Ogród to miejsce, gdzie w sezonie wiosenno-jesiennym spędzamy dużo czasu. Chcemy, aby przestrzeń ta była zadbana, a nasze ulubione rośliny pączkowały i zakwitały. Utrzymanie ogrodu w czystości i porządku wymaga regularniej pracy i czasu. Często właśnie z jego braku nasza zielona oaza spokoju jest zaniedbana. Sprawdź, jak ułatwić sobie pracę w ogrodzie i zadbać o przestrzeń do relaksu!

Sięgnij po sprzęt ogrodowy, zanim braknie sił

Porządki w ogrodzie wymagają bardzo dużej ilości wolnego czasu i siły. Tej może nam brakować po dniu czy tygodniu pracy. Z pomocą przychodzi jednak firma Joker Group, która oferuje maszyny ogrodnicze. Dzięki profesjonalnemu sprzętowi zarówno bieżące, jak i sezonowe prace będą wykonywane z uśmiechem na twarzy i bez zbędnego zmęczenia.

W bogatym asortymencie sklepu znajdziesz przede wszystkim kosiarki do trawy. Pomogą one utrzymać Twój zielony dywan w nienagannej kondycji poza okresem zimowym. Możesz zdecydować się na kosiarkę spalinową z napędem lub podkaszarkę. Ta sprawdzi się w trudnodostępnych miejscach czy powierzchni o nieregularnym kształcie, gdzie dojazd tradycyjną kosiarką mógłby być trudny.

Pielęgnacja ogrodu - jak łatwo utrzymać w nim porządek?
Pielęgnacja ogrodu - jak łatwo utrzymać w nim porządek?

Jeśli Twój trawnik jest bardzo duży, dobrze zainwestować w traktorek ogrodowy. Pozwoli on kosić trawę bez użycia dużej ilości siły. Jedyne, co będziesz musiał robić, to kierować pojazdem tak, aby równo przyciąć "zielony dywan". Pamiętaj, że wybór kosiarki do trawy powinien być uzależniony od wielkości powierzchni, którą należy uporządkować.

Jesienią w ogrodzie czy na przyogrodowym tarasie zalegają liście. Możesz je grabić ręcznie, jednak to rozwiązanie odchodzi już w niepamięć. Dziś właściciele ogrodów coraz chętniej sięgają po spalinowe dmuchawy do liści. Ułatwiają i przyspieszają one pracę. Z łatwością możesz w kilka minut zagarnąć liście z całego ogrodu, tarasu, a przede wszystkim wąskich zakamarków np. rynien. Warto je systematycznie oczyszczać, aby nie doszło do ich zatkania.

Odkurzony z liści czy gałązek taras warto umyć. Do tego posłuży Ci myjka ciśnieniowa. To najbardziej uniwersalny gadżet, który może przy okazji przydać się do porządków w domu czy garażu. Myjka doczyści zarówno powierzchnię tarasu czy balkonu, jak i meble ogrodowe. Koniec z ręcznym ich szorowaniem!

Pielęgnacja ogrodu - jak łatwo utrzymać w nim porządek?
Pielęgnacja ogrodu - jak łatwo utrzymać w nim porządek?

Pielęgnacja ogrodu warzywnego

Coraz chętniej prowadzimy przydomowe ogrody warzywne. Ich pielęgnacja również wymaga czasu, a nawet cierpliwości. Przygotowanie gruntu do posiewu i sadzenia ułatwi glebogryzarka. Z jej pomocą zrobisz w ziemi rządki na nasiona. Jest łatwa i wygodna w obsłudze.

To nie jedyne akcesoria, które ułatwią Ci porządkowanie ogrodu. Do jego pielęgnacji warto wykorzystać okrzesywarki do gałęzi, opryskiwacze, rozdrabniacze do gałęzi, łuparki do drewna, zamiatarki czy hydrofory. Dobrze sprawdzą się także siewniki do traw i nawozów.

Żywopłot, którym otoczony jest Twój ogród, możesz przyciąć specjalnymi nożycami. Sprawdź, co jeszcze znajdziesz w sklepie z maszynami ogrodniczymi Joker Group. Odmień sposób pracy w swoim ogrodzie i wykorzystaj wolny czas na odpoczynek!

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny