Rozmiar materaca - na co zwracać uwagę?

Materac 140x200 sprawdzi się dla osób o wzroście do 2 metrów. Jednak osoby wyższe mogą już mieć kłopoty ze snem, zwłaszcza jeśli lubią spać w pozycji wyprostowanej. Przy leżeniu na plecach stopy mogą wystawać za krawędzie łóżka i przyczyniać się do zginania ich w kolanach w nocy, negatywnie wpływając na jakość snu.

Jednak dla osób niższych materac 140x200 będzie bardzo dobrym wyborem. Zapewni pełen komfort korzystania z łóżka, niezależnie od pozycji w trakcie snu. Jednocześnie jego szerokość sprawia, że ze spokojem zmieszczą się na nim dwie osoby - często więc kupują go pary do swojego łóżka w nowym mieszkaniu. To jednak nie wszystko, bo materac tej wielkości idealnie nadaje się do dorosłych i nastolatków. Przykładowe materace 140x200 wysokiej jakości znajdziesz m.in. tu: https://materaceplus.pl/materac-140x200

Miękkość materaca

Na rynku dostępne są 3 główne skale twardości: miękki materac, średni i twardy. Każda z nich ma swoje wady i zalety, które należy brać pod uwagę przy wyborze odpowiedniego produktu dla siebie.

Materac 140x200 w wersji miękkiej raczej nie sprawdzi się na co dzień, chyba że w przypadku osób o niewielkiej wadze. Łatwo się w nim zapaść, gdy szybko się ugina i nie zapewnia odpowiedniego podparcia dla kręgosłupa. Może być jednak wykorzystywany sporadycznie, np. jako wypełnienie łóżka w domku w ogródkach działkowych.

Materac twardy będzie za to dobrym rozwiązaniem dla osób z bólami kręgosłupa. Ale tylko w takim przypadku. Gdy jesteś zdrowy zbyt twardy materac 140x200 może wręcz negatywnie wpływać na Twój kręgosłup i powodować bóle tuż po wstaniu z łóżka.

Najlepszym wyborem jest więc materac o średniej miękkości. Dzięki temu dopasuje się on idealnie do naszego ciała. Ma to szczególne znaczenie w przypadku spania na boku, aby utrzymać kręgosłup w naturalnej pozycji bez wykrzywień poszczególnych kręgów. Warto jednak pamiętać, że różni producenci mogą oferować nieco inną twardość swoich materaców, sprawdź więc, która z nich będzie najlepsza dla Twojej wagi.

Wypełnienie i grubość materaca

Wypełnienie decyduje o miękkości. Materace sprężynowe będą najtwardsze, sprawdzą się więc w przypadku domków działkowych czy letniskowych. Korzystniejszym rozwiązaniem będzie materac 140x200 z wypełnieniem piankowym, który możesz perfekcyjnie dobrać do swojej sylwetki. Czasem np. w łóżkach kontynentalnych oprócz klasycznego materaca wykorzystywany jest również topper, czyli cienka nakładka na materac. W większości przypadku jednak nie jest ona konieczna.

artykuł sponsorowany