Monitoring ogrodu

O ile wiosną i latem ogródki są bardzo często odwiedzane przez działkowiczów, o tyle jesienią i zimą pozostają one bez opieki. W tym czasie często dochodzi do kradzieży oraz zniszczeń domków, dlatego warto się przed nimi solidnie zabezpieczyć. Jednym z najlepszych, a przede wszystkim niezawodnych rozwiązań jest monitoring, który pozwala na natychmiastową reakcję w sytuacji, gdy zostanie wywołany alarm.

Kamera do ogrodu

Jak wybrać najlepsze urządzenie do ochrony działki?

Wielu właścicielu ogródków działkowych bardzo ceni sobie fotopułapki, które świetnie chronią działki przed złodziejami i włamywaczami. Są to urządzenia wyposażone w moduł łączności GPRS oraz reagujące na ruch. Dzięki możliwości samodzielnego dostosowania czułości urządzenia wykrywane są tylko duże obiekty, a nie każdy ruch gałęzi drzewa. Ponadto fotopułapka posiada również specjalny moduł łączności, który powoduje, że zarejestrowane nagrania, jak i odczyty nie będą przechowywane jedynie w pamięci urządzenia. Kopia danych pochodzących z fotokomórki to dodatkowe zabezpieczenie również, jeśli chodzi o urządzenie.

Sprzęt pozwala także na sprawdzenie w każdej chwili, co aktualnie dzieje się na terenie ogródka działkowego. Co więcej, fotopułapki są zwykle wykonywane w barwach maskujących, co pozwala lepiej ukryć sprzęt szczególnie wieczorem i w nocy. Warto także zwrócić uwagę na sposób zasilania urządzenia. Popularne jest zasilanie wewnętrzne, dzięki czemu nie jest wymagane dodatkowe źródło prądu. Występują także modele wyposażone w panel słoneczny, które ładują fotopułapkę w ciągu dnia.

Monitoring domu i ogrodu

Jak zamontować fotopułapkę?

Jeśli chodzi o montaż fotopułapki, najważniejsza wytyczna jest taka, że urządzenie powinno być ulokowane w miejscu, z którego będzie obejmowało wszystkie ważne punkty na terenie ogródka działkowego. To przede wszystkim okna, wejście do altanki oraz magazynu czy schowka. Urządzenie najlepiej jest zamontować na słupie lub drzewie, dzięki czemu zasięg czujników będzie jeszcze większy. Ważne, by fotopułapkę umieścić dość wysoko, najlepiej na wysokości dwóch metrów, ponieważ dosięgnięcie jej będzie znacznie trudniejsze, niż gdyby znajdowała się ona niżej. Warto rozejrzeć się również za modelem, który jest zabezpieczany hasłem, które chroni przed usunięciem danych z pamięci urządzenia.

Logo montersi

Artykuł dostarczył sklep z zabezpieczeniami Montersi.pl oferujący ogromny wybór czujek alarmowych - https://www.montersi.pl/czujki-alarmowe

artykuł sponsorowany