Oranżeria przy domu – jedna konstrukcja, kilkanaście funkcji

Oranżeria może pełnić wiele funkcji. Wykorzystywać można ją jako salon, jadalnię, pracownię, atelier. Ogrzewany ogród zimowy może być również przedłużeniem salonu i stanowić miejsce, gdzie przez niemal cały rok będzie się przyjmować gości lub spędzać czas z domownikami. Oranżeria doskonale się nadaje także do przechowywania roślin balkonowych.

Przydomowa oranżeria – w ogrodzie, na tarasie, na balkonie

Decyzję o tym, że przy domu będzie się posiadało oranżerię, najlepiej podjąć już na etapie projektowania lub remontu nieruchomości. Dzięki temu konstrukcja będzie mogła być integralną częścią budynku. Pozwoli to powiększyć powierzchnię nieruchomości, czyli na przykład w naturalny sposób przedłużyć pokój dzienny o przeszkloną część ogrodową. Szklarnie z Runowa proponują też oranżerie dla tych, którzy na ogród zimowy zdecydują się już po wybudowaniu domu. Proponowane konstrukcje można ustawić w ogrodzie, na balkonie lub tarasie. Wolnostojący ogród zimowy przypomina oszkloną, elegancką altanę, w której rosnąć mogą kwiaty czy zioła. Jej podłogę można wyłożyć impregnowanym drewnem, ale z łatwością znajdzie się tu też miejsce na skrzynki czy donice z sadzonkami warzyw oraz owoców. Ogród całoroczny od Szklarni z Runowa pozwoli na ich uprawę bez względu na porę roku i panujące na zewnątrz warunki pogodowe.

Oranżeria ogrodowa - idealny element wypoczynkowy Twojego ogrodu
Oranżeria ogrodowa - idealny element wypoczynkowy Twojego ogrodu

Jak urządzić ogród całoroczny?

To, co znajdzie się w oranżerii, zależy od jej powierzchni i naszych potrzeb. Konstrukcje oferowane przez Szklarnie z Runowa mają od 10 do ponad 22 metrów kwadratowych. Na takiej powierzchni zmieszczą się zarówno zielone rośliny, jak i komplety wypoczynkowe. W towarzystwie donic z kolorowymi kwiatami, palmami, drzewami mandarynkowymi czy cytrynowymi bardzo dobrze będą się prezentowały meble rattanowe lub z wikliny. Osoby, które wolą klimat retro, postawić mogą na gięte meble metalowe. Takie sprzęty jak fotele (również te bujane), kanapy, stoliki kawowe i hamaki przemienią oranżerię w idealny zakątek wypoczynkowy ogrodu. Jeżeli chcemy ogród zimowy wykorzystywać także po zmroku to powinniśmy go odpowiednio oświetlić - klimatycznymi latarenkami, świeczkami, lampionami - oraz zamontować w drzwiach moskitiery, by ustrzec się przed komarami i innymi wabionymi przez światło owadami.

Design ogrodu całorocznego

Aby w ogrodzie zimowym dobrze i chętnie się wypoczywało, warto zadbać o jego wygląd. Oprócz hartowanych przeszkleń oranżeria posiada również elementy konstrukcyjne – w Szklarniach z Runowa wykonujemy je z trwałego, solidnego i odpornego na korozję materiału, czyli aluminium. Profile zamówić można w dowolnym kolorze. Wielbiciele klasycznych rozwiązań wybrać mogą oranżerie czarne, białe lub beżowe, natomiast każdemu ogrodowi oryginalności doda oranżeria z profilami w kolorze antracytu, bordo, butelkowej zieleni czy burzowego granatu. Ogród całoroczny od Szklarni z Runowa może mieć też różny kształt, a także być wyposażony w dodatkowe elementy takie jak np. poszerzone drzwi, moskitiery, automatyczne otwieracze do okien czy dekoracja kalenicy. Komfort korzystania z oranżerii niezmiernie podnosi podłoga. Szklarnie z Runowa oferują idealnie dopasowane, wytrzymałe i piękne podłogi z termodrewna.

Oranżeria przy domu to coraz popularniejsze rozwiązanie. Może stanowić jego przedłużenie lub wolnostojącą konstrukcję, która pojawi się w ogrodzie czy na tarasie. Jest idealnym miejscem do uprawy kwiatów, owoców i warzyw zarówno tych rodzimych, jak i egzotycznych. Właściwa aranżacja sprawi natomiast, że ogród całoroczny będzie doskonałym kącikiem do relaksu, odpoczynku, a także przyjmowania gości.

Zapraszamy na stronę internetową szklarniezrunowa.pl - gdzie zobaczysz całą ofertę pięknych szklarni ogrodowych i oranżerii.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny