Energia solarna

Inteligentne meble solarne - jak to działa?

Wśród mebli solarnych najczęściej wyróżnia się ławki oraz kioski elektroniczne (tzw. standy). Liczy się nie tylko ich design, ale przede wszystkim funkcjonalność. Właśnie dlatego miasta czy przedsiębiorcy inwestują w tego rodzaju rozwiązania. Meble solarne są wyposażone w panele fotowoltaiczne, które umożliwiają pozyskanie energii ze słońca. Może ona służyć m.in. do zasilania hotspotów Wi-Fi w miejscu publicznym, oferując tym samym korzyści dla całej społeczności. Co najważniejsze, jest to rozwiązanie w pełni ekologiczne, ponieważ nie wiąże się z emisją siarczanów czy dwutlenku węgla. Oznacza to więc, że wytwarzanie energii nie wiąże się z produkcją spalin zanieczyszczających środowisko. Największą zaletę mebli solarnych dla użytkowników stanowi jednak fakt, że korzystanie z nich jest w pełni darmowe.

Fotowoltaika

Funkcjonalność mebli solarnych

Energia pozyskiwana ze słońca wykorzystywana jest na różne sposoby. Użytkownicy mebli solarnych mogą dzięki nim naładować sprzęt mobilny za pośrednictwem ładowarki bezprzewodowej bądź kabla USB. To nie jedyne funkcje, w jakie można wyposażyć ławki solarne. Równie często posiadają wbudowane radio, podgrzewane siedziska, ekrany e-ink oraz dodatkowe oświetlenie. Prawdziwą rewolucją stanowi przy tym fakt, że ławki solarne mogą dokonywać pomiarów poziomu smogu w otoczeniu. Czynią to za sprawą wbudowanych sensorów. Nierzadko posiadają także specjalne stojaki na rower. Z pewnością to nie wszystkie funkcje mebli solarnych. Są one bowiem stale udoskonalane i rozwijane, zgodnie z ideą smart city. Warto także dodać, że o wyborze konkretnych funkcjonalności, decyduje klient.

Zastosowanie mebli solarnych - gdzie można je znaleźć?

Obecnie meble solarne można spotkać głównie w miejscach publicznych, takich jak skwery i parki miejskie czy przystanki autobusowe. Wkraczają jednakże również do miejsc komercyjnych: lotnisk, hoteli, stadionów, a także galerii handlowych. Stanowią doskonałą, nowoczesną reklamę. Mowa tu nie tylko o brandingu. Ławki solarne mogą przekazywać informacje dla ich użytkowników (przesyłają je na smartfony). Coraz częściej interesują się nimi przedsiębiorcy, którzy chcą mieć tego rodzaju meble w swoich biurowcach i obiektach. Możliwości są tak naprawdę nieograniczone. Ich nowoczesny design zwraca bowiem uwagę, a darmowa energia może zostać wykorzystana na przeróżne sposoby. Już teraz można je spotkać w licznych, polskich miastach. Ławki solarne znajdują się m.in. w Warszawie, Krakowie, Gdyni, Białymstoku czy w Tarnobrzegu. Sprzęt dostępny jest m.in. w ofercie Innogy Polska, gdzie znaleźć można meble solarne wyróżniające się wysoką jakością wykonania oraz nowoczesnym designem. Co więcej, klienci mają możliwość wyboru kolorystyki mebli solarnych, brandingu, a także szeregu funkcji dodatkowych.

Co jeszcze warto wiedzieć o meblach solarnych?

Panel fotowoltaiczny mebli solarnych pokryty jest szkłem hartowanym, dlatego są one odporne na zarysowania i stłuczenia, a także niekorzystne warunki pogodowe. Nie należy więc obawiać się, że wraz z upływem czasu stracą na swojej atrakcyjności. Ponadto, są one stosunkowo ciężkie, gdyż ważyć mogą nawet do 130 kg.

Meble solarne to świetny sposób na zagospodarowanie przestrzeni. Zastosowanie znajdą niemal wszędzie, głównie z uwagi na liczne funkcje, w które mogą zostać wyposażone. Nie bez znaczenia jest także ich wygląd, idealnie wpisujący się w nowoczesną stylistykę. Dodatkowe miejsce na branding chętnie wykorzystywane jest przez klientów, gdyż przyciąga uwagę. Wydaje się zatem, że wraz z upływem czasu pojawi się ich coraz więcej.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny