Białe truskawki o smaku ananasa - charakterystyka truskawki 'Pineberry'

Białe truskawki o smaku ananasa nie są tak samo popularne, jak czerwone truskawki, natomiast tak jak i żółte maliny, mogą one być ciekawą odmianą w naszej kuchni. Truskawki ananasowe to tak naprawdę odmiana truskawek 'Pineberry'. Rośliny te są bardzo ciekawym urozmaiceniem, które możemy zasadzić w naszym ogrodzie lub uprawiać nawet w doniczce.

Jednak zanim kupimy sadzonki tych truskawek, powinniśmy dowiedzieć się, jakie są opinie na ich temat, czym się one charakteryzują i jak przebiega ich uprawa. Zacznijmy więc od tego, że truskawka ananasowa dorasta do kilkunastu centymetrów wzrostu. Najbardziej charakterystycznym elementem są jej owoce.

Owoce truskawek 'Pineberry' z początku są zielone, tak samo, jak w przypadku żółtych malin, czy innych owoców jagodowych, natomiast po dojrzeniu przybierają one biały kolor, a ich pestki są czerwone. Czerwona barwa pestek doskonale kontrastuje z białym kolorem owocu. W smaku owoce te przypominają smak ananasa, skąd też pochodzi ich nazwa truskawki ananasowe. Owoce pojawiają się na roślinie w czerwcu, tak samo, jak u standardowych czerwonych truskawek.

Uprawa 'Pineberry' - o czym musimy pamiętać

Bez względu na to, czy chcemy zająć się uprawą sadzonek truskawki czerwonej, czy też białej truskawki o smaku ananasa, powinniśmy dowiedzieć się tego, jakie wymagania ma ta roślina i jak przebiega cały proces związany z jej pielęgnacją. Zobaczmy więc, o czym powinniśmy wiedzieć, decydując się na uprawę truskawek 'Pineberry'.

Truskawki ananasowe nadają się nie tylko do uprawy w ogrodzie, ale możemy je również uprawiać na naszych tarasach i balkonach w pojemnikach i doniczkach. Pamiętajmy jednak o tym, że jeśli decydujemy się na uprawę tych roślin w pojemniku, musimy zadbać o dobre zabezpieczenie bryły korzeniowej przed zimą. Dlatego też zaleca się przeniesienie całej donicy z truskawkami do chłodnego pomieszczenia lub jeśli mamy taką możliwość, możemy zakopać donicę w ziemi.

W trakcie uprawy powinniśmy pamiętać o tym, że białe truskawki 'Pineberry' wymagają nasłonecznionego stanowiska, które będzie ciepłe. Z kolei najlepszą glebą pod ich uprawę będzie gleba przepuszczalna, żyzna, lekko kwaśna i próchnicza. Dodatkowo zaleca się ściółkowanie gleby słomą, przez co woda nie będzie tak szybko odparowywała z gleby.

Pineberry, czyli białe truskawki na głębokim talerzu, a także porady uprawy w ogrodzie, pielęgnacja, sadzenie i zastosowanie
Pinebarry, czyli białe truskawki anansowe i opis ich smaku, odmiany, sadzenie, uprawa, pielęgnacja oraz zastosowanie

Jeśli chodzi o zabiegi pielęgnacyjne podczas uprawy białych truskawek o smaku ananasa, musimy wiedzieć, że wymagają one regularnego podlewania, szczególnie w okresie dużych upałów. Co więcej, pod koniec IV musimy rozpocząć nawożenie truskawek, wykorzystując do tego płynne nawozy wieloskładnikowe lub nawozy granulowane, które przeznaczone są właśnie do nawożenia truskawek. W chwili, gdy rośliny rozpoczną kwitnienie, przerywamy nawożenie. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także ten artykuł z poradami, jak i kiedy sadzić truskawki.

Truskawka ananasowa - gdzie kupić i jaka jest cena za sadzonki

Białe truskawki o smaku ananasa, czyli truskawki 'Pineberry', cieszą się bardzo dobrą opinią. Jest to spowodowane nie tylko niecodziennym wyglądem i smakiem owoców, ale również tym, że odmiana ta jest mało podatna na choroby, które zazwyczaj atakują nasze truskawki. Dzięki temu nie jesteśmy zmuszeni do stosowania chemicznych środków ochrony roślin.

Jeśli zastanawiamy się nad tym, gdzie najlepiej zakupić sadzonki białych truskawek, musimy wiedzieć, że mamy wiele możliwości zakupu. Pierwszym z nich jest zakup sadzonek w stacjonarnych sklepach ogrodniczych, gdzie mamy możliwość sprawdzenia, w jakiej kondycji są sadzonki truskawek. Kolejnym stacjonarnym miejscem zakupu są szkółki roślin, gdzie mamy gwarancję wysokiej jakości materiału siewnego i tego, że sadzonki są wolne od chorób i szkodników, pod warunkiem, że wybierzemy dobrze ocenianą szkółkę. Jeśli natomiast nie mamy możliwości zakupienia sadzonek stacjonarnie, możemy skorzystać z różnych sklepów internetowych, natomiast pamiętajmy o tym, by wybierać tylko te rekomendowane sklepy, bo istnieje wtedy mniejsze prawdopodobieństwo, że sadzonki będą porażone przez szkodniki lub choroby.

Ceny truskawek 'Pineberry' są różne i zależą od wielu składników. Pierwszym z nich jest to, jaki sklep wybierzemy i jaki jest producent tych truskawek. Kolejnym elementem, który ma duży wpływ na cenę sadzonki, jest to, jak duża jest sadzonka truskawki. Jednak warto wiedzieć, że z reguły ceny za sadzonkę białej truskawki o smaku ananasa wynoszą około 4-7 zł za sztukę.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 94.5% czytelników artykuł okazał się być pomocny