Lampy zewnętrzne

Styl, w jakim zostanie urządzony taras zależy, oczywiście, od gustu jego właścicieli. Warto jednak pamiętać, że jest on częścią domu. Powinien zatem być urządzony w podobnym stylu i najlepiej, by to właśnie ta myśl kierowała zakupem konkretnych mebli ogrodowych czy oświetlenia. Sofy, stoły, krzesła, ścienne kinkiety czy lampy zewnętrze wiszące – jest z czego wybierać!

Funkcjonalne meble

Meble to bardzo ważny element wyposażenia tarasu. W zależności od ich charakteru będziesz mógł na świeżym powietrzu zrelaksować się czytając gazetę, zjeść rodzinny obiad czy posiedzieć wieczorem ze znajomymi. Taras wcale nie musi być ogromny, abyś mógł zrealizować wszystkie te cele. Wystarczy, że dobierzesz odpowiednie meble – jeśli przestrzeń nie jest zbyt duża postaw na składane stoły i krzesła, które można złożyć jedne na drugich. Pamiętaj też nie tylko o tym, by były funkcjonalne i wygodne, ale również by były odporne na wilgoć i z łatwością można było je wyczyścić, co szczególnie przyda się po wietrznych i deszczowych dniach.

Tarasowe oświetlenie

Oświetlenie tarasu to niezmiernie ważna kwestia. Możesz dobierać oświetlenie w zależności od możliwości technicznych, własnych upodobań i potrzeb. Jeśli taras jest zadaszony powinny zainteresować cię lampy zewnętrzne wiszące, jeśli natomiast nie masz możliwości zamocowania oświetlenia sufitowego, zdecyduj się na to, które mocowane jest do ściany. Dla tych z kolei, którzy lubią półmrok i rozproszone nisko światło, świetnym rozwiązaniem będą lampy stojące. Możesz też zdecydować się na różne rodzaje oświetlenia. Do rodzinnej kolacji dobrze sprawdzą się lampy zewnętrze wiszące, zamocowane nad stołem, natomiast na wieczór we dwoje lepiej nadadzą się pojedyncze lampy umieszczone na podłodze. Propozycje wiszącego oświetlenia zewnętrznego dostępne są na stronie:  https://technodeluxe.pl/lampy-zewnetrzne/lampy-wiszace-zewnetrzne

Zielono i dekoracyjnie

Rośliny to również nieodłączny element każdego tarasu. Pamiętaj, że kryterium ich wyboru powinna być nie tylko ich uroda, ale również ekspozycja tarasu. Jedne rośliny będą bowiem lepiej rosły w dużym słońcu, inne wolą jednak cień. Do roślin dobierz, pasujące do nich i do wystroju tarasu, donice czy misy i duże wazony, które również świetnie sprawdzają się jako naczynia do balkonowych sadzonek.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny