Lampy do ogrodu

Lampa LED do ogrodu – oszczędnie i ekologicznie

Ogród widziany z ulicy stanowi wizytówkę każdego domu, natomiast starannie zaprojektowany może być miejscem relaksu i rekreacji dla jego mieszkańców. Oprócz właściwej pielęgnacji trawnika i roślin, nie można również zapomnieć o odpowiednim zaplanowaniu oświetlenia. Wpłynie to nie tylko znacząco na estetykę ogrodu, ale także zwiększy komfort jego użytkowania oraz bezpieczeństwo w nocy.

Dlatego coraz częściej na przydomowych powierzchniach dostrzega się dekoracyjne światło np. przy ścieżkach, oczkach wodnych czy werandach i altanach. Im więcej działki liczą metrów, tym większa potrzeba ich oświetlenia, a co za tym idzie – wyższe tego koszty. Dlatego doskonałym rozwiązaniem jest skorzystanie z energooszczędnych produktów technologii LED. Lampy LED do ogrodu są wyjątkowo wydajne, a do swojej pracy wykorzystują zaledwie część z energii, którą pochłaniają tradycyjne systemy.

Dzięki temu, że energia w żarówkach LED przekazywana jest do diod, nie dochodzi do problemu dużych strat energii, gdyż te elementy półprzewodnikowe w trakcie wytwarzania wysokiej jakości światła nie wydzielają ciepła, a więc odznaczają się prawie zerową stratą energii – tłumaczy ekspert ze sklepu lampy.pl. – Ponadto technologia LED wyróżnia się żywotnością na poziomie około 50 tys. godzin, co zmniejsza koszty wymiany i konserwacji.

Oświetlenie LED sprawdzi się w ogrodzie każdego zwolennika ekologicznych rozwiązań, bowiem jego wykorzystanie jest nieszkodliwe dla środowiska. Przede wszystkim obecność lamp LED pośrednio przyczynia się do zmniejszenie emisji CO2. Ponadto są one w pełni biodegradowalne, nie zawierają rtęci i innych szkodliwych substancji, a także nie emitują promieniowania UV i podczerwieni. 

Oświetlenie LED w ogrodzie – gdzie się sprawdzi?

Lampy LED do ogrodu

Oprócz korzyści finansowych i przyjaznego wpływu na środowisko, liczy się również funkcjonalność i estetyką. I w tych kwestiach oświetlenie LED do ogrodu także wzorowo zdaje egzamin. Po pierwsze diody od razu osiągają maksymalny strumień światła, bez konieczności wcześniejszego rozgrzania. Jest to niezwykle istotne w przypadku lamp LED z czujnikiem ruchu.

Technologia LED charakteryzuje się natychmiastowym startem pracy, co wpływa na łatwość sterowania światłem. Zostało to praktycznie wykorzystane w lampach LED z czujnikiem ruchu, które są doskonałym rozwiązaniem w ogrodzie. Pozwalają nie tylko zaoszczędzić energię, ale również zasygnalizować obecność nieproszonych gości na przydomowym terenie – tłumaczy ekspert ze sklepu lampy.pl.

Innym źródłem światła mogą być lampy solarne LED, które sprawdzają się idealnie do oświetlenia ogrodu. Dzięki szerokiemu wachlarzowi dostępnych modeli m.in. wolnostojących czy naściennych, mogą one być stosowane zarówno przy ogrodowych ścieżkach, oczkach wodnych lub też skalniakach. Są one zazwyczaj bardzo łatwe i szybkie w montażu oraz włączają się automatycznie po zapadnięciu zmroku.

Lampy solarne są od lat stosowane do oświetlenie ogrodów, jednak dzięki obecności diod LED stanowią teraz gwarancję wysokiej jakości światła o niesamowicie mocnym strumieniu.

Lampy LED zewnętrzne posiadają ogromny potencjał oświetleniowy dla każdej przydomowej przestrzeni. Dzięki dostępności w różnej formie nie tylko stanowią energooszczędne i wydajne rozwiązanie, ale także element dekoracyjny do ogrodu. Klasyczne kinkiety LED, przydrożne lampy czy solarne latarnie – każde z nich podkreślą estetykę i będą stanowić klucz do zwiększenia bezpieczeństwa wokół domu.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny