Nowoczesny panel szklany - poznaj jego zalety!

Panele szklane na wymiar to rozwiązanie stosowane w rozmaitych projektach wnętrzarskich. Panele wykonywane na zamówienie umożliwiają ich perfekcyjne dopasowanie zarówno do rozmiarów i kształtów podłoża, na którym mają zostać zamontowane, jak i przeznaczenia, stylu i kolorystyki wnętrza.

Najważniejsze zalety paneli szklanych na wymiar:

  • Estetyka i personalizacja - panele szklane dodają wnętrzom nowoczesnego i eleganckiego wyglądu. Dzięki możliwości pełnej personalizacji produktu, dostosujesz je do każdego wnętrza.
  • Optyczne powiększenie przestrzeni - szklane powierzchnie odbijają światło, co sprawia, że pomieszczenie wydaje się większe i jaśniejsze. Jest to szczególnie przydatne w niewielkich pomieszczeniach.
  • Łatwość utrzymania czystości - szklane panele są łatwe do utrzymania w nienagannej czystości. Wystarczy przetrzeć je wilgotną szmatką, aby usunąć kurz i zabrudzenia. Można je również bez ograniczeń myć na mokro z wykorzystaniem detergentów i urządzeń przeznaczonych do mycia szyb i luster. Szkło jest również całkowicie odporne na plamy i nie przebarwia się pod wpływem
  • Trwałość i bezpieczeństwo - panele szklane ze szkła hartowanego są kilkukrotnie trwalsze od zwykłego szkła oraz odporne na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć, wodę i promieniowanie UV. W razie rozbicia, szkło hartowane rozpada się na małe i nieostre elementy.

Zdjęcia i grafiki na panelach szklanych powstają z wykorzystaniem cyfrowej technologii druku UV. Farby polimerowe są napylane na wewnętrzną / roboczą powierzchnię szkła i utwardzane światłem ultrafioletowym, dzięki czemu są maksymalnie trwałe i wyraziste, nie blakną i nie odbarwiają się pod wpływem światła.

Technologia druku cyfrowego pozwala na przeniesienie na szkło dowolnego zdjęcia, grafiki czy ilustracji, dzięki czemu panel szklany może w 100% odpowiadać potrzebom nawet najbardziej skomplikowanych i oryginalnych projektów.

Panele szklane na zamówienie - jakie wady ma to rozwiązanie?

Do najczęściej wskazywanych wad należy koszt paneli szklanych, który może być kilkukrotnie wyższy np. od tradycyjnej ceramiki.

Ponadto montaż paneli szklanych wymaga wiedzy, doświadczenia i precyzji, dlatego w zdecydowanej większości przypadków powinien być powierzany profesjonalistom. Niewłaściwie zamontowane panele mogą być narażone na pękanie lub odpryski.

Nie ma możliwości docinania lub wykonywania jakichkolwiek otworów w gotowych panelach szklanych ze szkła hartowanego! Dokładność pomiaru przeprowadzonego przed zamówieniem paneli będzie decydująca w kontekście dopasowania szkła do ścian.

Panele szklane są bezproblemowe do utrzymania w czystości, ale należy pamiętać, że na szklanych powierzchniach brud może być bardziej widoczny niż np. na ceramicznych płytkach. Będzie się to wiązało z koniecznością częstego i regularnego oczyszczania paneli w celu zachowania ich nienagannego wyglądu.

Szklane panele na zamówienie - jak je wykorzystać w aranżacji wnętrz?

Panele szklane na wymiar są wszechstronnym materiałem, który można dostosować do wielu zastosowań i stylów, zarówno w prywatnych, jak i komercyjnych wnętrzach.

W prywatnych wnętrzach panele szklane na wymiar najczęściej montowane są w kuchniach - zamocowane nad blatami roboczymi skutecznie chronią ścianę przed zabrudzeniami i dodają wnętrzu charakteru. Coraz częściej po panele szklane stosowane są do wykańczania łazienek - mogą być bezpiecznie instalowane w strefach mokrych, czyli w kabinach prysznicowych, nad wanną i w okolicy umywalki. Ciekawym pomysłem na zastosowanie paneli szklanych w prywatnych mieszkaniach i domach jest użycie ich do stworzenia ścian akcentowych w sypialni, salonie czy przedpokoju.

We wnętrzach komercyjnych panele szklane montowane są m.in. w gabinetach i przestrzeniach biurowych typu open space, w salach konferencyjnych oraz pomieszczeniach socjalnych. Szklane panele są również stosowane w galeriach handlowych i sklepach oraz kawiarniach i restauracjach, gdzie umożliwiają stworzenie estetycznych i eleganckich wnętrz, wyróżniających się trwałością i stabilnością wizualną. Panele ze szkła to również doskonałe rozwiązanie do salonów fryzjerskich, kosmetycznych i gabinetów medycznych - szkło jest bezproblemowe do utrzymania w idealnej czystości i może być bezpiecznie dezynfekowane.

Podsumowanie

Panele szklane wykonywane na szkle hartowanym są trwałe i bezpieczne. Nadruki realizowane z wykorzystaniem technologii druku UV gwarantują perfekcyjne odwzorowanie każdego projektu i umożliwiają pełną personalizację każdego panelu. Przed zdecydowaniem się na panele szklane na wymiar, warto dokładnie rozważyć ich zalety i wady oraz skonsultować się z fachowcem, aby wybrać odpowiednią opcję dostosowaną do konkretnej przestrzeni i potrzeb.

W przygotowaniu artykułu pomógł Marcin Krakowiak, współwłaściciel marki D-POS. Sprawdź, jakie panele szklane możesz zamówić w D-POS.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny