Fotowoltaika – jakie to koszty?

Koszty związane z instalacją i wyborem odpowiedniej ilości paneli są dokładnie oszacowane, a można je poznać jeszcze przed podjęciem decyzji na temat montażu poprzez kalkulator. Narzędzie to dostępne jest na stronie https://www.woltair.pl/fotowoltaika/kalkulator

Pierwszym parametrem, który ma wpływ na oszacowanie kosztów związanych z założeniem paneli fotowoltaicznych, jest określenie wysokości zużycia energetycznego. Średnie zużycie energii w gospodarstwach domowych określane jest w przedziale od 4 do 10 MWh. Jeśli nie jesteś w stanie określić zużycia, możesz skorzystać z wiedzy specjalisty. Wystarczy, że zostawisz namiar, a konsultant skontaktuje się z Tobą i wybada wszystkie niezbędne do oszacowania tego parametru szczegóły.

Następnym krokiem, aby uzyskać dokładny obraz kosztów związanych z fotowoltaiką w domu, jest podanie dokładnego adresu. Jest to ważny element, ponieważ w ten sposób określić można wielkość dachu, jego konstrukcji co ma ogromny wpływ na instalację PV ich nachylenie oraz orientację.

W ostatnim etapie istotne będzie określenie miejsca instalacji PV, czyli rodzaj dachu. Do wyboru opcje skośnego dachu, płaskiego lub też konstrukcja gruntowa, która uwzględni montaż paneli fotowoltaicznych na płaskiej powierzchni gruntowej. Na podstawie tych informacji zostanie przygotowany plan kosztorysu związany z instalacją PV. Oczywiście ma to na celu oszacowanie odpowiedniej ilości i mocy PV, aby móc mówić o oszczędzaniu energii.

Wszystkie koszty związane z instalacją i ilością wykorzystanych paneli fotowoltaicznych jest oczywiście indywidualnym zagadnieniem, kalkulator z pewnością podpowie, na jakie koszty trzeba się nastawić, jeśli zdecydujemy się na instalację PV.

Co otrzymujemy po instalacji PV?

Kiedy decydujemy się na montaż panelu fotowoltaicznych z pewnością mamy na uwadze obraz oszczędności. Większość osób w ten sposób rozważa decyzję instalacji PV. Jednak sama oszczędność to wciąż nie wszystko, co jesteśmy w stanie otrzymać, kiedy zmieniamy swoje dotychczasowe życie z możliwością korzystania z własnej energii pochodzącej z paneli fotowoltaicznej. Otrzymujemy także niezależność energetyczną. Ma to szczególne znaczenie, jeśli chodzi o ogólnopolski deficyt energetyczny, a co za tym idzie stale windowane ceny za energię. Panele fotowoltaiczne to także najlepszy sposób na to, aby mieć czynny wpływ na ekologiczną energię. Pochodząca z promieni słonecznych energia, która jest przetwarzana w prąd, jest jednym z najczystszych źródeł energii. Pod wieloma względami panele fotowoltaiczne stanowią także znakomitą opcję tworzenia niezależnego źródła zasilania, co może być niezbędne w chwilach kryzysowych.

Nowoczesne rozwiązania technologiczne mają ogromny wpływ na estetykę paneli fotowoltaicznych, dlatego oprócz możliwości wykorzystywana własnego źródła energetycznego, można także wpłynąć na estetykę własnego domu. Nowoczesne panele są efektowne i świetnie komponują się z konstrukcjami dachowymi. Mało tego, montaż instalacji fotowoltaicznej to nie jedyne, co mają do zaoferowania specjaliści z tej branży, także serwis i wieloletnia gwarancja stanowią zabezpieczenie dla klienta, który zdecydował się na ten jakże ekologiczny krok.

By uzyskać wszystkie najważniejsze informacje, warto skorzystać z opcji umówienia spotkania ze specjalistą. Jest to bezpłatna opcja, przy której okazji będzie można zadać szereg nurtujących pytań. Odpowiedź na nie z pewnością pozwoli rozwiać wątpliwości.

Reasumując, jeśli zastanawiamy się nad tym, czy w ogóle opłaca się instalować panele fotowoltaiczne, z pewnością odpowiedź, jaką uzyskamy na podstawie analizy z kalkulatora, będzie twierdząca. Taka instalacja pozwoli nam zaoszczędzić pieniądze, jednak warto mieć na uwadze, że będzie to inwestycja, która zwróci się po dłuższym czasie. Na pewno fotowoltaika idzie w parze z pompą ciepła, która jest coraz częściej wykorzystywana w domach, jako źródło ogrzewania. Mając na uwadze montaż pompy ciepła, warto także rozważyć ofertę instalacji PV, dzięki temu będzie można zredukować koszty związane z energią, jaką pochłonie pompa ciepła. By poznać pełne koszty w związku z montażem PV, warto wybrać bezpośredni kontakt ze specjalistą, który zaoferuje różne warianty, bardziej dopasowane do naszych potrzeb i oczekiwań. Kalkulator jest oczywiście dobrym narzędziem, by ustalić opcjonalny koszt montażu PV, co ma swoje przełożenie na oszczędność energii i kosztów z nią związanych. Jeśli jednak mamy wątpliwości lepiej, aby rozwiał je specjalista, który może pochwalić się zarówno wiedzą, jak i doświadczeniem.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej