Jaki typ lamp sprawdzi się w łazience?

Po pierwsze należy pamiętać, że łazienka o specyficzne pomieszczenie. Występuje w niej wilgoć i dlatego najlepszym rozwiązaniem są zabudowane lampy. Przykładem takich lamp są plafony. Plafony to płaskie lampy mocowane do sufitu. Miejsce ich montażu niweluje ryzyko przedostania się do środka wody. Zaletą plafonu jest to, że oświetla całe pomieszczenie, jednak nie razi w oczy. Warto przemyśleć kształt i wygląd plafonu. Można spotkać się między innymi z plafonami okrągłymi i czworokątnymi. Te pierwsze zalecane są do małych łazienek, gdyż optycznie mogą ją powiększyć. Nie powinno się do łazienek o małym metrażu montować zbyt ozdobnych i kolorowych lamp.

Drugi typ lampy popularny w łazienkach to kinkiety. Pełnia zazwyczaj rolę dodatkowego światła. Najczęściej montuje się je w pobliżu lustra. Ich ilość powinna być parzysta, gdyż daje to poczucie harmonii i uporządkowania. Dodatkowo lampy przy lustrze budują klimat i dzięki nim możemy bez problemu wykonać makijaż.

Oświetlenie ledowe czy halogenowe?

Postęp technologiczny sprawił, że w przypadku oświetlenia mamy bardzo dużo możliwości. Warto przed podjęciem decyzji poznać wady i zalety oświetlenia LED i halogenowego. To pierwsze jest z pewnością bardziej oszczędne, zużywa mało energii. Dodatkowo lampy ledowe są trwałe i posłużą nam przez wiele godzin. Inny plus to ich odporność na zalania czy wilgoć. Śmiało można montować lampy z takimi żarówkami właśnie w łazience. Mają także możliwość ustawienia natężenia i koloru. Niestety żarówki ledowe nie należą do najtańszych i to jest ich główna wada.

Halogeny są dobrą opcją, gdy wybieramy oświetlenie sufitowe. Mają stałą barwę światła i emitują dużą ilość światła. Nie powinno się ich jednak montować do oświetlania lustra. Niestety wydzielają sporą ilość ciepła co może prowadzić do poparzenia.

Maxlight – dobry sklep z oświetleniem

Chcąc zaopatrzyć swoje mieszkanie w oświetlenie, warto wybrać się do salonu, w którym będzie spory wybór lamp oraz profesjonalna obsługa. Takim sklepem jest właśnie Maxlight. Znajdziecie tu różnorodne rodzaje lamp zarówno te minimalistyczne, jak i bogato zdobione. Lampy Maxlight charakteryzują się ciekawym wzornictwem i wysoką jakością. Służą nie tylko do oświetlenia pomieszczeń, ale także do urozmaicenia wnętrza. Doświadczeni sprzedawcy służą pomocą na każdym etapie aranżacji mieszkania. Lampy Maxlight odznaczają się niebanalnym designem i z pewnością każdy wybierze coś dla siebie spośród bogatej oferty oświetlenia.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny