Co to jest biokominek?

Biokominek to po prostu kominek na paliwo. W przeciwieństwie do tradycyjnych kominków rozpala się go przy pomocy biopaliwa, a nie drzewa. Warto zaznaczyć, że przyrostek "bio" nie jest przypadkowy - urządzenia tego typu nie generują popiołu, spalin ani dymu.

Rodzaje biokominków

Biokominki są produkowane z różnych materiałów, posiadają zróżnicowane rozmiary i kształty, a ponadto różnią się między sobą budową. Obecnie na rynku dostępne są 4 główne rodzaje kominków ekologicznych:

  • wolnostojące - modele o pełnym palenisku, dużej mobilności i stabilnej podstawie.
  • wiszące - wyróżniają się funkcjonalnością i prostym montażem. Bez przeszkód można zawiesić je na werandzie lub wewnątrz budynku.
  • narożne - jak sama nazwa wskazuje, wbudowuje się je w narożnik. Mogą być otwarte z dwóch stron. Doskonale sprawdzają się podczas urządzania wnętrz z nieregularnym ustawieniem ścian.
  • stołowe - charakteryzują się niewielkimi wymiarami i mobilnością. Mogą dekorować zarówno wnętrza, jak i tarasy.

Infire - najlepszy producent biokominków w Polsce

Firma Infire specjalizuje się w projektowaniu i produkcji biokominków. Posiada ona własny park maszynowy, dzięki czemu może każdemu klientowi zaoferować rozwiązanie dopasowane do indywidualnych potrzeb. Konstrukcje kominków marki Infire sprawiają, że użytkownicy niektórych modeli mogą obserwować ogień aż z trzech stron. Ekologiczne kominki Infire są malowane proszkowo farbami o podwyższonej odporności na działanie wysokich temperatur. Firma Infire oferuje nie tylko sprzedaż gotowych kominków, ale również realizację indywidualnych projektów zgodnych z pomysłami i wytycznymi klienta. W ofercie tego producenta dostępne są ekologiczne kominki wolnostojące, wiszące, narożne i przeznaczone do zabudowy w ścianie. Urządzenia Infire cieszą się świetnymi opiniami i dużą popularnością. Doceniane są nawet przez najbardziej wymagających klientów. Zamawiają je zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorstwa. Biokominki Infire można podziwiać w wielu hotelach, centrach SPA i lokalach gastronomicznych. Zapoznaj się z ofertą biokominków od Infire!

Najlepsze biokominki w Polsce - modele cieszące się największą popularnością

Szukasz biokominka do swojego wnętrza? Sprawdź poniższe modele. Znajdziesz wśród nich urządzenia cieszące się ogromną popularnością i dużym uznaniem.

SPECTRUM

Model Spectrum to kominek wolnostojący cechujący się niezwykłym designem. Doskonale sprawdza się on zarówno we wnętrzach klasycznych, jak i nowoczesnych. Posiada przyciemniane szyby i specjalną podstawę, która może pełnić funkcję półki.

INCYRCLE

Incyrcle to nowoczesny kominek wiszący montowany do sufitu. Doskonale sprawdza się we wnętrzach nowoczesnych i loftowych. Długość jego rury i kolorystykę można dostosować do swoich indywidualnych upodobań i potrzeb.

INSIGNIO

INSIGNIO to kominek wolnostojący o niepowtarzalnej formie, który idealnie wkomponowuje się we wnętrza klasyczne i nowoczesne. Kominek INSIGNIO jest dwustronny, dzięki czemu można ustawić go w dowolnym miejscu i podziwiać ogień z dwóch stron.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny