Postaw na panele winylowe

Nie musisz skuwać dotychczasowej posadzki, aby zmienić jej wygląd i funkcjonalność. Tak samo, jak nowe panele kładzie się na stare, to możesz nawet zdecydować się na pokrycie nimi płytek. Nie musisz koniecznie zatrudniać do tego fachowca – możesz wykonać cały proces samodzielnie, jednak po uprzednim przygotowaniu podłoża i zakupieniu odpowiednich produktów. Zanim jednak do tego przejdziesz, to zbierz wszystkie niezbędne informacje oraz porady.

Dlaczego winyle? Ponieważ należą one do najcieńszych paneli, po które wiele osób sięga właśnie w trakcie zmiany aranżacji całej podłogi, między innymi pokrycie poprzedniej bez skuwania i ściągania. Charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością, zwłaszcza w miejscach, które mogą być wystawione na dużą eksploatację. Ich przewagą nad panelami laminowanymi jest zawartość sprężystego winylu, który pozwala im lepiej znosić obciążenia.

Możesz je położyć na praktycznie każdym podłożu, między innymi nawet na drewnianych posadzkach, takich jak deski lub gotowy parkiet. Dodatkowo z panelami winylowymi na płytki (sprawdź na: https://fachura.net/89-panele-winylowe-na-plytki), nie będziesz musiał demontować drzwi lub ich przycinać. Wybór ogromnej ilości modeli i rozmiarów pomoże Ci dopasować do istniejącej podłogi, zamontowanych drzwi, stojących mebli. Jest to niezwykle pomocne, ponieważ z innymi panelami prawdopodobnie wysokość podłogi znacznie się zwiększy i zmieni, a to generuje dodatkowe koszty oraz prace remontowe.

Jakie są zalety zakrycia starej podłogi?

Przede wszystkim zawsze na końcu całego procesu zyskujesz zupełnie nową podłogę, która odmienia charakter całego pomieszczenia, a dodatkowo nadaje mu zupełnie innej funkcjonalności i praktyczności. Są to typowo estetyczne doznania, które w codziennym użytkowaniu i przebywaniu w mieszkaniu są również bardzo ważne.

W porównaniu do płytek podłoga winylowa będzie przede wszystkim nadawała o wiele więcej przytulności i ciepła. Ceramika sama w sobie jest zimna i bardzo twarda, a więc samo przechodzenie po takim podłożu będzie zdecydowanie mniej przyjemne. Dla porównania panele, a zwłaszcza winylowe są bardziej miękkie i delikatne.

Bardzo dużym ułatwieniem podczas zakrywania niechcianych płytek będzie bezproblemowy montaż paneli winylowych, ponieważ z pomocą odpowiedniego przygotowania dasz radę sobie zrobić sam, bez zlecania tego jakiemukolwiek fachowcowi. Przy pomocy metody click cały montaż może okazać się o wiele prostszy i szybszy, a jak wiemy – na tym często nam zależy. A sam brak skuwania jedynie oszczędzi Ci bałaganu i mierzenia się z kosztami wywozu.

Użycie paneli winylowych będzie o wiele tańsze i zdecydowanie korzystniejsze, dlatego, jeśli posiadasz zniszczoną podłogę, na których są nielubiane przez Ciebie płytki ceramiczne, to nie obawiaj się ich zakrycia. Wystarczy się do tego odpowiednio przygotować, a z łatwością odmienisz całą aranżację wnętrza, a dodatkowo nadasz mu o wiele większej praktyczności.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny