Głównym elementem wyposażenia każdej łazienki są baterie. Podzielić je można na kilka grup, w zależności od tego, jak są montowane oraz jakie pełnią funkcje. Baterie łazienkowe https://kfa.pl/pl-PL/produkt/lista/armatura-sanitarna zapewniają dostęp wody do poszczególnych urządzeń sanitarnych. Różnorodność dostępnych modeli armatury łazienkowej może znacznie utrudnić wybór. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, aby wybrać właściwe rozwiązania i stworzyć w łazience idealną przestrzeń kąpielową.

Armatura łazienkowa – co wchodzi w jej skład?

Pod określeniem armatura łazienkowa kryją się wszystkie elementy wyposażenia łazienki, które niezbędne są do tego, aby móc umyć ręce czy wziąć prysznic. To dzięki nim możliwa jest dystrybucja bieżącej wody, która umożliwia zachowanie higieny. Armaturę łazienkową podzielić można na:

  • umywalkową, obejmującą przede wszystkim baterie, występujące w wielu rozmiarach i kształtach,
  • prysznicową lub wannową, która dostępna jest zarówno pojedynczo, jak i w zestawach z licznymi udogodnieniami, takimi jak termostat,
  • bidetową, która jest coraz bardziej popularna w nowoczesnych łazienkach.

Funkcjonalne urządzenie łazienki pod kątem armatury sanitarnej jest kluczowe, gdyż pomieszczenie to pełni bardzo konkretną funkcję. To właśnie dzięki armaturze sanitarnej możliwe jest utrzymanie higieny. Kompletując niezbędne elementy, warto zwrócić uwagę nie tylko na kwestie wizualne. Istotne jest też, aby wybrane przez nas produkty były wysokiej jakości i mogły posłużyć przez długie lata. Powinny być odporne na korozję, ale i uszkodzenia, które mogą powodować używane w łazience środki chemiczne. Coraz częściej armatura łazienkowa wyposażona jest w nowoczesne rozwiązania, umożliwiające oszczędność wody i energii.

Rodzaje baterii łazienkowych

Standardowym wyposażeniem użytkowym każdej łazienki są baterie, zapewniające stały dostęp do ciepłej i zimnej wody. Podzielić je można na dwie główne grupy: naścienne i stojące. Te pierwsze montuje się głównie w ścianie nad wanną bądź umywalką. Z kolei baterie stojące umieszczane są bezpośrednio w wannie lub umywalce. Poza sposobem montażu, ważnym kryterium wyboru baterii jest sposób, w jaki z baterii wypływa strumień wody. Popularnym rozwiązaniem jest perlator, który odpowiada za napowietrzanie strumienia wody. W ten sposób zmniejsza się ilość zużywanej wody. Rozwiązaniem godnym uwagi są również baterie termostatyczne. Pozwalają one na utrzymanie temperatury na stałym poziomie, co również przekłada się na mniejsze zużycie wody. Wybierając komplet baterii łazienkowych, warto zwrócić uwagę również na materiał, z którego są wykonane. Łatwość utrzymania w czystości przekłada się bowiem na ich dłuższą żywotność.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej