Chcąc uatrakcyjnić prezencję ścian w łazience, a jednocześnie zadbać o łatwość sprzątania, coraz więcej osób decyduje się na panele szklane (sprawdź na: axitech.pl/panele-szklane). Ich popularność rośnie ze względu na bogactwo zalet tego rozwiązania. Czy będzie ono słuszne również w łazience? Przeczytaj poniższy artykuł!

Co to są panele szklane?

Panele szklane to innowacyjne, eleganckie i estetyczne panele ścienne, stanowiące szkło hartowane o grubości 4,5-6 mm. Dzięki temu są niezwykle wytrzymałe. Ich bezpieczeństwo dodatkowo zwiększa proces szlifowania krawędzi, przez co ryzyko skaleczenia się spada do zera. Na panelach szklanych możesz umieścić dowolną grafikę – swoją lub pobraną z galerii tysięcy wzorów, udostępnianej przez sklep.

Nadruk umieszczany jest bezpośrednio na szkle w technologii UV dzięki przemysłowej drukarce wielkoformatowej. Oznacza to, że pigmenty zostają utrwalone za pomocą promieniowania UV, w efekcie czego nadruk jest odporny na blaknięcie w naturalnym świetle promieni słonecznych. Takie panele mogą urozmaicić każde pomieszczenie w domu.

Panele szklane w łazience – zalety

Panele szklane idealnie nadają się do łazienki. Przede wszystkim wpływa na to ich odporność na działanie czynników zewnętrznych – wody, wilgoci, wysokiej temperatury. Takie środowisko jest charakterystyczne dla łazienki bez względu na to, czy znajduje się w niej prysznic, czy wanna. Ściany w tym pomieszczeniu są wyjątkowo narażone na zachlapanie i zabrudzenie. Panele szklane nie tylko długoterminowo zniosą te warunki, ale i są bardzo łatwe w czyszczeniu. Ma to znaczenie zwłaszcza wówczas, gdy chcesz zamontować je przy zlewie lub wannie, gdzie gromadzić się na nich może osad z mydła.

Należy także zaznaczyć, że technologia utrwalania grafiki za pomocą promieniowania UV wpływa na ponadprzeciętną wytrzymałość całości. Dzięki temu zyskujesz gwarancję, że wybrany przez Ciebie wzór nie wyblaknie, nie zniszczy się i nie wytrze. Nawet jeśli padać na niego będą promienie słoneczne lub jeśli regularnie będziesz takie panele czyścić.

Panele szklane w łazience – wady

Szkło hartowane daje ograniczoną możliwość samodzielnego wiercenia otworów – może dojść do pękania powierzchni paneli i osłabiania szkła. Jest na to jednak rozwiązanie. Wystarczy poinformować na etapie zamawiania o potrzebie posiadania otworów w określonych miejscach na panelach, a w procesie produkcji specjaliści zadbają o to, aby takie otwory się znalazły.

Dla niektórych osób wadą może być też nieco wyższa cena, jest ona jednak całkowicie poparta jakością. Cena jest niższa, jeśli panele szklane do łazienki mają być jedynie elementem dekoracyjnym lub wstawką ozdobną. Jeśli chcesz pokryć nimi całą powierzchnię ściany, musisz liczyć się z większym wydatkiem.

ikona podziel się Przekaż dalej