Ogrodzenia drewniane – naturalny i ponadczasowy wygląd

Ogrodzenia z drewna to wybór dla każdego, komu zależy na podkreśleniu charakteru swojej posesji oraz zachowaniu naturalności wokół ogrodu i domu. Drewno to materiał, który cechuje się ponadczasowym i przytulnym wyglądem, który nada odpowiedni klimat w ogrodzie. Płoty drewniane świetnie komponują się na posesjach, w których znajdują się ozdoby wykonane z takich materiałów jak, m.in. kamień, tworzywa sztuczne czy metal. Przykładem takich ogrodzeń są ogrodzenia drewniane firmy Andrewex (zobacz https://sklep.andrewex.com.pl/ogrodzenia-drewniane, które charakteryzują się trwałością i estetycznym wyglądem, który wpasuje się w każdy wystrój – od rustykalnego stylu, aż do nowoczesnych rozwiązań.

Zapewnij sobie prywatność z ogrodzeniami drewnianymi

Jeżeli zależy Ci na zachowaniu prywatności i swobodnym odpoczynku na swoim ogrodzie, postaw na drewniane płoty ryflowane lub boazeryjne, które skutecznie zasłaniają widok sąsiadom oraz przechodniom. Zapewni Ci to swobodny odpoczynek na swojej posesji bez możliwości podglądania tego, co robisz przez wścibskie osoby. Kolejną zaletą drewnianych ogrodzeń jest również tłumienie hałasu oraz zatrzymywanie zanieczyszczeń emisyjnych produkowanych przez np. samochody.

Ogrodzenia z drewna – trwałość i duża żywotność

Naturalny wygląd w przypadku ogrodzeń drewnianych to nie wszystko – płoty z drewna charakteryzują się również dużą trwałością, wytrzymałością oraz odpornością na czynniki zewnętrzne. Solidnie wykonane ogrodzenia cechują się również szczelnością, co wpłynie na skuteczne odgrodzenie się od sąsiadów oraz ochronę przed mocnym wiatrem. Drewniane płoty są łączone często za pomocą sztyftów, co podnosi ich stabilność. Co ważne – aby drewniane ogrodzenia pozostały w dobrej kondycji na wiele lat, pamiętaj o odpowiedniej impregnacji płotu.

Zakup ogrodzenia drewnianego – na to zwróć uwagę

Szukając ogrodzenia drewnianego, które posłuży na wiele lat i będzie zachwycało swoim wyglądem, musisz wziąć pod uwagę parę czynników, które zagwarantują udany zakup płotu. Przed wyborem ogrodzenia zwróć uwagę na takie kwestie jak, m.in.:

  • jakość drewna – sprawdź, czy wyrób nie posiada wad w postaci dziur lub sęków,
  • oheblowanie – dobrze wyprofilowane drewno nie powinno posiadać drzazg oraz innych odstających elementów,
  • impregnację – wybieraj produkty, na których zastosowano specjalne środki zabezpieczające takie jak, m.in. impregnaty bakteriobójcze, przeciwpleśniowe czy antygrzybiczne,
  • poziom wysuszenia – postaw na drewno, które przed procesem obróbki zostało odpowiednio wysuszone.

Ogrodzenia drewniane – jakie są rodzaje płotów z drewna?

Obecnie powstaje coraz więcej ogrodzeń drewnianych, które charakteryzują się różnymi wzorami, kształtami, grubością i wielkością. Wśród najpopularniejszych płotów z drewna wymienia się, m.in. ogrodzenia boazeryjne, ryflowane oraz sztachetowe.

Płoty boazeryjne

Płoty boazeryjne składają się z połączonych ze sobą paneli boazeryjnych, co zapewnia doskonałą szczelność i maksymalną prywatność. Ogrodzenia te chronią również domowników przed hałasem i zanieczyszczeniami.

Płoty ryflowane

Płoty drewniane ryflowane to ogrodzenia, które charakteryzują się dużą masywnością oraz stabilnością. Osadzane są one na grubej, kilkucentymetrowej ramie, która wpływa na ich trwałość. Swoją nazwę zawdzięczają ryflowaniu, czyli technice wycinania podłużnych rowków w deskach, co wpływa na innowacyjny wygląd ogrodzenia oraz ułatwia utrzymanie czystości na płocie i impregnację. Jeżeli poszukujesz ogrodzenia tego typu, sprawdź płoty ryflowane Andrewex, które wpasują się w każdy ogród.

Płoty sztachetowe

Ten rodzaj ogrodzenia najczęściej spotykany jest na działkach. W porównaniu do płotów boazeryjnych i ryflowanych sztachety nie zasłaniają całkowicie widoku, co przekłada się na mniejszą prywatność. Ogrodzenia sztachetowe zaleca się użyć jako balustrady np. na balkonie.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny