Żarówki Osram w Polsce i na świecie

Firma Osram została założona w 1906, natomiast w Polsce pojawiła się po raz pierwszy w 1921 roku. Wtedy to w Pabianicach rozpoczęto produkcję żarówek na licencji niemieckiego giganta. W czasie II wojny światowej fabryka została przejęta przez Niemców, jednak już pod koniec lat 40 XX wieku znów wytwarzano tam polskie żarówki Osram. W późniejszym czasie, początkiem lat 60, fabryka została znacjonalizowana, przez co Osram zniknęło z polskiego rynku na 3 dekady. Firma powróciła nad Wisłę dopiero w roku 1991, aby w krótkim czasie zdominować rynek detaliczny i hurtowy.

Co oświetlają żarówki Osram?

Niemal w każdym sklepie posiadającym w asortymencie żarówki, dostępne są produkty marki Osram. Jednak sprzedaż żarówek to tylko jedna z gałęzi działalności firmy. Osram produkuje dzisiaj również lampy LED, oświetlenia budynków korporacyjnych, czy też światła samochodowe. Trudno znaleźć produkt oświetleniowy, który nie znajdowałby się w ofercie Osram. Firma tworzy także oświetlenia standardowe i iluminacyjne obiektów turystycznych oraz słynnych zabytków. Żarówki Osram posłużyły chociażby do oświetlenia Kaplicy Sykstyńskiej, w tym również fresków Michała Anioła. Natomiast w Polsce firma zajęła się stworzeniem iluminacji m.in. takich obiektów, jak:

• Zamek Królewski w Warszawie
• Wawel
• Kościół Mariacki w Krakowie
• Panorama Racławicka

Żarówki OSRAM

Zamienniki tradycyjnych żarówek

Coraz częściej tradycyjne żarówki są zastępowane ich ulepszonymi wersjami. Dlaczego tak się dzieje? Powodów jest kilka, chodzi m.in. o słabą wydajność świetlną. Zdecydowana większość pobieranej przez lampy żarowe energii wytwarza ciepło, a tylko niewielka ilość daje światło. Ponadto, wskaźnik oddawania barw również nie jest idealny. Dlatego też żarówki Osram są często zastępowa przez inne produkty tej marki , takie jak:

• lampy wyładowcze
• lampy LED
• lampy halogenowe
• świetlówki kompaktowe

Gdzie kupować żarówki?

Dzisiaj klienci mają duży wybór żarówek o różnorodnych parametrach. Żarówki Osram w Magazynlamp.pl, to sklep oferujący tradycyjne żarówki Osram, jak i lampy halogenowe, LED i wyładowcze. W asortymencie znajdują się również świetlówki od innych cenionych w Polsce i na świecie producentów. Każdy znajdzie żarówki spełniające jego potrzeby, których cena mieści się w wyznaczonym budżecie.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny