Jakie to są dobre lampy ogrodowe?

Dobre lampy do ogrodu to te znacząco różniące się od tych przeznaczonych do domowych pomieszczeń. Przede wszystkim muszą być od nich trwalsze. Solidniejsze i odporniejsze. To, dlatego w Lumen Home w sekcji lampy ogrodowe znajdziesz produkty wykonane z mocnych tworzyw o wysokiej klasie. Pochwalić mogą się one również wysokim stopniem ochrony. Standardowe kule świetlne ogrodowe (sprawdź na: www.lumenhome.pl) mają IP wynoszące 44. Oznacza to, że możesz je bezpiecznie stosować na zewnątrz, nie obawiając się deszczu, śniegu czy mocnego wiatru. W ofercie Lumen Home dostępne są też podświetlane kule o ochronie IP67. Są one praktycznie wodoodporne, dlatego bezpiecznie umieścisz je w basenie czy oczku wodnym, tworząc tym samym piękne pływające oświetlenie ogrodowe.

Ogrodowa kula świetlna - zaskocz swoich gości oświetleniem ogrodowym!
Ogrodowa kula świetlna - zaskocz swoich gości oświetleniem ogrodowym!

Jak wykorzystać podświetlane kule w aranżacji ogrodu?

Większość kul ogrodowych to te utrzymane w minimalistycznym stylu. Sprawia to, że równie pięknie prezentują się solo jak i w większej grupie. Najpopularniejsze modele wyposażone są w mleczny lub przezroczysty klosz, a także umieszczane na słupku. Takie kule bardzo ładnie prezentują się ustawione obok dekoracyjnych krzewów, drzew czy kwiatów. Kule świetlne możesz też umieścić:

  • Wzdłuż alejek i ścieżek,
  • Przy oczku wodnym, a te o podwyższonej szczelności - w nim,
  • Wśród rabat z kwiatami, zagajniku z iglakami i krzewami,
  • Przy skalniaku,
  • Przy wejściu do ogrodu,
  • Wzdłuż podjazdu do domu, przy garażu.

Chcesz wprowadzić do ogrodu nieco ekstrawagancji? Postaw na kule podświetlane emitujące niestandardowe barwy światła. Możesz wybierać między odcieniami ciepłymi, zimnymi lub naturalną bielą. Jeśli nie chcesz iść na kompromisy, dobrym rozwiązaniem będą kule ogrodowe z diodami RGT. W nich za pomocą pilota będziesz mógł zmieniać barwę z jednej na drugą, w zależności od tego, jaki nastrój i klimat chcesz uzyskać w ogrodzie.

Kule świetlne to niezwykle dekoracyjne oświetlenie ogrodowe, pamiętaj jednak, że będzie ono również pełnić funkcję praktyczną. Doskonale rozświetli przestrzeń, czyniąc ją przyjemniejszą i bezpieczniejszą po zmroku.

Ogrodowa kula świetlna - zaskocz swoich gości oświetleniem ogrodowym!
Ogrodowa kula świetlna - zaskocz swoich gości oświetleniem ogrodowym!

Nie tylko piękne, ale i energooszczędne

W Lumen Home znajdziesz nie tylko piękne, ale i energooszczędne kule ogrodowe. Jeśli chcesz znacząco obniżyć rachunki za prąd, w Lumen Home przyjrzyj się oświetleniu ogrodowemu LED. Pobiera ono mniej energii, a świeci jasno i mocno. Masz trudność z doprowadzeniem zasilania kablowego do przydomowego zieleńca? Nadal swoich gości możesz zaskoczyć pięknymi kulami świetlnymi zamontowanymi wzdłuż alejek, wystarczy, że postawisz na modele solarne. Czerpią one energię z promieni słonecznych w ciągu dnia i samoczynnie włączają się po zapadnięciu zmroku. Solarne kule ogrodowe pozwalają na oszczędność prądu, a także dają dużą elastyczność i dowolność w rozmieszczeniu.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej