Przed rozpoczęciem prac, pomyśl jak duży miałby być Twój azyl i ile mebli do jego zagospodarowania potrzebujesz. Czy ma to być raczej przestrzeń do relaksu dla jednej- dwóch osób, czy chciałbyś zapraszać do niego rodzinę i znajomych? Kiedy już wiesz, czego potrzebujesz, czas przystąpić do działania.

Krok pierwszy

Wybierz spokojne miejsce w ogrodzie. W zależności od jego kształtu i dotychczasowego zagospodarowania może to być przestrzeń przy granicy działki, lub też na samym środku. Ważne żeby wybrane przez Ciebie miejsce spełniało jak najwięcej z warunków, które umożliwią Ci komfortowy wypoczynek.

Po pierwsze: wybierz miejsce, gdzie panuje spokój. Najlepiej z dala od bawiących się dzieci. Jeżeli posiadasz w ogrodzie plac zabaw dla swoich pociech, lub wyznaczone miejsce, w którym lubią się bawić postaraj się, aby Twoja strefa relaksu nie znajdowała się w bezpośrednim sąsiedztwie.

Altana w ogrodzie

Po drugie: jeżeli Twój ogród jest położony przy ruchliwej ulicy, postaraj się wygospodarować miejsce w głębi ogrodu. Łatwiej będzie Ci wypocząć z dala od ulicznego zgiełku. Dodatkowo, nie będziesz się czuł skrępowany spojrzeniami przechodniów.

Po trzecie: zadbaj o cień. Jeżeli masz taką możliwość, wybierz miejsce w którym rzucają go rosnące w ogrodzie drzewa. Zieleń pomoże Ci się rozluźnić. Jeżeli nie masz jeszcze w swoim ogrodzie wysokich drzew, nie martw się – rozwiązanie znajdziesz w dalszej części artykułu.

Po czwarte: wybierz część ogrodu z dala od domku z narzędziami ogrodowymi, kompostu czy pojemników na odpadki. Nieprzyjemny zapach może popsuć Twój wypoczynek, a dźwięki majsterkowiczów zakłócić Twój spokój.

Krok drugi

Krok drugi to przygotowanie podłoża. Oczywiście możesz odpoczywać na zielonej trawie, ale wtedy łatwo o insekty, takie jak mrówki czy niebezpieczne kleszcze. Dlatego raczej pomyśl o wstawieniu wygodnych mebli. Dokładniej zajmiemy się tym, w kroku czwartym.

Każdy mebel będzie dużo bardziej stabilny na przygotowanym podłożu. Dodatkowo, posłuży Ci dłużej, zachowując nienaganny wygląd. Stojąc na przygotowanej podłodze nie będzie też tak bardzo się brudził. Ochronisz go również przed wilgocią.

Dzięki przygotowaniu odpowiedniego podestu wytyczysz też wyraźnie tą strefę w Twoim ogrodzie. Pomoże to zachować piękny wygląd ogrodu z zachowaniem ładu i harmonii.

Leżak

Możesz zdecydować się na kostkę brukową, bądź wybrać rodzaj podłoża, który będzie nie tylko współgrał zresztą aranżacji ogrodu, ale będzie też wyjątkową ozdobą. Takim rozwiązaniem jest piękny taras z naturalnego drewna. Pamiętaj tylko, żeby drewno było odpowiednio zaimpregnowane. Dzięki temu nie straszna mu będzie wilgoć i taras będzie Ci służył przez wiele lat.

Krok trzeci

Kiedy już wybrałeś miejsce i odpowiednio przygotowałeś podłoże, czas na odgrodzenie się od świata. Dzięki temu będziesz mógł naprawdę się zrelaksować. Dodatkowo, jeżeli Twój ogród nie jest zbyt duży i na urządzenie tej strefy musiałeś wybrać miejsce w pobliżu ulicy czy placu zabaw, takie rozwiązanie zapewni Ci niezbędną prywatność.

Skalniak

Do tego celu możesz wybrać przęsło wysokiego drewnianego ogrodzenia lub ścianę ochronną. Wybór takiego rozwiązania dodatkowo zapewni Ci odrobinę cienia w upalne, letnie dni.

Jeżeli nie chcesz aż tak bardzo odgradzać się od świata i „mieć oko” na to, co się dzieje w ogrodzie, wybierz niższe ogrodzenie. Doskonale w tym celu sprawdzą się rośliny ogrodowe.

