Zamień swoją przestrzeń w oazę spokoju!

Czym cechuje się ogród angielski?

Co powinno znaleźć się w ogrodzie angielskim?

Zamień swoją przestrzeń w oazę spokoju!

Ciepłe miesiące stwarzają doskonałe okoliczności ku temu, aby spędzać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. Jeśli tylko dysponujesz miejscem na stworzenie takiej bezpiecznej przystani w okolicy swojego mieszkania czy domku letniskowego, koniecznie przygotuj plan ogrodu oraz oczekiwania, jakie będziesz mieć wobec niego. Czy chcesz, aby zachwycał mnogością gatunków roślin? A może potrzebujesz przestrzeni w minimalistycznym stylu, która pozwoli Ci stworzyć optymalne warunki do wypoczynku i przyjmowania gości? Warto też zastanowić się nad tym, ile czasu będziesz w stanie poświęcić na utrzymanie i pielęgnację roślin. To kluczowe przy planowaniu zagospodarowania powierzchni ogrodu.

Czym cechuje się ogród angielski?

Dzikość natury i duża doza swobody - to właśnie jedne z głównych cech ogrodu angielskiego. Jeśli zatem chcesz sobie zwizualizować, jak wyglądają angielskie ogrody przydomowe, warto przywołać tu skojarzenia z silnym odwzorowaniem natury bez ingerencji ludzkich rąk. Zamiast równych rabat dominują te nieregularne. Wszelkiego rodzaju nierówności terenu to coś, co także wyróżnia ogrody angielskie. Piętrowanie roślin to kolejna charakterystyczna cecha, która pomoże Ci wyczarować w Twojej przestrzeni akcenty nawiązujące do ogrodu angielskiego. Z powodzeniem możesz też wprowadzić do takiego ogrodu zioła - tymianek, aromatyczna mięta czy rumianek będą stanowiły nie tylko ozdobę tej przestrzeni. Z pewnością wykorzystasz ją także w swojej kuchni!

Co powinno znaleźć się w ogrodzie angielskim?

Jeśli czeka Cię aranżacja ogrody w stylu angielskim, koniecznie znajdź dla siebie odpowiedni internetowy sklep ogrodniczy (sprawdź na: https://www.dziendobryogrod.pl/), który zapewni Ci szeroką ofertę produktów niezbędnych do tego, aby założyć ogród angielski.

Jakie rośliny znajdują się w ogrodach angielskich? Przede wszystkim dominują tu kwiaty o pastelowych barwach i łagodnych, miękkich kształtach. Chętnie wybierane są także te z tendencją do bujnego rozrastania się. Należy też pamiętać o różach - to prawdziwe królowe, które lubią ogrody angielskie. Jakie akcesoria wyróżniają ogrody w tym stylu? Płotki, pergole, altany - to wszystko stanowi przykładowe elementy aranżacji w stylu angielskim.

Jeżeli jesteś na etapie projektowanie ogrodu, albo szukasz inspiracji, jak możesz zaaranżować tę przestrzeń - koniecznie przejrzyj przykładowe aranżacje ogrodów w stylu angielskim. Od dawna ma on swoich wiernych zwolenników. Jeżeli zatem chcesz cieszyć się przyrodą w naturalnym wydaniu, niewykluczone, że ten styl Cię zachwyci! Nie jest on nadmiernie obciążający pod kątem utrzymania ogrodu czy równego przycinania krzewów - wręcz przeciwnie! Możesz tutaj pozwolić sobie na dużą dozę swobody. Z pewnością stworzone przez Ciebie miejsce na podwórku czy działce dostarczy Ci ogromu satysfakcji. Wypoczynek na takim obszarze również będzie należał do przyjemnych, gdy tylko warunki pogodowe będą temu sprzyjać. Wykorzystaj zaprezentowane wskazówki jako inspirację i poszukaj pomysłów na to, jak możesz zamienić wolne miejsce w ogród w stylu angielskim. Dobrze zaopatrzony sklep ogrodniczy pomoże Ci skompletować niezbędne rośliny oraz akcesoria.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej