Płytki łazienkowe

Płytki to jeden z ważniejszych elementów łazienki. Na małych metrażach najlepiej sprawdzają się duże płytki. Powiększają one bowiem pomieszczenie. Dodatkowo im większe płytki tym mniej fug, a co za tym idzie – mniej czyszczenia. W małych łazienkach powinno się także unikać glazury. Błyszczące płytki odbijają światło jak lustra i dzięki temu powiększają optycznie pomieszczenie. Na matowych płytkach z kolei mniej widoczne są zabrudzenia, smugi są mniej zauważalne. Do wykończenia łazienek stosuje się najczęściej terakotę, płytki gresowe lub klinkier. Ciekawym i ostatnio bardzo modnym rozwiązaniem są płytki mozaikowe występujące na fragmencie ściany łazienkowej. Różne wzory i kolorowe płytki wyglądają bardzo stylowo i sprawiają, że łazienka przestaje być nudna.

Funkcjonalność

Projekty łazienek muszą uwzględniać to, ile osób będzie z nich korzystać. Nie możemy zapełnić jej meblami, gdyż w łazience potrzebna jest przestrzeń. Można obejść się bez dodatkowej szafki, jednak bez umywalki już nie. Trzeba przemyśleć, jaki asortyment łazienkowy jest dla nas priorytetem. Tutaj także stajemy przed dylematem, czy wybrać prysznic, czy wannę. W dużych łazienkach można wybrać obie opcje, jednak w małych, musimy zdecydować się na jedno rozwiązanie. W małych łazienkach najlepiej zamontować kabinę prysznicową. Popularność zyskuje ostatnio kabina walk-in, która nie posiada brodzika, a zamiast niego odpływ jest w podłodze. Posiadacze większej przestrzeni mogą śmiało decydować się na wannę, którą można wybierać spośród wielu kształtów i kolorów. Istnieją m.in wanny prostokątne, narożne, wielokątne, owalne, wanny wolnostojące. Niewątpliwie główną zaletą wanny jest możliwość dłuższej kąpieli, odpoczynku i relaksacji.

Kolorystyka

Duże znaczenie podczas projektowania łazienki ma kolor zarówno mebli jak i ścian. W zależności od tego, jaki kolor wybierzemy, łazienka może optycznie się zwiększyć lub zmniejszyć. Dla małych łazienek polecane są kolory jasne. Ciemne kolory potrafią sprawić, że pomieszczenie wydaje się ciaśniejsze. Warto jednak zbalansować kolorystykę i do przewodnich barw dobrać kontrastujące dodatki. Ciekawym rozwiązaniem może być na przykład jasna wanna i umywalka z czarną baterią. Ciemne kolory sprawdzają się najlepiej jako dodatki lub fragmenty ścian. Modne łazienkowe kolory to też granat i butelkowa zieleń. Te barwy z pewnością dodadzą elegancji i luksusu. Ciekawą opcją jest również kolor fioletowy, który najlepiej sprawdzi się w dużych łazienkach. W połączeniu z odcieniami lawendy czy wrzosu doda pomieszczeniu szyku.

Inspirujące aranżacje łazienek znajdziesz na stronie: https://www.maxfliz.pl/aranzacje/lazienki

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny