Narzędzia ogrodnicze

Typy młotków oraz ich zastosowanie

Młotki tradycyjne – budowa młotków tradycyjnych jest ściśle określona. Opiera się o krótki – ścięty koniec zwany obuchem oraz dłuższy – rąb. Trzonki wykonane są z różnych materiałów – najczęściej jest to drewno, stal z tłumikiem drgań oraz tworzywa sztuczne. Waga stali oscyluje w granicach 100 – 1500 G. Tradycyjne młotki są najbardziej uniwersalne.

zdjecie-2.jpg

Młotki blacharskie – jak sama nazwa mówi są przeznaczone do obróbki blachy. Dzięki nim można skutecznie wyginać, prostować i kształtować ów materiał. Doskonale sprawdzą się również w przybijaniu oraz podbijaniu gwoździ. Tego rodzaju młotki mogą być wykonane z drewna, tworzywa sztucznego oraz stali.

Młotki murarskie – są zróżnicowane pod względem kształtu. Na ogół posiadają nieco większe rozmiary niż młotki tradycyjne. Są nader przydatne we wszelkich pracach budowlanych takich jak wznoszenie oraz naprawy murów. Z powodzeniem można nimi zbijać tynk oraz dzielić cegły. Istnieje również wariant opiewający w szczeliny bocznej krawędzi służące wyciąganiu gwoździ.

zdjecie-3.jpg

Młotki ciesielskie – idealne jeśli chodzi o wyciąganie gwoździ znajdujących się w trudnym położeniu. Główka wykonana jest najczęściej ze stali, zaś ścięty koniec zastąpiony jest dwoma zębami z których jeden jest krótszy, a wyglądem przypomina złamanie.

zdjecie-4.jpg

Młotki kamieniarskie – charakteryzują się specyficznym obuchem o obu zakończeniach tępych. Dzięki owej budowie z powodzeniem można rozkuwać beton oraz rozbijać kostkę brukową. W wielu przypadkach stosowane są do wbijania ciężkich pali. Na szczególną uwagę zasługuje ich duża waga – od 3 do 10 KG.

Młotki brukarskie- obuch w tym przypadku jest najczęściej metalowy z towarzyszącymi mu nakładkami wymiennymi z gumy. Trzonek najczęściej występuje w wariancie drewna, bądź metalu i może być krótki oraz długi. Ów rodzaj młotka służy do czynności takich jak dobijanie kostki brukowej, krawężników lub płyt chodnikowych.

zdjecie-5.jpg

Młotki stolarskie – obuch wykonany jest z drewna twardego. Służą do prac stolarskich takich jak dobijanie narzędzie – dłuta oraz przecinaka i tym podobnych.

Młotki i inne narzędzia stolarskie przydatne w ogrodzie znajdą Państwo w sklepie EBMiA.pl pod adresem: www.ebmia.pl/narzedzia-stolarskie-c-1805_4673.html

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny