Pelargonie na balkon - które odmiany wybrać?

Pelargonie na balkon to kwiaty, które najbardziej rzucają się w oczy. Ważne jest więc, by było ich dużo. Z najpopularniejszych pelargonii na balkonach w ogrodzie wymienić należy głównie pelargonie bluszczolistne. Charakteryzują się zwisającymi pędami do 120 cm długości. Pędy tworzą przepiękne kaskady z kwiatów. Kwiaty muszą być także wytrzymałe na zmienną pogodę. Największe „wzięcie” ma odmiana Gallilee o półpełnych różowych kwiatach lub czerwona piękność Ville de Paris Rot.

Pelargonie balkonowe nigdy nie wyjdą z mody. Są tak popularne, że większość gospodyń nie wyobraża sobie bez nich dekoracji swojego balkonu. Na balkonie umieszcza się też często pelargonie w donicach. W tym wypadku wiele Pań stawia na urokliwe pelargonie angielskie. Ciekawe kompozycje można stworzyć także z pelargonii rabatowych, ustawiając donice na podwyższeniu. Sprawdź także, jakie inne kwiaty na balkon wybrać.

Doniczkowa pelargonia na taras

Taras wydaje się się zwykłym miejscem. Jednak to tylko pozory. Dekoracja tarasu ma duże znaczenie. W końcu to tam, zwłaszcza latem, odpoczywamy po ciężkim dniu i spędzamy czas z rodziną i przyjaciółmi. By więc czuć się komfortowo, musimy zadbać o odpowiedni wystrój naszego tarasu.

Pelargonie na balkonie i tarasie to najpiękniejsza ozdoba. Pelargonie kaskadowe najlepiej wyglądają na balkonie. Warto znaleźć odmiany o dużych kwiatach
Pelargonie na balkon i na tarasie - które odmiany wybrać?

Wybierając dekoracyjne kwiaty na taras w ogrodzie, warto wybrać tu także pelargonie. Zwykle umieszcza się pelargonie w donicach na dodatkowym podwyższeniu. Popularne są pelargonie angielskie (wielkokwiatowe) o pięknych, purpurowych lub białych kwiatach. Ta odmiana jest jednak bardziej wymagająca niż tradycyjne pelargonie. Jako doniczkowa pelargonia na taras, doskonale sprawdzi się też pelargonia rabatowa w odmianie np.: Fireworks Light Pink o barwie różowo białej lub Anthony o półpełnej krwistoczerwonym wybarwieniu.

Pelargonie w donicach i w skrzynkach - aranżacje

Zarówno balkon, jak i taras możemy udekorować na wiele sposobów. W ostatnim czasie bardzo modne są zwykłe skrzynki. Taką ozdobę bez trudu możemy wykonać samodzielnie. Wystarczy tylko kupić dowolną farbę. Najefektowniej będzie wyglądał kolor biały. Świetnie wyeksponuje kolorowe barwy naszych kwiatów. A może zainteresujesz się także innymi kwiatami doniczkowymi?

Na koniec wystarczy posadzić w skrzynkach nasze pelargonie. Uprawa jest prosta, więc kwiaty nie wymagają szczególnej pielęgnacji. Kompozycja ta z pewnością zwróci uwagę niejednego gościa. Skrzynki można wykorzystać również w celu podwyższenia, na którym może stać doniczkowa pelargonia. Wykorzystać możemy każdy rodzaj tych kwiatów, od bluszczolistnych aż po pelargonie rabatowe.

Dlaczego właśnie pelargonie na balkon?

To proste. Te kwiaty stanowią niekwestionowaną dekorację polskich domów. Ich popularność z biegiem lat w żaden sposób nie maleje, wręcz przeciwnie. Dzięki tak wielu odmianom, pelargonie na balkon i taras idealnie wkomponowują się w wystrój.

Za pozytywnymi aspektami wykorzystania pelargonii w celu dekoracyjnym, przemawia także ich prosta uprawa. Minimalne wymagania roślin sprawiają, że są one chętniej wykorzystywane. W dobie ciągłego życia w biegu nie zawsze pamięta się np. o podlewaniu. Na szczęście pelargonie są odporne na krótkotrwałe okresy suszy, więc możemy być spokojni, jeśli po prostu o tym zapomnimy.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 88.4% czytelników artykuł okazał się być pomocny