Impreza w ogrodzie to świetny pomysł na spędzenie ciepłego, letniego wieczoru. Jej organizacja to czysta przyjemność, jednak wiąże się z tym także nieco pracy i planowania. Pamiętaj, że serwowanie różnych potraw dla gości na pewno wygeneruje całe stosy brudnych naczyń. Jeśli chcesz spokojnie odpocząć po przyjęciu, możesz wstawić je do zmywarki, aby do rana były czyste. W takich przypadkach przydają się modele z opóźnionym startem jak np. https://www.neonet.pl/zmywarki-do-zabudowy/whirlpool-wkcio-3t133-pfe.html. O czym jeszcze trzeba pamiętać?

Ułatw sobie sprzątanie!

Nawet jeśli na Twojej imprezie pojawi się tylko kilka osób, to z pewnością czeka Cię mycie wielu naczyń. Jeśli nie przepadasz za zmywaniem, to rozwiązanie jest proste – mała zmywarka do zabudowy zmieści się w każdej kuchni. Oprócz naczyń trzeba także przemyśleć kwestię śmieci. To ważne szczególnie przy większych imprezach. Najlepiej ustawić dyskretne pojemniki niedaleko miejsca, w którym będą siedzieć goście. Inaczej z każdym śmieciem trzeba będzie biec do kosza. Jeśli czujesz, że sprzątanie przerasta Twoje siły, nie wstydź się poprosić opomoc. Goście z pewnością zastosują się do Twojej prośby.

Nowe technologie dla Ciebie - poznaj szczegóły stronie Programu dofinansowania mikroinstalacji fotowoltaicznych

Zaplanuj różnorodne menu

Przygotowując aromatyczne dania z grilla i przekąski, musisz uwzględnić preferencje wszystkich uczestników przyjęcia. Jeśli nie masz pewności, to zapytaj o ulubione dania, czy specjalne wymagania. Zawsze warto mieć w zanadrzu kilka propozycji wegetariańskich iwegańskich. Jeśli na imprezie będą dzieci, to zadbaj także o przekąski specjalnie dla nich. Zpewnością chcesz, aby dań było pod dostatkiem, jednak planuj racjonalne ilości jedzenia, aby nic się nie zmarnowało.

Odstrasz insekty

Aby w spokoju cieszyć się przyjęciem, musisz zadbać o odstraszenie komarów i innych owadów, które będą przeszkadzać Twoim gościom. Podstawą jest zadbanie o ogród i pozbycie się wysokich traw i chwastów, które stanowią siedlisko dla różnych insektów. Możesz również kupić różne kadzidła i świece, które odstraszą komary, a jednocześnie będą stanowiły interesującą dekorację. Często mają też bardzo przyjemny zapach.

Pamiętaj o bezpieczeństwie

Aby impreza przebiegła w przyjemnej atmosferze, warto zwrócić szczególną uwagę na kwestie związane z bezpieczeństwem. Przypadkowe dotknięcie grilla np. przez dziecko może mieć bardzo nieprzyjemne skutki. Warto zadbać o odpowiednią odległość grilla od miejsca, wktórym będą siedzieć goście. Zawsze trzeba mieć na uwadze zagrożenie pożarowe – szczególnie w okresie suszy.

Zadbaj o kącik dla dzieci

Jeśli na Twojej imprezie pojawią się dzieci, to warto zorganizować dla nich miejsce do zabawy. Musi ono znajdować się w zasięgu wzroku rodziców, aby mogli nadzorować, co robią ich pociechy. Dzięki wydzieleniu miejsca dla dzieci dorośli będą bawić się swobodniej, anajmłodsi unikną nudy. Pamiętaj o przygotowaniu różnych akcesoriów niezbędnych do zabawy. Mogą to być np. różne artykuły plastyczne, piłki, skakanki czy gry planszowe isprawnościowe. Dzieci z pewnością będą doskonale bawić się we własnym towarzystwie. Warto też mieć w apteczce plastry dla dzieci i środki do dezynfekcji – mogą się przydać np. wprzypadku zadrapania czy skaleczenia.

Dobierz odpowiednie oświetlenie

Nic tak nie buduje klimatu, jak efektowne oświetlenie. Ciepłe i miękkie światło świec zpewnością będzie doskonale pasowało do takiej okazji. Warto także zadbać o mocniejsze oświetlenie, które będzie konieczne, aby dopilnować potraw przygotowywanych na grillu. Bardzo efektownie prezentują się również małe lampki elektryczne rozwieszone w miejscu, wktórym będą siedzieć goście.

Udekoruj miejsce imprezy

Twój ogród na pewno będzie stanowił piękne tło, jednak nie zapomnij odpowiednim zaaranżowaniu przestrzeni dla gości. Zorganizuj odpowiednią ilość miejsc siedzących, aby każdy mógł komfortowo i wygodnie spędzić czas. Miękkie poduszki do siedzenia z pewnością będą dobrym pomysłem. Warto także przygotować kocyki, które poza walorami dekoracyjnymi mogą przydać się, kiedy w nocy temperatura nieco spadnie. Stoły możesz ozdobić bukietami z polnych kwiatów lub z roślin pochodzących z Twojego ogrodu.

Zorganizuj miejsce na przechowywanie

Organizując imprezę w ogrodzie, warto mieć pod ręką najpotrzebniejsze rzeczy, aby nie musieć biegać po nie do domu. W okolicach grilla ustaw mały stolik, na który będzie można położyć potrawy do przygotowania. Przydatne może okazać się także miejsce na odkładanie brudnych naczyń. Z pewnością przyda Ci się też zapas ręczników papierowych, serwetek iściereczek. Warto zaopatrzyć się również w przenośną lodówkę lub torbę termiczną zwkładami chłodzącymi – dzięki temu napoje będą przez wiele godzin przyjemnie chłodne.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej