Do czego służą i jakie zalety mają nowoczesne domki letniskowe?

Nowoczesne domki letniskowe nie mają już nic wspólnego z murowanymi obiektami budowlanymi stawianymi przez prywatnych inwestorów jeszcze do niedawna. Są od nich znacznie lżejsze, lecz także mniejsze i bardziej kompaktowe, a do ich postawienia nie trzeba wnioskować o pozwolenie na budowę. Wiąże się to z dużym ułatwieniem zarówno w kwestiach formalnych, jak i tych dotyczących przede wszystkim kosztów związanych z inwestycją.

Domki letniskowe nowoczesne to obiekty wyprodukowane z gotowych półfabrykatów, które wystarczy na palcu budowy złożyć w całość i postawić na wcześniej przygotowanej działce i fundamentach. Dzięki możliwości zakupu w zasadzie całkowicie gotowych domków zyskujesz:

  • Szybkość montażu – niektóre sprawnie działające firmy mogą złożyć i przekazać inwestorowi do użytkowania zupełnie gotowy produkt w kilka dni roboczych (po przygotowaniu działki).
  • Pełne bezpieczeństwo użytkowania – domki nowoczesne letniskowe to obiekty gotowe, przemyślane i zaprojektowane ze zwróceniem dużej uwagi na wszystkie detale, nawet te z pozoru najmniej istotne. Marki, w tym między innymi Drewnolandia, rygorystycznie sprawdzają zgodność wyprodukowanych elementów z ich przeznaczeniem.
  • Korzystną cenę – nie bez znaczenia jest fakt, że możliwość wykorzystania przez producentów nowoczesnych domków letniskowych gotowych fabrykatów oznacza także znacznie niższą cenę niż ich produkcja pod oczekiwania konkretnego kupującego.

Szczególnie istotna jest jednak pełna niezależność. Wypoczynku we własnym domku letniskowym nowoczesnym z nikim nie trzeba uzgadniać – możesz wraz z rodziną jechać na swoją działkę wyłącznie z kilkoma podstawowymi rzeczami nawet późnym wieczorem, nie pytając o wolne miejsca i standard wyposażenia pokoju hotelowego. Ponadto domki nowoczesne letniskowe w wersji prywatnej możesz dostosować do swoich oczekiwań – nie trzeba akceptować ścian w nielubianym kolorze czy niewygodnych mebli.

Domki letniskowe nowoczesne – projekty, które warto wziąć pod uwagę

Pod pojęciem domków letniskowych nie kryje się tylko jeden projekt – firmy mają ich w swoich zasobach nawet kilkadziesiąt. Wszystkie mają coś, czym przyciągają klientów, różnią się jednak pomiędzy sobą na tyle mocno, że każdy znajdzie wśród nich wariant odpowiedni do swoich oczekiwań.

  • Klasyczne domki letniskowe – bardzo tradycyjne i nawiązujące do pozamiejskiego życia projekty zwracają na siebie uwagę klasyczną bryłą, dekoracyjną stolarką okienną i drzwiową oraz uwidocznionymi deskami zewnętrznymi. Z reguły po taki projekt sięgają wielbiciele natury i wiejskiego życia, którzy chcą w takich domkach uciec od codzienności w betonowej dżungli.
  • Nowoczesne domki letniskowe – to całkiem świeża kategoria, w której można znaleźć projekty zupełnie nowoczesne lub minimalistyczne. Ich design często nawiązuje do stricte miejskich budynków, w tym domów oraz obiektów użyteczności publicznej. Bystre oko z pewnością zauważy prostotę formy, liczbę wzorów zredukowaną do minimum oraz duże przeszklenia.
  • Domki letniskowe z dodatkowymi elementami konstrukcyjnymi – dodatki, takie jak tarasy czy poddasze, co prawda nieco windują cenę danego obiektu, lecz w zamian oferują znacznie lepszy komfort wypoczynku. Szczególnie wymagający klienci sięgają po domki letniskowe (sprawdź na: drewnolandia.pl) z poddaszem nie ze względu na jego estetykę, a wygodę – dodatkowa kondygnacja zwiększa tak naprawdę realny metraż nawet dwukrotnie.
  • Duże i przestronne domki letniskowe – to obiekty przeznaczone dla dużych rodzin o równie dużych wymaganiach względem ilości wolnej przestrzeni we wnętrzu. Obecnie obowiązujące prawo dopuszcza możliwość budowy domku letniskowego do 70 m2. Metraż ten, podobnie jak w przypadku standardowych mieszkań czy domów, wystarczy do pomieszczenia nawet 4-6 osobowej rodziny w komfortowych warunkach.
  • Małe i kompaktowe domki letniskowe – warto wiedzieć, że nowoczesne domki letniskowe, jak i te warianty bardziej klasyczne, mogą mieć nawet 25 m2 powierzchni użytkowej. Co to oznacza? Przede wszystkim ich znacznie niższą cenę, szybszy proces montażu oraz wymóg posiadania znacznie mniej działki.

Ile kosztują nowoczesne domki letniskowe?

Wiele osób przed podjęciem ostatecznej decyzji w kwestii zakupu domków nowoczesnych letniskowych zadaje sobie pytanie – ile tak naprawdę kosztują? Ceny są zupełnie różne i zależą od tak wielu zmiennych, że ciężko jest opisać choćby jeden model na tyle dokładnie, aby poznać jego cenę ostateczną, wliczając w to także koszt samej budowy. Duży udział w kosztach ma oczywiście sama działka.

Dla przykładu kompaktowy domek letniskowy nowoczesny, np. Olaf firmy Drewnolandia o powierzchni równej 24 m2, może kosztować już od 60 000,00 zł. Cena w takim przypadku obejmuje konstrukcję ścian, podłóg i dachów, jak i stolarkę okienną i drzwiową oraz malowanie i pokrycie dachu. Oczywiście powierzchnia użytkowa jest znacznie większa, gdyż dochodzi do niej również antresola. Większy o 11 m2 model Albert I oferuje już realnie 70 m2 powierzchni użytkowej i kosztuje nieco ponad 100 000,00 zł.

Jak zatem widać, projekty domków letniskowych nowoczesnych są bardzo różne, podobnie jak cena i rodzaj wykończenia czy też inne dodatki, które mogą ją nieco podwyższyć lub odwrotnie – obniżyć. Istotny jest także producent – warto sięgać po domki nowoczesne letniskowe pochodzące od znanych i lubianych firm, które ich produkcją oraz montażem i dostawą zajmują się już od wielu lat. Ma to wpływ zarówno na komfort – doświadczone marki zatrudniają profesjonalnych projektantów, jak i na bezpieczeństwo codziennego użytkowania.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej