1. Siewnik taczkowy

Jeśli masz duży teren przed domem i zamierzasz przeznaczyć jego część na ogródek warzywny, warto kupić siewnik taczkowy. Urządzenie to zawiera zbiornik na nasiona, tarczę do wysiewu, radełko do tworzenia rowków w glebie, zagarniacz do ziemi i koła do ugniatania. Nie musisz nawet brudzić rąk. Wystarczy po prostu pchać siewnik przed sobą jak taczkę. Ergonomiczny kształt zapewnia bezpieczeństwo dla kręgosłupa. Tarcze przystosowane są do wysiewu podstawowych gatunków roślin, ale można też wywiercić w nich dodatkowe otwory. Jeśli wybierzesz model 2-rzędowy jeszcze bardziej przyspieszysz wysiew. Siewniki jedno i dwurzędowe kupisz tutaj: https://lewmik.pl/kategoria/wyposazenie-farmy.

  1. Opielacze i wyrywacze chwastów

Chwasty to zmora każdego działkowca i właściciela ogrodu. Rozpleniają się wszędzie i mogą zepsuć nawet najpiękniejsze kompozycje kwiatowe. Większość osób próbuje usuwać je ręcznie, ale oznacza to konieczność klęczenia i schylania się nad rabatami nawet przez kilkadziesiąt minut. Lepiej skorzystać więc ze specjalnych narzędzi. Na rynku dostępne są różne modele wyrywaczy do chwastów. Ich obsługa jest bardzo prosta. W niektórych modelach wystarczy tylko umieścić ostrza wokół chwastu, docisnąć nogą specjalną podstawkę i usunąć chwast, pociągając rączkę w górę. Takie narzędzia można dostosować do swojego wzrostu, dzięki czemu w trakcie pielenia nie trzeba klęczeć na ziemi ani się schylać. Dostępne są też opielacze na kółkach do sprawnego usuwania chwastów z międzyrzędzi.

  1. Gotowe trawniki

Jeśli nie chcesz wysiewać trawy, regularnie podlewać nasion i czekać na wzrost zielonych źdźbeł, kup trawnik w rolce. Wystarczy przygotować podłoże, rozwinąć rolki, a po kilkunastu dniach trawnik zacznie się ukorzeniać. Możesz też wykorzystać maty rozchodnikowe. Rozwija się je tak, jak trawę z rolki, a efekt jest natychmiastowy. Największa zaletą tego rozwiązania jest brak konieczności regularnego koszenia rozchodników.

  1. Zbierak do owoców

Zrywanie owoców znajdujących się na najwyższych gałęziach to dość kłopotliwe zadanie. Trzeba przynosić drabinę, a potem ryzykować zdrowiem, wchodząc po stopniach kilka metrów nad ziemię. Możesz uniknąć takiego scenariusza. Wystarczy tylko kupić zbierak do owoców. Kosztuje zaledwie kilkadziesiąt złotych, a z jego pomocą uda Ci się zebrać owoce nawet z sześciu metrów. Dostępne są też modele do zbierania owoców z ziemi, dzięki czemu nie trzeba ciągle się schylać.

  1. Kosiarka samojezdna

W domu brakuje chętnych do koszenia trawy? A co jeśli okazałoby się, że chętny wcale nie jest potrzebny? To jak najbardziej realny scenariusz. Zamiast szukać ochotników do pracy, kup urządzenie, które zawsze będzie gotowe do działania, czyli kosiarkę samojezdną. Taki robot wyposażony jest w czujniki podnoszenia i przechylenia, by zagwarantować bezpieczeństwo użytkowania. W zależności od ceny, tego rodzaju kosiarki mogą skosić od kilkuset do nawet kilku tysięcy metrów kwadratowych na jednym naładowaniu. Robot sam wróci do stacji dokującej, żeby się naładować. Dobrze radzi sobie z omijaniem roślin. Jest też odporny na lekki deszcz.

  1. Myjka ciśnieniowa

Przed rozpoczęciem sezonu trzeba odświeżyć meble ogrodowe, ścieżki, taras i altanę. Zamiast czyścić wszystko ręcznie za pomocą miotły i gąbek, wybierz myjkę ciśnieniową. Wystarczy nacisnąć przycisk, a strumień wody zrobi wszystko za Ciebie. Wyczyścisz rzeczy bez szorowania, bez wspinania się na drabinę i bez schylania. Myjkę wykorzystasz nie tylko do czyszczenia płotów, podjazdów czy tarasów, ale też do mycia samochodu.

Znasz już sześć prostych patentów na usprawnienie prac w ogrodzie. Koniec z wymówkami. Teraz możesz wreszcie pozwolić sobie na założenie pięknego ogrodu z bujną roślinnością. Z użyciem odpowiednich narzędzi i sprzętów nie będzie Cię to kosztować wiele wysiłku.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej