Tkanina zasłonowa powinna wyróżniać się delikatnym oraz miękkim splotem. Dzięki temu pozwoli na finezyjne udekorowanie wolnych powierzchni przy oknie oraz całkowicie odmieni wygląd każdego wnętrza. Ponadczasowy welur spełnia te wymogi. Znakomicie poddaje się układaniu, pozwalając przy tym na stworzenie przepięknych aranżacji zarówno w pomieszczeniach nowoczesnych, jak i klasycznych. 

Uniwersalne zasłony

Dobrze dobrane zasłony do pozostałych elementów wystroju mieszkania sprawdzają się w każdym stylu. Welurowe zasłony doskonale ozdobią zarówno salon, jak i sypialnię bądź pokój dzienny. Długie oraz odpowiednio upięte lub udrapowane nadadzą swoistego charakteru danemu pomieszczeniu. Faktura tkaniny nieprzepuszczająca światła dziennego pozwoli na skrzętne zaciemnieni oraz wyciszenie wnętrza. Jest to materiał niezwykle uniwersalny, który sprawdzi się nie tylko w domach i mieszkaniach. Ogromną popularnością cieszy się również w renomowanych hotelach oraz restauracjach, gdzie tworzy eleganckie aranżacje wystroju okien.

W jaki sposób upiąć zasłony welurowe?

Bez względu na styl pomieszczenia zawsze sprawdzą się zasłony welurowe (sprawdź na: https://nietylkofiranki.pl/). Elegancka tkanina daje ogromne możliwości aranżacyjne. Jednie sposób upięcia należy dostosować do pozostałych elementów wystroju bądź do własnego gustu. Wszyta taśma marszcząca sprawi, że tkanina welurowa pięknie i niezwykle miękko się ułoży, pozwalając przy tym na dowolne jej upinanie. Taśma daje z kolei możliwość swobodnej regulacji marszczenia według własnego gustu. Eleganckie zasłony z weluru na przelotkach łatwo pozwolą założyć się na karnisz. 

Wszystkie formy upięć weluru umożliwią stworzenie stylowych aranżacji. Należy jednak przestrzegać zasady, aby materiał był do samej podłogi, a nawet nieco opadał – dzięki temu stworzy wrażenie lekkości.

Zalety zasłon welurowych

Faktura tkaniny welurowej jest niezwykle mocna oraz wytrzymała. Tego typu zasłony odporne są rozciąganie. Pod wpływem prania i suszenia nie nastąpi ich skurczenie bądź zdeformowanie. Bez względu na wybór koloru, tkanina pod wpływem słońca lub detergentów nie wyblaknie. Welurowe zasłony należy prać w niskich temperaturach. Nie wymagają one prasowania. Powinny być powieszone lekko wilgotne i same wówczas odpowiednio się ułożą. Ponadto nie wchłaniają kurzu ani nieprzyjemnych zapachów. 

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej