Wiosenne prace w ogrodzie

Wiosna jest okresem, dla którego kalendarz ogrodniczy przewiduje wzmożony tryb. Wiele się dzieje. Na wiosnę nasze ogrody zakwitają. Dobrze pielęgnowany ogród w tym sezonie roku wymaga pewnego nakładu pracy. Kochamy nasze ogrody, dlatego o nie dbamy. Chcielibyśmy powiedzieć dziś o narzędziach do ogrodu, które na wiosnę będą nam niezbędne.

Narzędzia ogrodowe

Narzędzia ogrodowe możemy podzielić na kilka podstawowych grup. Zacznijmy od narzędzi do przycinania roślin. Zaliczymy do nich np. sekator. Drugą grupę stanowią tzw. narzędzia porządkowe, takie jak taczka, różnego rodzaju pojemniki i kosze (np. na liście), grabie, którymi pracujemy na ziemi, a także różnego innego rodzaju pomoc w utrzymywaniu naszych ogrodów w zadbanym stanie.

Ogród to nasza ziemia, dosłownie, więc potrzebne są też narzędzia takie jak łopaty, motyki, różnego rodzaju akcesoria, które pomagają kopać w ziemi lub usuwać jej nadmiar. Kilof, motyka i grabie wliczają się do tej kategorii. Na wiosnę w ogrodzie przydadzą się także maszyny ogrodowe. Wprawdzie w tym sezonie roku nie musimy już odśnieżać, jeszcze nie musimy kosić, ale przyda się np. maszyna do przycinania lub maszyny do czyszczenia powierzchni.

Dla wielu gatunków roślin w naszych ogrodach wiosna jest czasem sadzenia. Bardzo możemy sobie ułatwić to zadanie, zaopatrując się w profesjonalne narzędzia do sadzenia. Ta grupa jest szczególnie rozległa i zawiera takie elementy jak: szklarnie, osłonki, gleba, środki pielęgnacji roślin, trejaże, środki do użyźniania i wiele innych. Ważne, aby dobrze dbać o florę ogrodową.

Szczególnie ważnym narzędziem w ogrodzie jest drabina. Powiedzmy kilka słów o tym jak rozpoznać dobrą drabinę, która znajdzie zastosowanie w ogrodzie.

Drabina do ogrodu

Drabina w większości ogrodów będzie nieodzowna. Niektórzy nie wiedzą, że nie muszą przy tym korzystać z drabin “przypadkowych”, ale dla swojego ogrodu mogą nabyć specjalną drabinę ogrodową. Dobrym przykładem tego typu rozwiązań jest sklep z profesjonalnymi drabinami ogrodowymi Alve.pl.

Jakie cechy posiada dobra drabina ogrodowa? Prawie zawsze są to drabiny rozstawne. Nie wyobrażamy sobie przecież zbierania owoców w ogrodzie przy pomocy drabiny przystawnej, prawda? Po drugie, drabiny ogrodowe mogą osiągać różne wysokości. Wynika to z ich rozstawnej budowy, która zwiększa ich masę - trzeba je gdzieś przechowywać, ale w ogrodach często mamy dostatecznie wiele miejsca nawet dla dużych drabin rozstawnych, dzięki którym sięgniemy naprawdę wysoko. Po wtóre, drabiny ogrodowe u góry są zakończone dodatkowymi poręczami, które wzmagają bezpieczeństwo i pomagają wykonać wiele prac na wysokościach. Do poręczy tych możemy też przymocować wiele przydatnych akcesoriów. Naprawa dachu, czyszczenie rynien, przycięcie gałęzi drzew w ogrodzie - jest znacznie więcej powodów, aby zadbać o właściwy dobór takiego narzędzia jak drabina ogrodowa.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny