Miskant chiński Silberfeder - cechy charakterystyczne odmiany

Miskant Silberfeder to odmiana miskanta chińskiego - Miscanthus sinensis. Tak jak gatunek, ta trawa ozdobna naturalnie występuje w Azji i Afryce. Została ona rozpowszechniona także na inne kontynenty i cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno wśród ogrodników, jak i architektów krajobrazu.

Łacińska nazwa tej rośliny to Miscanthus sinensis 'Silberfeder'. Miskant chiński Silberfeder należy do rodziny wiechlinowatych - Poaceae, tak samo jak miskant cukrowy należący do tego samego rodzaju. Miskanty cukrowe i miskanty chińskie są bardzo często ze sobą mylone.

Miskant Silberfeder tworzy gęste kępy, przypominające wyglądem fontanny, przez co rozstawa podczas sadzenia powinna być większa niż u innych traw, by uwydatnić charakterystyczny pokrój. Jest to roślina wieloletnia, która może dorastać nawet do 2 metrów wysokości. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o trawach ozdobnych.

Miskant chiński Silberfeder - zastosowanie jego wiech


Miskant chiński Silberfeder należy do roślin energetycznych i jest trawą szybko rosnącą. Gęste kępy tworzą równowąskie i łukowato wygięte liście. Są one w kolorze niebieskozielonym, a przez ich środek przechodzi nerw główny o srebrzystej barwie, co daje niesamowity efekt.

Miskant Silberfeder ma bardzo charakterystyczne kwiaty, które pojawiają się na roślinie w formie wiech. Wiechy te są na początku strzeliste, a później robią się pierzaste i bardzo delikatne. Srebrzystobiałe wiechy można zaobserwować na roślinie w sierpniu i cieszyć się nimi zimą.

Te trawy ozdobne cieszą się dużą popularnością ze względu na wygląd i dostępną dla każdego cenę. Chętnie wykorzystywane w ogrodach przydomowych i parkach. Można je sadzić pojedynczo lub w grupach, a bardzo estetycznie wyglądają na rabatach i przy zbiornikach wodnych. Sprawdź także ten artykuł o odmianach i uprawie miskanta chińskiego.

Ogrodnik - gdzie szukać ofert?
Poniżej przedstawiamy ponad 13 000 sprawdzonych ogrodników w serwisie Fixly w poszczególnych miastach:

Zadbaj o krzewy w ogrodzie! Polecane produkty w niskich cenach

Miskant chiński (Miscanthus sinensis) - jak wygląda uprawa?

Uprawa miskanta Silberfedera nie jest wcale trudna, gdyż jest to roślina mało wymagająca, a właściwie niewymagająca. Wystarczy zapewnić jej stanowisko słoneczne i dość żyzne oraz wystarczająco wilgotne gleby. Na stanowiskach słonecznych o wiele ładniej reprezentują się jej wiechy.

Dość istotne jest to, żeby nie ścinać wiechów Miscantus sinensis aż do wiosny, ze względu na to, że atrakcyjnie wyglądają one także zimą. W pierwszym roku uprawy, a najlepiej przez dwa lata warto okrywać rośliny. Te trawy ozdobne powinny mieć na wiosnę ścinane liście zeszłoroczne, by wzrost przebiegał prawidłowo.

Miskant chiński Silberfeder jest idealną rośliną do ogrodów naturalistycznych, zwłaszcza gdy jest w pobliżu zbiorników wodnych. W momencie, gdy dobierzemy stanowisko słoneczne i rozstawa jest odpowiednia, będzie się pięknie prezentował w naszym ogrodzie. Cena miskanta nie jest wysoka, a efekty dekoracyjne są doskonałe. A może zainteresuje cię także artykuł o uprawie trawy pampasowej?

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 83.6% czytelników artykuł okazał się być pomocny