Chcesz, żeby pięknie się prezentowały, dopasuj do nich efektowną, dużą donicę. Donica technorattanowa Perfecta ze sklepu Ogrodolandia pomieści w sobie sporą ilość roślin i oddzieli Twoją strefę relaksu od reszty ogrodu.

Jest wykonana z bardzo trwałego tworzywa, które jest odporne na wilgoć, mróz i słońce. Nie zmieni koloru ani kształtu, a także nie popęka pod wpływem trudnych warunków atmosferycznych, więc śmiało możesz ją przechowywać na zewnątrz przez cały rok.

Stolik i fotele ogrodowe

Donica technorattanowa Perfecta; zdjęcie ze strony www.ogrodolandia.pl

Wnętrze donicy wyłożono blachą ocynkowaną, więc do posadzenia w niej roślin nie potrzebujesz dodatkowych osłonek. Jej prosta, nowoczesna stylistyka sprawi, że doskonale sprawdzi się nie tylko jako element dekoracyjny w Twoim ogrodzie, ale również we wnętrzach.

Ten i inne modele donic do Twojego wnętrza i ogrodu możesz znaleźć na stronie: https://ogrodolandia.pl/donice-ogrodowe

Krok czwarty

W ostatnim kroku zajmiemy się doborem mebli i dodatków. Do tak wyjątkowego miejsca warto zainwestować w dobrej jakości, wygodny mebel, na którym będziesz mógł komfortowo wypocząć po ciężkim dniu.

To zadanie na pewno spełni huśtawka TiiPii ze sklepu Ogrodowy Salon. Ten wyjątkowy mebel, o średnicy 1.8 m i nośności do 250 kilogramów, stanie się wyjątkowym miejscem do wypoczynku dla Ciebie i Twoich bliskich.

Huśtawka

Huśtawka TiiPii; zdjęcie ze strony www.ogrodowysalon.

Jest wykonana z bawełny oraz poliestru, dzięki czemu jest odporna na wilgoć, pleśń i promienie słoneczne. Materiał można prać w pralce, więc nie musisz się martwić o zabrudzenia. W zestawie jest też torba do przechowywania, więc jeżeli chcesz, możesz zabrać ją ze sobą na wakacje. Sama huśtawka waży tylko 7 kg.

Do zestawu dołączona jest również moskitiera, która ochroni Ciebie i Twoje dzieci przed słońcem. Tę i inne huśtawki ogrodowe znajdziesz na stronie: http://www.ogrodowysalon.pl/hustawki-ogrodowe

Do urządzenia kącika relaksu warto wybrać właśnie huśtawkę, a nie stacjonarny, popularny mebel. Posiada on kilka zasadniczych zalet, które są kluczowe przy osiągnięciu stanu relaksu.

Dlaczego bujanie jest tak ważne?

Bujanie i kołysanie się to czynność, która pomaga zarówno dzieciom i dorosłym się odprężyć. Przypomina doznania, jakie otrzymywaliśmy w łonie matki, dlatego działa kojąco i rozluźniająco. W dodatku, jest świetną zabawą dla najmłodszych dzieci, które podczas kołysania rozwijają zmysł równowagi. Jest to też świetne ćwiczenie na różne partie mięśni.

Dzięki bujaniu, dziecko zyskuje świadomość własnego ciała. Przyspiesza ono także rozwój motoryczny. Taką bujawkę docenią też karmiące mamy, które wygodnie będą mogły ułożyć się z dzieckiem, nakarmić je i ukołysać do snu.

Huśtawka

Nie musisz jednak korzystać z niej tylko i wyłącznie w towarzystwie dzieci. Będzie to też wspaniałe miejsce na randkę z partnerem, czy miły wieczór z mamą lub przyjaciółką.

Aby wspólnie spędzony czas był jeszcze bardziej udany, zadbaj o odpowiedni klimat. Posłużą Ci do tego świece lub kadzidełka. Możesz wykorzystać ogrodowe lampiony o różnych kształtach i wielkościach. Jeżeli lubisz, wykonaj je samodzielnie. Będzie to dla Ciebie doskonała zabawa, a spojrzenie na nie po trudnym dniu, poprawi Ci humor.

Całość dopieść kwiatami w donicach rozstawionymi wokół huśtawki. Żeby było Ci jeszcze bardziej komfortowo i przytulnie, zabierz ze sobą puchowe poduszki. W takim miejscu na pewno będziesz chciał wypoczywać przez długie godziny.

Właśnie stworzyłeś kącik relaksu o jakim marzy niejeden miłośnik spędzania czasu w ogrodzie. Udanego wypoczynku!

materiał partnera

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny