Wysokiej jakości kołdra musi przepuszczać powietrze i tym samym dać naszej skórze oddychać. Dzięki temu budzimy się rano wypoczęci i świeży. Kolejnym ważnym aspektem jest odpowiedni materac, który musi być dopasowany do wagi i potrzeb osoby. Poduszka również odgrywa ważną rolę, ponieważ dba o prawidłowe ułożenie głowy oraz szyi w trakcie snu. Odpowiednie wyposażenie sypialni to inwestycja w zdrowie, dlatego nie warto oszczędzać przy jego zakupie, a zdecydować się na produkty najwyższej jakości.

Czym jest puch i dlaczego warto kupić kołdrę puchową?

Puch to szlachetny surowiec, który jest wykorzystywany do wypełniania kołder od wieków. Jest wyjątkowo delikatny. Pochodzi zazwyczaj z ptactwa wodnego, w szczególności z gęsi lub kaczek. Puch zapewnia doskonałą izolację cieplną, przy jednoczesnej wymianie powietrza. Dzięki temu nie dochodzi do przegrzania organizmu w nocy. Surowiec ten pobiera powietrze z zewnątrz, a następnie zatrzymuje je. Następnie ogrzewa je za pomocą temperatury ludzkiego ciała. Cząstki puchu mają również właściwości absorbujące wilgoć, dzięki czemu zapobiegają nadmiernej potliwości. Niewątpliwymi zaletami puchu są lekkość, miękkość oraz przewiewność. Dodatkowo jest on ekologiczny, dlatego jest doskonałym wyborem dla osób, którym środowisko nie jest obojętne. Powodów, dla których warto kupić kołdrę puchową, jest znacznie więcej. Kolejną jej zaletą jest fakt, że starczają na długie lata, nie zużywają się szybko i nie tracą pierwotnego kształtu. Ich wietrzenie jest proste i efektywne.

Kołdry Ludwika opinie – jakość i polska tradycja w Twojej sypialni
Kołdry Ludwika opinie – jakość i polska tradycja w Twojej sypialni

Kołdry Ludwika – w trosce o dobry sen

Z myślą o potrzebach wszystkich klientów marka Ludwika stworzyła dwie serie kołder puchowych – Premium oraz Comfort, obie dostępne w sklepie internetowym Pościel To. Obie wykonane są z najwyższą starannością, aby zapewnić konsumentom zdrowy i bezpieczny sen. Kołdry Premium to produkty, w 100% wypełnione puchem gęsim. Ten ceniony i szlachetny surowiec sprawia, że kołdry te są wyjątkowo miękkie, lekkie oraz delikatne w dotyku, i zachwycają niejednego klienta. Jest to produkt w 100 procentach naturalny i ekologiczny. Natomiast kołdry Comfort składają się w 80% z puchu i w 20% z miękkich piór. Oba surowce się uzupełniają i są nieco tańszą alternatywą kołdry Premium. Mimo innego składu produkty te są równie miękkie i sprężyste. Kołdry puchowe Ludwika występują w 2 wersjach kolorystycznych. W ofercie marki znajdują się kołdry puchowe całoroczne, a także wersje letnie i zimowe. Należy jednak pamiętać, że kołdry puchowe mogą nie być najlepszym wyborem dla alergików. Dla takich osób istnieje jednak świetna alternatywa w postaci antyalergicznych kołder wypełnionych sztucznymi włóknami.

Kołdry Ludwika opinie – jakość i polska tradycja w Twojej sypialni
Kołdry Ludwika opinie – jakość i polska tradycja w Twojej sypialni

Kołdra puchowa letnia, zimowa czy całoroczna – jaką wybrać?

Kołdra puchowa jest inwestycją, dlatego należy przemyśleć, jaki jej rodzaj będzie dla nas najbardziej odpowiedni. Zaletą kołder całorocznych jest jej uniwersalność. Sprawdzi się zarówno latem, jak i zimą, jednak w chłodniejsze noce, może wymagać użycia dodatkowego koca. Jest optymalnym rozwiązaniem dla małych i ciepłych wnętrz, które nie są narażone na nagle skoki temperatur. Na bardziej skrajne warunki lepiej sprawdzą się kołdry letnie i zimowe. Zawierają one mniejszą i większą ilość wypełnienia. Kołdra letnia to najlepsze rozwiązanie na upały, zwłaszcza w domach w których nie ma klimatyzacji, natomiast kołdra zimowa sprawdzi się na mroźne noce. Dobór odpowiedniej kołdry całkowicie zależy od potrzeb i wymagań klienta, i może się różnić dla każdej osoby.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny