Z założenia taras powinien być alternatywną wersją salonu, którą jego właściciele będą wykorzystywać, gdy tylko pozwolą na to warunki atmosferyczne. Do jego urządzania warto zatem przyłożyć szczególną uwagę tak, by stworzyć miejsce, w którym użytkownicy będą czuć się dobrze i które będzie korespondowało z ich stylem życia i gustami.

Na czym zatem warto się skupić? Co uwzględnić planując zewnętrzną strefę relaksu? Podpowiadamy!

Na co zwrócić uwagę aranżując taras?
Na co zwrócić uwagę aranżując taras?

Styl

Taras jest strefą bezpośrednio połączoną z domem, więc dobrze, aby styl pasował do przestrzeni salonu i pozostałych pomieszczeń. Dzięki temu można uzyskać efekt spójności i harmonii pomiędzy ogrodem, a domem. W ofercie Doram design dostępne są zarówno meble inspirowane minimalizmem, jak i stylem rustykalnym, przez co każda osoba dążąca do uzyskania ciekawego efektu, znajdzie odpowiednią propozycję dla siebie.

Jeśli cały dom urządzony jest w stylu nowoczesnym, na tarasie świetnie będą prezentować się meble ogrodowe z kolekcji Sydney czy New York.. Prosta forma, dobór materiałów charakterystyczny dla współczesnego designu czy oszczędność w kwestii elementów dekoracyjnych sprawiają, że meble będą perfekcyjnie komponowały się z resztą przestrzeni. Meble te nie będą wysuwać się na pierwszy plan, a mimo to wyróżnią się swoją elegancją i wysoką jakością wykonania.

Jeśli we wnętrzach dominuje styl, dla którego akcenty ozdobne są ważnym elementem, jak styl rustykalny, klasyczny czy boho, dobrym wyborem będą bardziej charakterystyczne propozycje meblowe, jak np. te z kolekcji Madera, San Diego, Grenada czy Barcelona. Meble te wyróżnia ich ornamentalny styl, dzięki któremu można stworzyć wyjątkową aranżację.

Na co zwrócić uwagę aranżując taras?
Na co zwrócić uwagę aranżując taras?

Sposób spędzania czasu

Kolejnym ważnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę jest to, co najczęściej robimy na tarasie. Taras powinien być dopasowany do aktywności jego właścicieli i właśnie im służyć. Jeśli ulubionym sposobem spędzania czasu wolnego są spotkania z przyjaciółmi, wspólne biesiadowanie, posiłki na świeżym powietrzu czy też praca, dobrze jest wyposażyć taras w stół z wygodnymi krzesłami. Dzięki niemu praca czy wspólne spożywanie posiłków na zewnątrz będą komfortowe. Wielkość stołu dobrze jest dopasować do ilości domowników oraz przeciętnej liczby gości, których zapraszają właściciele.

Jeśli zamiast wspólnych posiłków, domownicy częściej spędzają czas na tarasie relaksując się przy ulubionej kawie, dobrym rozwiązaniem będzie wybór zewnętrznego zestawu wypoczynkowego ze stolikiem kawowym bądź wygodnych leżanek. Sofy i fotele tarasowe to must have dla każdego, kto taras traktuje jako prywatną strefę relaksu.

Na co zwrócić uwagę aranżując taras?
Na co zwrócić uwagę aranżując taras?

Wielkość przestrzeni

Każdy projekt w pierwszej kolejności trzeba dopasować do wielkości przestrzeni, jaką dysponujemy. Posiadając duży taras możliwości jest więcej - wyznaczyć można zarówno strefę relaksu z leżakami, jak przestrzeń do spożywania posiłków ze stołem i krzesłami oraz zestaw wypoczynkowy pozwalający na komfortowy relaks w większym gronie.

Jeśli przestrzeń tarasu nie jest zbyt duża, ciekawym rozwiązaniem jest wybór rozkładanego stołu, który można dopasować do liczby gości. Będzie on najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem pozwalającym optymalnie wykorzystać niewielką powierzchnię. W ofercie Doram design dostępne są dwa warianty stołów rozkładanych: o wymiarach od 220 do 280 cm oraz od 155 cm do 215 cm. Takie rozwiązanie na co dzień nie zabierze całej przestrzeni, a gdy pojawi się większa liczba gości, pozwoli wszystkim w komfortowy sposób wspólnie spożyć posiłek.

Aranżacja tarasu powinna być poprzedzona dokładną analizą stylu życia i potrzeb przyszłych użytkowników przestrzeni. Pozwoli to na stworzenie miejsca, które będzie w optymalny sposób dopasowane do mieszkańców i tym samym, które będzie zachęcało ich do spędzania czasu na tarasie. Różnorodność mebli ogrodowych Doram design pozwala na sprostanie oczekiwaniom różnorodnych Klientów - posiadających tarasy różnej wielkości, lubiących spędzać czas w rozmaity sposób oraz inspirujących się innymi stylami.

Zobacz: meble ogrodowe Doram design

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej