Meble ogrodowe - materiały i popularne zastosowania

Jeśli chcemy wygodnie i praktycznie zagospodarować przestrzeń na tarasie lub w przydomowym ogrodzie, powinniśmy pomyśleć o nowoczesnych meblach ogrodowych. Przede wszystkim musimy określić, jaki materiał nas interesuje.

Meble do ogrodupowstają najczęściej z drewna, rattanu, plastiku, wikliny, metalu i aluminium. Każdy z tych materiałów ma inne właściwości i wymaga odpowiedniej konserwacji. Wybór powinien być też uzależniony od stylu, w jakim chcemy utrzymać nasze otoczenie.

Jeśli szukamy naturalności, to sięgnijmy po drewno lub wiklinę. Te materiały zawsze świetnie się sprawdzają, bo są naturalnym akcentem, idealnie komponującym się z zielenią. Musimy wprawdzie włożyć nieco więcej wysiłku w ich utrzymanie (np. impregnowanie), ale zrewanżują się one pięknym wyglądem. Wiklinowemeble ogrodowemogą nadać naszemu tarasowi lub ogrodowi nieco egzotycznego charakteru.

Meble ogrodowez tworzyw sztucznych i aluminium sprawdzą się w nowoczesnych realizacjach. Nie zapominajmy, jak dużo tarasów i ogrodów pojawiło się w ostatnim czasie w przestrzeniach miejskich.Meble do ogroduz tworzyw sztucznych bez problemu wkomponują się styl nowoczesnych apartamentowców, dużych balkonów, czy nowoczesnych ogródków przy restauracjach.

Metalowe, zdobionemeble ogrodowedoskonale pasują, jako uzupełnienie np. w altanach lub miejscach odpoczynku w ogrodowych alejkach. W zależności od potrzeb, możemy sięgać po meble skromne i minimalistyczne lub bardziej romantyczne, z fantazyjnymi kształtami oparć i siedzisk.

Meble do ogrodu - w modzie jest ponadczasowy minimalizm

Ogród otwiera przed nami zupełnie nowe możliwości spędzania wolnego czasu. Szukamy w nim odpoczynku od zgiełku i szybkiego tempa życia. Rośliny przynoszą nam relaks i spokój, a otoczenie zieleni sprzyja spotkaniom towarzyskim.Meble ogrodowestają się w tej sytuacji obowiązkowym wyposażeniem. Chcemy, aby były trwałe i estetyczne, a oferta rynkowa daje nam możliwość dobrania mebli do naszych indywidualnych potrzeb i gustów.

Trendy meblarskie dotarły również do naszych ogrodów. Zdecydowanie częściej poszukujemy mebli o minimalistycznym charakterze. Wynika to z faktu, że sporo mebli ogrodowych trafia również na tarasy w nowoczesnym budownictwie, a to wydaje się być idealne otoczenie dla prostych mebli ogrodowych wykonanych z tworzyw odpornch na działanie czynników atmosferycznych.

W ostatnich latach cenimy prostotę i stonowaną kolorystykę. Klienci coraz częściej zwracają uwagę również na funkcjonalność mebli. Chcielibyśmy szybko przekształcić np. zestaw jadalny w miejsce wypoczynku w ciepłe letnie wieczory.

Najmodniejsza ostatnio kolorystyka to biały, czarny i szarości. Warto podkreślić, że doskonale sprawdzają się w każdym otoczeniu i jeśli chcemy dodać wyróżniający się akcent, możemy eksperymentować z kolorami poduszek i dodatkowych nakryć.

Meble ogrodowe - naturalność albo efektowne tworzywa

Aby uniknąć niepotrzebnych kłopotów z utrzymaniem mebli ogrodowych, już na etapie wyboru, powinniśmy określić, czy meble będą stały pod zadaszeniem czy może będą narażone na działanie czynników atmosferycznych, jak woda i promieniowanie UV. Meble drewniane i wiklinowe muszą być odpowiednio zabezpieczane przed wilgocią. Z kolei tworzywa sztuczne nie wymagają takich zabiegów, ale wystawione na działanie promieni, mogą tracić pierwotne kolory.

Najnowsze technologie produkcji pozwalają dostarczać meble wytrzymałe i wysokiej jakości, a jednocześnie w atrakcyjnej cenie. Nie musimy już iść na kompromisy pomiędzy wyglądem a dostępnością. W zasięgu ręki są meble z technorattanu, które podbiły rynek swoją ceną i prestiżowym wyglądem.

Meble do ogrodu - w zestawach i pojedynczo

Meble ogrodowe mogą stanąć zarówno na miejskim tarasie, jak i w podmiejskim ogrodzie. Obecne modele zapewniają trwałość i wiele sezonów użytkowania. Ponadto, nowoczesne serie mebli ogrodowych dają duże możliwości aranżacji balkonu, tarasu, ogrodu czy działki rekreacyjnej. Jeśli do zagospodarowania mamy niewielką przestrzeń, możemy wybrać tylko krzesło lub stolik. Ustawione w rogu balkonu, zapewnią nam odpowiednie miejsce do relaksu.

Dobrym rozwiązaniem są jednak zestawy mebli ogrodowych utrzymane w jednolitym stylu, oferowane przez meble-focus.pl. Dzięki nim, uzyskamy spójny charakter zestawu, a zawsze możemy go rozbudowywać w zależności od naszych potrzeb. W skład zestawów wchodzą najczęściej krzesła i stoliki, które zapewnią nam wygodny wypoczynek w sezonie wiosenno-letnim.

ikona podziel się Przekaż dalej