wykończenia wnętrz, montaż mebli i urządzeń, instalacje elektryczne, a także w innych miejscach, gdzie wymagane jest pewne i stabilne mocowanie. Można używać ich m.in. do tworzenia konstrukcji ogrodowych, które są narażone na uszkodzenie z powodu wiatru i innych niekorzystnych czynników atmosferycznych. Dzięki nim konstrukcja ogrodowa jest trwalsza, a same kołki nie tracą swoich właściwości i utrzymują obciążenie przez długi czas bez ryzyka dla użytkowników zabudowań ogrodowych. Jakie są zalety kołków nylonowych?

Czym są kołki nylonowe?

Kołki nylonowe to mocowania przeznaczone głównie do lekkich i średnich obciążeń. Nylonowy kołek wkłada się do ściany, a po wkręceniu w niego śruby dochodzi do jego rozprężenia. Dzięki temu mocowanie jest solidniejsze i trwalsze, a sam montaż kołka prosty. Wybierając kołki nylonowe z oferty takiej jak: https://www.fischerpolska.pl/pl-pl/produkty/mocowania-standardowe/kolki-nylonowe, ma się pewność, że korzysta się z kołków wytrzymałych zarówno na etapie montażu, jak i po umieszczeniu ich na swoim miejscu. Kołki dostępne w ofercie powstają z co najmniej 50% surowców odnawialnych, dlatego sprzyjają ochronie środowiska naturalnego i są produktem ekologicznym. Można używać ich do wykonywania mocowań w betonie, pustaku i gazobetonie oraz w innych twardych materiałach. Do wykonywania mocowań stopni, okładzin balkonowych i podobnych konstrukcji w ogrodzie można z kolei używać specjalnych wkrętów z gwintem metrycznym.

Jak działają kołki nylonowe?

Zasada działania kołków nylonowych jest prosta. Wystarczy wywiercić w wybranym materiale otwór, a następnie włożyć w niego nylonową otoczkę. Podczas wkręcania wkręta otoczka zwija się bądź rozszerza i blokuje wkręt w otworze. Dzięki temu wkręt z niego nie wypada, a ogrodowa konstrukcja jest odporna na obciążenia. Można bezpiecznie z niej korzystać bez obaw, że dojdzie do jej zawalenia w czasie burzy bądź w okresie zimowym z powodu utrzymujących się mrozów. Nylon nie rozpręża się z czasem do większych rozmiarów, dlatego nie powoduje uszkodzeń materiału, w którym się znajduje. Jest również niepodatny na kurczenie np. w czasie mrozów, dlatego kołek nie wypada z konstrukcji ogrodowej w zimie.

Kołki nylonowe są używane w materiałach takich jak: drewno, mur, beton lub gips, aby umożliwić montaż różnych elementów: półek uchwytów, lampy oraz innych przedmiotów, które przydają się w czasie wypoczynku w ogrodzie. Dzięki nim można stworzyć bezpieczną zabudowę na ścianie w domku letniskowym, by zwiększyć komfort korzystania z kuchni lub salonu i w pełni wykorzystać niewielką przestrzeń domku na działce. Kołki nylonowe są stosunkowo proste w montażu. Wymagają zazwyczaj wiercenia otworu o odpowiedniej średnicy, dlatego bez trudu można zamontować je nawet przy użyciu wkrętarki akumulatorowej na działkach bez stałego dostępu do sieci elektrycznej.

ikona podziel się Przekaż dalej